Verstappen worstelt: vijftiende tijd in tweede training Singapore
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Singapore slechts de vijftiende tijd gereden. De drievoudig wereldkampioen kreeg de snelheid niet in zijn Red Bull en was meer dan 1,2 seconde langzamer dan Lando Norris van McLaren die de snelste was op het circuit van Marina Bay (1.30,727).
Charles Leclerc klokte in zijn Ferrari de tweede tijd. Hij gaf maar 0,058 seconde toe op Norris. Carlos Sainz noteerde de derde tijd, de Spanjaard was 0,629 seconde minder snel dan Norris.
Verstappen won nog nooit de race in Singapore en temperde donderdag in zijn vooruitblik de verwachtingen voor de komende race op zondag. Hij meent dat zijn auto te gevoelig is voor de hobbels en kerbstones op het stratencircuit van Singapore. De trainingen op vrijdag zullen hem niet veel vertrouwen hebben gegeven.
Voorsprong slinkt
De Nederlander leidt weliswaar nog steeds in het kampioenschap, maar hij heeft de laatste zeven grands prix geen overwinning kunnen vieren. Zijn voorsprong op eerste belager Norris is geslonken tot 59 punten. De coureurs rijden zaterdag nog de derde training en daarna de kwalificatie. De Grote Prijs van Singapore op zondag is de achttiende race in het seizoen, dat in totaal 24 races telt.
Verstappen sprak zijn zorgen uit na afloop van de eerste dag in Singapore. "Vandaag ging het lastig. We hadden niet de grip die we wilden met de banden en gleden veel meer dan normaal. Hiermee hadden we vooral problemen in de tweede training, die niet erg positief verliep voor ons. Het ging niet zozeer om de hobbels en de kerbstones, maar meer om de algehele grip van de banden. We moeten de data analyseren en kijken wat we kunnen verbeteren in de prestaties van de wagen, voor de kwalificatie."
Ploeggenoot Sergio Pérez sprak ook van een gebrek aan balans. "Het ziet er op het moment niet goed uit. En dat verrast ons eigenlijk ook. We hebben veel werk te doen, want we liggen best ver achter, bijna een seconde."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
8 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
11 uur geleden