Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen worstelt: vijftiende tijd in tweede training Singapore

Verstappen worstelt: vijftiende tijd in tweede training Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Singapore slechts de vijftiende tijd gereden. De drievoudig wereldkampioen kreeg de snelheid niet in zijn Red Bull en was meer dan 1,2 seconde langzamer dan Lando Norris van McLaren die de snelste was op het circuit van Marina Bay (1.30,727).

Charles Leclerc klokte in zijn Ferrari de tweede tijd. Hij gaf maar 0,058 seconde toe op Norris. Carlos Sainz noteerde de derde tijd, de Spanjaard was 0,629 seconde minder snel dan Norris.

Verstappen won nog nooit de race in Singapore en temperde donderdag in zijn vooruitblik de verwachtingen voor de komende race op zondag. Hij meent dat zijn auto te gevoelig is voor de hobbels en kerbstones op het stratencircuit van Singapore. De trainingen op vrijdag zullen hem niet veel vertrouwen hebben gegeven.

Voorsprong slinkt

De Nederlander leidt weliswaar nog steeds in het kampioenschap, maar hij heeft de laatste zeven grands prix geen overwinning kunnen vieren. Zijn voorsprong op eerste belager Norris is geslonken tot 59 punten. De coureurs rijden zaterdag nog de derde training en daarna de kwalificatie. De Grote Prijs van Singapore op zondag is de achttiende race in het seizoen, dat in totaal 24 races telt.

Verstappen sprak zijn zorgen uit na afloop van de eerste dag in Singapore. "Vandaag ging het lastig. We hadden niet de grip die we wilden met de banden en gleden veel meer dan normaal. Hiermee hadden we vooral problemen in de tweede training, die niet erg positief verliep voor ons. Het ging niet zozeer om de hobbels en de kerbstones, maar meer om de algehele grip van de banden. We moeten de data analyseren en kijken wat we kunnen verbeteren in de prestaties van de wagen, voor de kwalificatie."

Ploeggenoot Sergio Pérez sprak ook van een gebrek aan balans. "Het ziet er op het moment niet goed uit. En dat verrast ons eigenlijk ook. We hebben veel werk te doen, want we liggen best ver achter, bijna een seconde."

Meer uit Sport

President Mattarella van Italië opent 25e editie Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.

2 uur geleden
Vlaggendrager Van 't Wout leidt TeamNL op Spelen San Siro in

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.

3 uur geleden
Amerika weigert contributie aan antidopingbureau WADA te betalen

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.

5 uur geleden
Sportpers dient klacht in bij Verheijen over 'persboycot' Leerdam

MILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.

6 uur geleden
Schaatsster Schulting zet meningen over dubbel programma opzij

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.

9 uur geleden
Vance prijst Meloni voor Italiaanse organisatie Olympische Spelen

MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.

11 uur geleden
Beune tegen Weidemann op 3000 meter, Groenewoud treft Wiklund

MILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.

11 uur geleden