Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wist dat 'dag van tegenslag' een keer zou komen

Verstappen wist dat 'dag van tegenslag' een keer zou komen

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen reageerde vrij nuchter op zijn eerste uitvalbeurt in de Formule 1 na 43 finishes op rij. "Het blijft een mechanische sport, waarbij dit soort tegenslagen kunnen gebeuren. Ik wist dat deze dag een keer zou komen", zei de drievoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull. "Het is uiteraard wel balen, want ik had ook hier een grote kans om te winnen."

Verstappen moest de strijd in de Grote Prijs van Australië staken nadat zijn Red Bull begon te roken en zelfs vlammen liet zien. Na vijf ronden reed hij zijn auto de pitstraat in met een oververhitte rem. Monteurs sprongen meteen bij om met brandblussers het vuur te doven.

"Wat we tot nog toe uit de gegevens hebben kunnen zien, is dat de rem rechtsachter meteen na de start al bleef hangen. Het was alsof ik met de handrem erop reed", aldus Verstappen. Het verklaarde waarom zijn auto vanaf de start 'vreemd aanvoelde' en hij een foutje maakte in een bocht, waardoor Carlos Sainz hem kon inhalen en de leiding in de race overnam. Enkele ronden later waren er ineens rookpluimen te zien aan de achterkant van de auto. "Het team zal verder onderzoek moeten doen om erachter te komen wat er nu precies is gebeurd, maar het blijft jammer. De auto voelde in de opwarmronden namelijk nog prima aan."

Twee jaar geleden

De Limburger beleefde in Melbourne zijn eerste grote sof in tijden. Zijn vorige uitvalbeurt was twee jaar geleden, ook in Australië. In de tussenliggende tijd was hij alle keren zonder problemen naar de finish gereden en heel vaak deed hij dat als winnaar. Vorig jaar domineerde hij het seizoen met negentien overwinningen in 22 races.

Dit jaar leek hij opnieuw ongenaakbaar met overwinningen in Bahrein en Saudi-Arabië. Hij had in Australië zijn Formule 1-record van tien zeges op rij kunnen evenaren, maar een zelden onwillige Red Bull voorkwam dat. "We zijn één team en die uitvalbeurt doet iedereen binnen het team pijn" zei teambaas Christian Horner. "Het is opmerkelijk dat we twee jaar zonder mechanische problemen hebben gereden en het is ook opmerkelijk dat Max na drie races, inclusief een uitvalbeurt, nog steeds het kampioenschap leidt."

Meer uit Sport

Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

42 minuten geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

2 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

3 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

19 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

20 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

1 dag geleden