
Verstappen: zal lastig zijn ongelooflijk seizoen te herhalen
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen sprak na zijn negentiende zege van het seizoen zijn ongeloof uit over zijn dominante jaar in de Formule 1. "Het is een ongelooflijk seizoen geweest. Het zal moeilijk zijn om een seizoen als dit te herhalen", zei de wereldkampioen tijdens het interview op het circuit na zijn winst in de slotrace van het jaar in Abu Dhabi.
"Het uitrijden was wel emotioneel, het laatste moment in de auto die me zoveel heeft gegeven", zei hij over de RB19 van Red Bull, die dit jaar niet alleen heel snel was, maar ook uiterst betrouwbaar. De Nederlander wist alle 22 races van dit jaar zonder mechanische problemen uit te rijden. "Nog zo'n seizoen wordt heel moeilijk, maar we hebben dit jaar wel enorm genoten en gaan hard werken om volgend jaar opnieuw met een sterke auto het seizoen in te gaan. We zullen dan zeker klaar zijn voor de strijd."
"Ik ben trots op wat ik met het team van Red Bull heb gepresteerd. Het is een supergevoel", zei Verstappen later bij Viaplay. "In de laatste ronden zat ik al een beetje om me heen te kijken en te draaien in de cockpit, wetende dat het mijn laatste rondjes in deze auto waren. Het doet me wel wat. Ik ben nu 26 jaar en normaal gesproken hoop je het elk seizoen iets beter te doen, maar beter dan dit seizoen kan bijna niet."
Verstappen joeg in de slotfase nadrukkelijk op een ander record in de Formule 1. Hij wilde de eerste coureur in de geschiedenis van de koningklasse worden die meer dan duizend ronden aan de leiding heeft gereden in één seizoen. De Limburger bleef met opzet zijn tweede pitstop zo lang mogelijk uitstellen en drong erop aan dat zijn teamgenoot Sergio Pérez eerder naar binnen werd geroepen. "Het zijn 1003 ronden geworden", wist hij. "Mijn vader Jos heeft er alles voor gelaten om mij in de Formule 1 te krijgen en het doel was om het beter te doen dan hij. Nu sta ik op 54 grand-prixzeges en een seizoen met negentien overwinningen. Dan kijk je ook wel even terug op hoe het ooit begon."
Meer uit Sport
TOULOUSE (ANP) - Jonas Abrahamsen brak half juni een sleutelbeen bij een val in de Ronde van België. "Ik heb gehuild, ik dacht dat ik de Tour de France ging missen", vertelde de Noor van Uno-X Mobility, kort nadat hij in Toulouse de elfde etappe van de Tour de France had gewonnen. "Ik voelde me zo sterk vandaag, het is ongelooflijk."
5 uur geledenBASTAD (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (29) heeft met veel moeite de kwartfinales van de Nordea Open bereikt. De nummer 1 van Nederland versloeg in het Zweedse Bastad de Italiaanse qualifier Andrea Pellegrino met 4-6 7-6 (6) 6-3. Hij werkte in de tweede set vijf matchpoints van de Italiaan weg.
6 uur geledenTOULOUSE (ANP) - Mathieu van der Poel is er niet in geslaagd de elfde etappe van de Tour de France te winnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck kon in Toulouse na een lastige finale net niet een leidend tweetal achterhalen. De ritzege ging naar de Noor Jonas Abrahamsen. De Noor van Uno-X Mobility versloeg de Zwitser Mauro Schmid in de sprint. Van der Poel finishte enkele seconden later als derde.
6 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben in de Nations League voor de zevende achtereenvolgende keer verloren. In Ljubljana was Oekraïne nipt te sterk voor het team van bondscoach Joel Banks: 3-2 (25-21 20-25 20-25 26-24 15-13).
8 uur geledenBASTAD (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het ATP-toernooi van Bastad bereikt. De 29-jarige tennisser won de partij over twee dagen in twee sets van de drie jaar jongere Zweed Mikael Ymer: 6-4 6-1. Van de Zandschulp speelt in Zweden tegen de winnaar van de partij tussen de Chileen Cristian Garin en de Argentijn Camilo Ugo Carabelli.
8 uur geledenTOULOUSE (ANP) - De renners in de Tour de France zijn om 13.50 uur begonnen aan de elfde etappe, een rit met start en finish in Toulouse. Een dag na de eerste rustdag wacht het peloton een rit over 156 kilometer met een lastige finale. In de laatste 45 kilometer liggen vier hellinkjes. De laatste, met de top op een kleine 9 kilometer voor de finish, is de lastigste.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en Suzan Lamens worden rechtstreeks toegelaten tot de US Open. Dat heeft de organisatie van het grandslamtoernooi in New York bekendgemaakt. De Nederlanders Jesper de Jong en Arantxa Rus zijn vooralsnog aangewezen op de kwalificaties. Het toernooi wordt van 24 augustus tot en met 7 september gespeeld.
10 uur geleden