Verstappen wist dat hij niet veel kon doen tegen Hamilton
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen voelde het al aankomen dat hij in de slotfase van de GP van Spanje gepasseerd zou worden door Lewis Hamilton. De Britse wereldkampioen was na een tweede stop op versere banden veel sneller en Verstappen kon niet voorkomen dat de Mercedes-coureur zijn 98e zege pakte in de Formule 1.
"We konden het ergens wel zien aankomen", zei Verstappen na afloop. "Ze waren aan het einde op de zachte banden al sneller en hadden veel meer snelheid op de medium-banden. Er was niet veel wat we ertegen konden doen. Toen ze opnieuw stopten voor nieuwe banden, wist ik dat het klaar was. Ik had het al lastig op mijn banden en zag dat Lewis elke ronde dichterbij kwam. Ik was een beetje een 'sitting duck', een gemakkelijk doelwit."
Volgens de Red Bull-coureur kwamen ze gewoon snelheid tekort. "Ik heb alles geprobeerd wat ik kon. Dit laat zien dat we nog niet zijn waar we willen zijn. We moeten hard werken en zorgen dat we erbij komen, maar we zijn net iets langzamer."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden