Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wint tweede race van het seizoen in Imola

Verstappen wint tweede race van het seizoen in Imola

IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft met de Grote Prijs van Emilia Romagna zijn elfde overwinning geboekt in de Formule 1. Verstappen reed een nagenoeg foutloze wedstrijd op het circuit van Imola, waar een regenbui kort voor de start ervoor zorgde dat een groot deel van de race op een natte baan werd gereden. De Nederlandse coureur van Red Bull eindigde drie weken geleden bij de start van het seizoen in Bahrein als tweede achter Lewis Hamilton.

Verstappen had zich als derde gekwalificeerd op het Autodromo Enzo e Dino Ferrari, maar nam bij de start direct de leiding. Hamilton gleed na de pitsstops halverwege de race van de baan en viel ver terug. Vlak daarna werd de race stilgelegd na een zware crash van Valtteri Bottas en George Russell. Hamilton wist zich na de hervatting van de race op te werken naar de tweede plaats en behield de leiding in het WK omdat hij de snelste rondetijd neerzette, goed voor 1 extra WK-punt. De Brit leidt nu in de titelstrijd met Verstappen met 44-43. Over twee weken is de derde race van het seizoen in Portugal.

Verstappen legde de basis voor zijn zege bij de start. Hij kwam goed weg en passeerde de van poleposition vertrokken Hamilton aan de binnenkant. De Red Bull en de Mercedes raakten elkaar wel even in de eerste bocht. De Brit, die over de boordradio riep dat Verstappen hem geen ruimte gaf, liep wat schade aan zijn voorvleugel op. De safetycar moest al snel de baan op na een crash van Nicholas Latifi.

Herstart

Bij de herstart, na zes rondes achter de safetycar, sloeg Verstappen een aanval van Hamilton af. Op de langzaam opdrogende baan was het daarna de vraag wie als eerste de regenbanden durfde in te wisselen voor normale banden.

Van de renners vooraan was dat Verstappen, die na 27 rondes naar binnen ging. Een ronde later dook ook Hamilton de pits in voor nieuw rubber. De stop van Mercedes duurde wat langer dan bij Red Bull, zodat Verstappen weer aan de leiding kwam. Een botsing tussen Bottas (Mercedes) en Russell (Williams) zorgde voor zoveel rommel op de baan, dat de race werd stilgelegd. Vlak voor de rollende herstart spinde Verstappen bijna in een poging om zijn banden op te warmen, maar hij wist zijn bolide ternauwernood in bedwang te houden. Hij reed daarna zonder problemen naar zijn elfde zege.

De Britse McLaren-coureur Lando Norris (21) eindigde achter Verstappen en Hamilton als derde en mocht zo voor de tweede keer in zijn carrière het podium op.

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

2 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

2 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

5 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

6 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

6 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

7 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

7 uur geleden