Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen zegeviert in eerste sprintrace Formule 1 op Imola

Verstappen zegeviert in eerste sprintrace Formule 1 op Imola

IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft de eerste sprintrace van dit seizoen in de Formule 1 gewonnen. De wereldkampioen van Red Bull wist in de korte race over 100 kilometer op het circuit van Imola zijn poleposition om te zetten in een overwinning. Hij troefde in een enerverende race zijn rivaal Charles Leclerc van Ferrari af. De Nederlander liep daardoor in de titelstrijd 1 punt in op de huidige WK-leider Leclerc.

De zege in de sprintrace betekende ook dat Verstappen zondag vanaf de eerste startplek begint aan de Grote Prijs van Emilia-Romagna. Dat is de vierde race van dit seizoen.

Verstappen had bepaald geen goede start in Imola, waar het droog bleef. Leclerc trok veel sneller op in zijn Ferrari en passeerde de Nederlander voor de eerste bocht. Ook Lando Norris kwam gevaarlijk dichtbij, maar de wereldkampioen hield de Brit in zijn McLaren achter zich. Verstappen was hoorbaar niet tevreden over zijn versnellingsapparaat.

Uitvaller

Al in de eerste ronde was er een uitvaller. De Chinees Guanyu Zhou kwam in aanraking met Pierre Gasly en ramde zijn Alfa Romeo tegen de vangrails. Na drie ronden achter de safetycar maakte Leclerc een flitsende herstart. Hij gaf Verstappen niet de kans een aanval te plaatsen.

De Nederlander bleef vervolgens wel dicht achter de Monegask rijden. Hij wachtte geduldig het moment af dat hij minder dan een seconde achter Leclerc zou zitten en hij zijn DRS kon openzetten. Dat gebeurde in de voorlaatste ronde. Met een fraaie manoeuvre ging Verstappen buitenom bij Leclerc. In de laatste ronde hield hij de eerste positie vast.

Hamilton

Leclerc nam genoegen met de tweede plaats. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, rukte in de sprintrace op van de zevende naar de derde plaats.

De winst leverde Verstappen 8 punten op. Hij schoof in de WK-stand op van de zesde naar de vijfde plaats omdat hij zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton inhaalde. De Brit van Mercedes eindigde in de sprintrace op de tegenvallende 14e plaats. Leclerc, die al twee races won, verdiende 7 punten met zijn tweede plaats en verstevigde zijn koppositie in het kampioenschap.

Meer uit Sport

Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

1 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

4 uur geleden
Hockeyers scoren zeven keer tegen Pakistan in Pro League

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.

5 uur geleden
Hockeysters verslaan Duitsland opnieuw in Pro League

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede duel in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren versloeg voor de tweede keer Duitsland (5-1) in Santiago del Estero.

5 uur geleden
Nusser ziet 'te groot verschil' met Noorwegen op WK handbal

ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.

15 uur geleden
Handbalsters verliezen halve finale WK van te sterk Noorwegen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.

15 uur geleden
Schaatser Nuis ook in Hamar tweede achter Stolz op 1500 meter

HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.

16 uur geleden