Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wint tweede race van het seizoen in Imola

Verstappen wint tweede race van het seizoen in Imola

IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft met de Grote Prijs van Emilia Romagna zijn elfde overwinning geboekt in de Formule 1. Verstappen reed een nagenoeg foutloze wedstrijd op het circuit van Imola, waar een regenbui kort voor de start ervoor zorgde dat een groot deel van de race op een natte baan werd gereden. De Nederlandse coureur van Red Bull eindigde drie weken geleden bij de start van het seizoen in Bahrein als tweede achter Lewis Hamilton.

Verstappen had zich als derde gekwalificeerd op het Autodromo Enzo e Dino Ferrari, maar nam bij de start direct de leiding. Hamilton gleed na de pitsstops halverwege de race van de baan en viel ver terug. Vlak daarna werd de race stilgelegd na een zware crash van Valtteri Bottas en George Russell. Hamilton wist zich na de hervatting van de race op te werken naar de tweede plaats en behield de leiding in het WK omdat hij de snelste rondetijd neerzette, goed voor 1 extra WK-punt. De Brit leidt nu in de titelstrijd met Verstappen met 44-43. Over twee weken is de derde race van het seizoen in Portugal.

Verstappen legde de basis voor zijn zege bij de start. Hij kwam goed weg en passeerde de van poleposition vertrokken Hamilton aan de binnenkant. De Red Bull en de Mercedes raakten elkaar wel even in de eerste bocht. De Brit, die over de boordradio riep dat Verstappen hem geen ruimte gaf, liep wat schade aan zijn voorvleugel op. De safetycar moest al snel de baan op na een crash van Nicholas Latifi.

Herstart

Bij de herstart, na zes rondes achter de safetycar, sloeg Verstappen een aanval van Hamilton af. Op de langzaam opdrogende baan was het daarna de vraag wie als eerste de regenbanden durfde in te wisselen voor normale banden.

Van de renners vooraan was dat Verstappen, die na 27 rondes naar binnen ging. Een ronde later dook ook Hamilton de pits in voor nieuw rubber. De stop van Mercedes duurde wat langer dan bij Red Bull, zodat Verstappen weer aan de leiding kwam. Een botsing tussen Bottas (Mercedes) en Russell (Williams) zorgde voor zoveel rommel op de baan, dat de race werd stilgelegd. Vlak voor de rollende herstart spinde Verstappen bijna in een poging om zijn banden op te warmen, maar hij wist zijn bolide ternauwernood in bedwang te houden. Hij reed daarna zonder problemen naar zijn elfde zege.

De Britse McLaren-coureur Lando Norris (21) eindigde achter Verstappen en Hamilton als derde en mocht zo voor de tweede keer in zijn carrière het podium op.

Meer uit Sport

Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

34 minuten geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

4 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

5 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

5 uur geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

5 uur geleden
Shorttrackers sluiten olympisch toernooi af met zeven medailles

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.

5 uur geleden
Shorttrackers bezorgen Nederland op aflossing achtste goud

MILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.

5 uur geleden