Verstappen zegeviert in eerste sprintrace Formule 1 op Imola
IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft de eerste sprintrace van dit seizoen in de Formule 1 gewonnen. De wereldkampioen van Red Bull wist in de korte race over 100 kilometer op het circuit van Imola zijn poleposition om te zetten in een overwinning. Hij troefde in een enerverende race zijn rivaal Charles Leclerc van Ferrari af. De Nederlander liep daardoor in de titelstrijd 1 punt in op de huidige WK-leider Leclerc.
De zege in de sprintrace betekende ook dat Verstappen zondag vanaf de eerste startplek begint aan de Grote Prijs van Emilia-Romagna. Dat is de vierde race van dit seizoen.
Verstappen had bepaald geen goede start in Imola, waar het droog bleef. Leclerc trok veel sneller op in zijn Ferrari en passeerde de Nederlander voor de eerste bocht. Ook Lando Norris kwam gevaarlijk dichtbij, maar de wereldkampioen hield de Brit in zijn McLaren achter zich. Verstappen was hoorbaar niet tevreden over zijn versnellingsapparaat.
Uitvaller
Al in de eerste ronde was er een uitvaller. De Chinees Guanyu Zhou kwam in aanraking met Pierre Gasly en ramde zijn Alfa Romeo tegen de vangrails. Na drie ronden achter de safetycar maakte Leclerc een flitsende herstart. Hij gaf Verstappen niet de kans een aanval te plaatsen.
De Nederlander bleef vervolgens wel dicht achter de Monegask rijden. Hij wachtte geduldig het moment af dat hij minder dan een seconde achter Leclerc zou zitten en hij zijn DRS kon openzetten. Dat gebeurde in de voorlaatste ronde. Met een fraaie manoeuvre ging Verstappen buitenom bij Leclerc. In de laatste ronde hield hij de eerste positie vast.
Hamilton
Leclerc nam genoegen met de tweede plaats. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, rukte in de sprintrace op van de zevende naar de derde plaats.
De winst leverde Verstappen 8 punten op. Hij schoof in de WK-stand op van de zesde naar de vijfde plaats omdat hij zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton inhaalde. De Brit van Mercedes eindigde in de sprintrace op de tegenvallende 14e plaats. Leclerc, die al twee races won, verdiende 7 punten met zijn tweede plaats en verstevigde zijn koppositie in het kampioenschap.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
4 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
20 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
2 dagen geleden