Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen worstelt: vijftiende tijd in tweede training Singapore

Verstappen worstelt: vijftiende tijd in tweede training Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Singapore slechts de vijftiende tijd gereden. De drievoudig wereldkampioen kreeg de snelheid niet in zijn Red Bull en was meer dan 1,2 seconde langzamer dan Lando Norris van McLaren die de snelste was op het circuit van Marina Bay (1.30,727).

Charles Leclerc klokte in zijn Ferrari de tweede tijd. Hij gaf maar 0,058 seconde toe op Norris. Carlos Sainz noteerde de derde tijd, de Spanjaard was 0,629 seconde minder snel dan Norris.

Verstappen won nog nooit de race in Singapore en temperde donderdag in zijn vooruitblik de verwachtingen voor de komende race op zondag. Hij meent dat zijn auto te gevoelig is voor de hobbels en kerbstones op het stratencircuit van Singapore. De trainingen op vrijdag zullen hem niet veel vertrouwen hebben gegeven.

Voorsprong slinkt

De Nederlander leidt weliswaar nog steeds in het kampioenschap, maar hij heeft de laatste zeven grands prix geen overwinning kunnen vieren. Zijn voorsprong op eerste belager Norris is geslonken tot 59 punten. De coureurs rijden zaterdag nog de derde training en daarna de kwalificatie. De Grote Prijs van Singapore op zondag is de achttiende race in het seizoen, dat in totaal 24 races telt.

Verstappen sprak zijn zorgen uit na afloop van de eerste dag in Singapore. "Vandaag ging het lastig. We hadden niet de grip die we wilden met de banden en gleden veel meer dan normaal. Hiermee hadden we vooral problemen in de tweede training, die niet erg positief verliep voor ons. Het ging niet zozeer om de hobbels en de kerbstones, maar meer om de algehele grip van de banden. We moeten de data analyseren en kijken wat we kunnen verbeteren in de prestaties van de wagen, voor de kwalificatie."

Ploeggenoot Sergio Pérez sprak ook van een gebrek aan balans. "Het ziet er op het moment niet goed uit. En dat verrast ons eigenlijk ook. We hebben veel werk te doen, want we liggen best ver achter, bijna een seconde."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

4 uur geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

21 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

22 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

22 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

22 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

1 dag geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

1 dag geleden