Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen: zege was kwestie van een lange adem

Verstappen: zege was kwestie van een lange adem

DJEDDA (ANP) - "Die was lekker", schreeuwde Max Verstappen over de radio na zijn magistrale zege in de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De wereldkampioen van Red Bull troefde Charles Leclerc van Ferrari af in een enerverend gevecht op het smalle stratencircuit van Djedda. De twee duelleerden tot aan de meet. "We hebben hard gevochten en het was een kwestie van een lange adem. Het was niet makkelijk, maar uiteindelijk lukte het", zei de Nederlander na zijn 21e overwinning in een Formule 1-race.

Verstappen zag dat Leclerc tegen het einde van de race meer en meer problemen met zijn banden kreeg, hoewel hij zelf ook merkte dat het rubber sneller sleet dan hem lief was. "Toen kreeg ik eindelijk de kans om aan te vallen, maar het was op het rechte stuk heel lastig om in te schatten waar ik er langs kon. Het bleef ook heel spannend, want toen ik hem had ingehaald, kon hij toch dicht achter mij rijden. Ik ben heel blij met de zege, mijn seizoen kan nu echt beginnen", aldus de Nederlander, die in de openingsrace van een week geleden in Bahrein drie ronden voor het einde uitviel en geen punten scoorde.

Verstappen gaf toe dat hij een beetje geluk had met de safetycar, die na 17 van de 50 ronden de baan op kwam vanwege een crash van Nicholas Latifi (Williams). "Ik schoof daardoor op van de derde naar de tweede plek. Daarna had ik echt de goede snelheid en kon ik proberen aan te haken bij Leclerc", lichtte Verstappen toe bij Viaplay.

Hij kreeg pas echt de kans om aan te vallen, toen er door uitvalbeurten van Fernando Alonso en Daniel Ricciardo even sprake was van een zogenoemde virtuele safetycar en Verstappen dicht genoeg kon naderen om zijn DRS te gebruiken. Zo kon hij op het lange rechte stuk extra gas geven. Verstappen en Leclerc gingen vervolgens een fascinerend wiel-aan-wiel-gevecht aan waarbij ze elkaar beurtelings inhaalden. "Leclerc ging heel snel door de bochten en ik was heel snel op het rechte stuk. Het was niet makkelijk om er voorbij te komen, want Charles speelde slimme trucjes in de laatste bocht."

Meer uit Sport

Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

1 uur geleden
Teambazen: Verstappen voor vijfde keer op rij beste F1-coureur

LONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.

3 uur geleden
Komende editie marathon van Amsterdam binnen een week uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.

5 uur geleden
Van Gerwen via Duitser Merk naar achtste finales WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.

16 uur geleden
Routinier Bergsma kan zich voorzichtig opmaken voor vierde Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.

18 uur geleden
Van de Bunt vindt het prima om de verrassing van het OKT te zijn

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.

18 uur geleden
Van Belle wint goud op puntenkoers op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.

18 uur geleden