Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen: zege was kwestie van een lange adem

Verstappen: zege was kwestie van een lange adem

DJEDDA (ANP) - "Die was lekker", schreeuwde Max Verstappen over de radio na zijn magistrale zege in de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De wereldkampioen van Red Bull troefde Charles Leclerc van Ferrari af in een enerverend gevecht op het smalle stratencircuit van Djedda. De twee duelleerden tot aan de meet. "We hebben hard gevochten en het was een kwestie van een lange adem. Het was niet makkelijk, maar uiteindelijk lukte het", zei de Nederlander na zijn 21e overwinning in een Formule 1-race.

Verstappen zag dat Leclerc tegen het einde van de race meer en meer problemen met zijn banden kreeg, hoewel hij zelf ook merkte dat het rubber sneller sleet dan hem lief was. "Toen kreeg ik eindelijk de kans om aan te vallen, maar het was op het rechte stuk heel lastig om in te schatten waar ik er langs kon. Het bleef ook heel spannend, want toen ik hem had ingehaald, kon hij toch dicht achter mij rijden. Ik ben heel blij met de zege, mijn seizoen kan nu echt beginnen", aldus de Nederlander, die in de openingsrace van een week geleden in Bahrein drie ronden voor het einde uitviel en geen punten scoorde.

Verstappen gaf toe dat hij een beetje geluk had met de safetycar, die na 17 van de 50 ronden de baan op kwam vanwege een crash van Nicholas Latifi (Williams). "Ik schoof daardoor op van de derde naar de tweede plek. Daarna had ik echt de goede snelheid en kon ik proberen aan te haken bij Leclerc", lichtte Verstappen toe bij Viaplay.

Hij kreeg pas echt de kans om aan te vallen, toen er door uitvalbeurten van Fernando Alonso en Daniel Ricciardo even sprake was van een zogenoemde virtuele safetycar en Verstappen dicht genoeg kon naderen om zijn DRS te gebruiken. Zo kon hij op het lange rechte stuk extra gas geven. Verstappen en Leclerc gingen vervolgens een fascinerend wiel-aan-wiel-gevecht aan waarbij ze elkaar beurtelings inhaalden. "Leclerc ging heel snel door de bochten en ik was heel snel op het rechte stuk. Het was niet makkelijk om er voorbij te komen, want Charles speelde slimme trucjes in de laatste bocht."

Meer uit Sport

Cats hoopt na succesvolle Spelen op 'steun in de rug'

MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.

1 uur geleden
Chef de mission Verheijen: dit waren onze beste Spelen ooit

MILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.

1 uur geleden
Koster wil hordelopen met bobsleeën blijven combineren 

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

2 uur geleden
Atleet Phijffers verbetert Nederlands record 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.

2 uur geleden
Nederland eindigt Spelen met hoogste eindklassering ooit

MILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.

3 uur geleden
Wielrenner Del Toro wint UAE Tour, derde ritzege Milan

ABU DHABI (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro van UAE Team Emirates heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 22-jarige Mexicaan kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek won de slotrit over 149 kilometer na een massasprint in Abu Dhabi.

3 uur geleden
Groot deel Nederlandse sportploeg naar sluitingsceremonie Verona

MILAAN (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse sporters die heeft meegedaan aan de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo gaat naar de sluitingsceremonie. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat 26 van de 38 atleten naar de historische Arena di Verona gaan, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. De openingsceremonie werd ook bezocht door 26 atleten van TeamNL.

3 uur geleden