Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen zegeviert in eerste sprintrace Formule 1 op Imola

Verstappen zegeviert in eerste sprintrace Formule 1 op Imola

IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft de eerste sprintrace van dit seizoen in de Formule 1 gewonnen. De wereldkampioen van Red Bull wist in de korte race over 100 kilometer op het circuit van Imola zijn poleposition om te zetten in een overwinning. Hij troefde in een enerverende race zijn rivaal Charles Leclerc van Ferrari af. De Nederlander liep daardoor in de titelstrijd 1 punt in op de huidige WK-leider Leclerc.

De zege in de sprintrace betekende ook dat Verstappen zondag vanaf de eerste startplek begint aan de Grote Prijs van Emilia-Romagna. Dat is de vierde race van dit seizoen.

Verstappen had bepaald geen goede start in Imola, waar het droog bleef. Leclerc trok veel sneller op in zijn Ferrari en passeerde de Nederlander voor de eerste bocht. Ook Lando Norris kwam gevaarlijk dichtbij, maar de wereldkampioen hield de Brit in zijn McLaren achter zich. Verstappen was hoorbaar niet tevreden over zijn versnellingsapparaat.

Uitvaller

Al in de eerste ronde was er een uitvaller. De Chinees Guanyu Zhou kwam in aanraking met Pierre Gasly en ramde zijn Alfa Romeo tegen de vangrails. Na drie ronden achter de safetycar maakte Leclerc een flitsende herstart. Hij gaf Verstappen niet de kans een aanval te plaatsen.

De Nederlander bleef vervolgens wel dicht achter de Monegask rijden. Hij wachtte geduldig het moment af dat hij minder dan een seconde achter Leclerc zou zitten en hij zijn DRS kon openzetten. Dat gebeurde in de voorlaatste ronde. Met een fraaie manoeuvre ging Verstappen buitenom bij Leclerc. In de laatste ronde hield hij de eerste positie vast.

Hamilton

Leclerc nam genoegen met de tweede plaats. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, rukte in de sprintrace op van de zevende naar de derde plaats.

De winst leverde Verstappen 8 punten op. Hij schoof in de WK-stand op van de zesde naar de vijfde plaats omdat hij zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton inhaalde. De Brit van Mercedes eindigde in de sprintrace op de tegenvallende 14e plaats. Leclerc, die al twee races won, verdiende 7 punten met zijn tweede plaats en verstevigde zijn koppositie in het kampioenschap.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

3 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

5 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

7 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

8 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

8 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden