Verstappen wist dat hij niet veel kon doen tegen Hamilton
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen voelde het al aankomen dat hij in de slotfase van de GP van Spanje gepasseerd zou worden door Lewis Hamilton. De Britse wereldkampioen was na een tweede stop op versere banden veel sneller en Verstappen kon niet voorkomen dat de Mercedes-coureur zijn 98e zege pakte in de Formule 1.
"We konden het ergens wel zien aankomen", zei Verstappen na afloop. "Ze waren aan het einde op de zachte banden al sneller en hadden veel meer snelheid op de medium-banden. Er was niet veel wat we ertegen konden doen. Toen ze opnieuw stopten voor nieuwe banden, wist ik dat het klaar was. Ik had het al lastig op mijn banden en zag dat Lewis elke ronde dichterbij kwam. Ik was een beetje een 'sitting duck', een gemakkelijk doelwit."
Volgens de Red Bull-coureur kwamen ze gewoon snelheid tekort. "Ik heb alles geprobeerd wat ik kon. Dit laat zien dat we nog niet zijn waar we willen zijn. We moeten hard werken en zorgen dat we erbij komen, maar we zijn net iets langzamer."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
10 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
10 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
16 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
18 uur geleden