Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wint tweede race van het seizoen in Imola

Verstappen wint tweede race van het seizoen in Imola

IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft met de Grote Prijs van Emilia Romagna zijn elfde overwinning geboekt in de Formule 1. Verstappen reed een nagenoeg foutloze wedstrijd op het circuit van Imola, waar een regenbui kort voor de start ervoor zorgde dat een groot deel van de race op een natte baan werd gereden. De Nederlandse coureur van Red Bull eindigde drie weken geleden bij de start van het seizoen in Bahrein als tweede achter Lewis Hamilton.

Verstappen had zich als derde gekwalificeerd op het Autodromo Enzo e Dino Ferrari, maar nam bij de start direct de leiding. Hamilton gleed na de pitsstops halverwege de race van de baan en viel ver terug. Vlak daarna werd de race stilgelegd na een zware crash van Valtteri Bottas en George Russell. Hamilton wist zich na de hervatting van de race op te werken naar de tweede plaats en behield de leiding in het WK omdat hij de snelste rondetijd neerzette, goed voor 1 extra WK-punt. De Brit leidt nu in de titelstrijd met Verstappen met 44-43. Over twee weken is de derde race van het seizoen in Portugal.

Verstappen legde de basis voor zijn zege bij de start. Hij kwam goed weg en passeerde de van poleposition vertrokken Hamilton aan de binnenkant. De Red Bull en de Mercedes raakten elkaar wel even in de eerste bocht. De Brit, die over de boordradio riep dat Verstappen hem geen ruimte gaf, liep wat schade aan zijn voorvleugel op. De safetycar moest al snel de baan op na een crash van Nicholas Latifi.

Herstart

Bij de herstart, na zes rondes achter de safetycar, sloeg Verstappen een aanval van Hamilton af. Op de langzaam opdrogende baan was het daarna de vraag wie als eerste de regenbanden durfde in te wisselen voor normale banden.

Van de renners vooraan was dat Verstappen, die na 27 rondes naar binnen ging. Een ronde later dook ook Hamilton de pits in voor nieuw rubber. De stop van Mercedes duurde wat langer dan bij Red Bull, zodat Verstappen weer aan de leiding kwam. Een botsing tussen Bottas (Mercedes) en Russell (Williams) zorgde voor zoveel rommel op de baan, dat de race werd stilgelegd. Vlak voor de rollende herstart spinde Verstappen bijna in een poging om zijn banden op te warmen, maar hij wist zijn bolide ternauwernood in bedwang te houden. Hij reed daarna zonder problemen naar zijn elfde zege.

De Britse McLaren-coureur Lando Norris (21) eindigde achter Verstappen en Hamilton als derde en mocht zo voor de tweede keer in zijn carrière het podium op.

Meer uit Sport

Zverev bereikt na haperende start tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.

20 minuten geleden
Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

10 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

12 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

14 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

16 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

16 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

17 uur geleden