Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen worstelt: vijftiende tijd in tweede training Singapore

Verstappen worstelt: vijftiende tijd in tweede training Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Singapore slechts de vijftiende tijd gereden. De drievoudig wereldkampioen kreeg de snelheid niet in zijn Red Bull en was meer dan 1,2 seconde langzamer dan Lando Norris van McLaren die de snelste was op het circuit van Marina Bay (1.30,727).

Charles Leclerc klokte in zijn Ferrari de tweede tijd. Hij gaf maar 0,058 seconde toe op Norris. Carlos Sainz noteerde de derde tijd, de Spanjaard was 0,629 seconde minder snel dan Norris.

Verstappen won nog nooit de race in Singapore en temperde donderdag in zijn vooruitblik de verwachtingen voor de komende race op zondag. Hij meent dat zijn auto te gevoelig is voor de hobbels en kerbstones op het stratencircuit van Singapore. De trainingen op vrijdag zullen hem niet veel vertrouwen hebben gegeven.

Voorsprong slinkt

De Nederlander leidt weliswaar nog steeds in het kampioenschap, maar hij heeft de laatste zeven grands prix geen overwinning kunnen vieren. Zijn voorsprong op eerste belager Norris is geslonken tot 59 punten. De coureurs rijden zaterdag nog de derde training en daarna de kwalificatie. De Grote Prijs van Singapore op zondag is de achttiende race in het seizoen, dat in totaal 24 races telt.

Verstappen sprak zijn zorgen uit na afloop van de eerste dag in Singapore. "Vandaag ging het lastig. We hadden niet de grip die we wilden met de banden en gleden veel meer dan normaal. Hiermee hadden we vooral problemen in de tweede training, die niet erg positief verliep voor ons. Het ging niet zozeer om de hobbels en de kerbstones, maar meer om de algehele grip van de banden. We moeten de data analyseren en kijken wat we kunnen verbeteren in de prestaties van de wagen, voor de kwalificatie."

Ploeggenoot Sergio Pérez sprak ook van een gebrek aan balans. "Het ziet er op het moment niet goed uit. En dat verrast ons eigenlijk ook. We hebben veel werk te doen, want we liggen best ver achter, bijna een seconde."

Meer uit Sport

Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

8 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

10 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

10 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

11 uur geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

12 uur geleden
Visser wint weer een race en bereikt WK-finale 60 meter horden

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.

12 uur geleden
Motorcoureur Veijer in GP Brazilië achtste in Moto2

GOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.

12 uur geleden