Verstappen wist dat 'dag van tegenslag' een keer zou komen
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen reageerde vrij nuchter op zijn eerste uitvalbeurt in de Formule 1 na 43 finishes op rij. "Het blijft een mechanische sport, waarbij dit soort tegenslagen kunnen gebeuren. Ik wist dat deze dag een keer zou komen", zei de drievoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull. "Het is uiteraard wel balen, want ik had ook hier een grote kans om te winnen."
Verstappen moest de strijd in de Grote Prijs van Australië staken nadat zijn Red Bull begon te roken en zelfs vlammen liet zien. Na vijf ronden reed hij zijn auto de pitstraat in met een oververhitte rem. Monteurs sprongen meteen bij om met brandblussers het vuur te doven.
"Wat we tot nog toe uit de gegevens hebben kunnen zien, is dat de rem rechtsachter meteen na de start al bleef hangen. Het was alsof ik met de handrem erop reed", aldus Verstappen. Het verklaarde waarom zijn auto vanaf de start 'vreemd aanvoelde' en hij een foutje maakte in een bocht, waardoor Carlos Sainz hem kon inhalen en de leiding in de race overnam. Enkele ronden later waren er ineens rookpluimen te zien aan de achterkant van de auto. "Het team zal verder onderzoek moeten doen om erachter te komen wat er nu precies is gebeurd, maar het blijft jammer. De auto voelde in de opwarmronden namelijk nog prima aan."
Twee jaar geleden
De Limburger beleefde in Melbourne zijn eerste grote sof in tijden. Zijn vorige uitvalbeurt was twee jaar geleden, ook in Australië. In de tussenliggende tijd was hij alle keren zonder problemen naar de finish gereden en heel vaak deed hij dat als winnaar. Vorig jaar domineerde hij het seizoen met negentien overwinningen in 22 races.
Dit jaar leek hij opnieuw ongenaakbaar met overwinningen in Bahrein en Saudi-Arabië. Hij had in Australië zijn Formule 1-record van tien zeges op rij kunnen evenaren, maar een zelden onwillige Red Bull voorkwam dat. "We zijn één team en die uitvalbeurt doet iedereen binnen het team pijn" zei teambaas Christian Horner. "Het is opmerkelijk dat we twee jaar zonder mechanische problemen hebben gereden en het is ook opmerkelijk dat Max na drie races, inclusief een uitvalbeurt, nog steeds het kampioenschap leidt."
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.
49 minuten geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
20 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
1 dag geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
1 dag geleden