Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wint tweede race van het seizoen in Imola

Verstappen wint tweede race van het seizoen in Imola

IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft met de Grote Prijs van Emilia Romagna zijn elfde overwinning geboekt in de Formule 1. Verstappen reed een nagenoeg foutloze wedstrijd op het circuit van Imola, waar een regenbui kort voor de start ervoor zorgde dat een groot deel van de race op een natte baan werd gereden. De Nederlandse coureur van Red Bull eindigde drie weken geleden bij de start van het seizoen in Bahrein als tweede achter Lewis Hamilton.

Verstappen had zich als derde gekwalificeerd op het Autodromo Enzo e Dino Ferrari, maar nam bij de start direct de leiding. Hamilton gleed na de pitsstops halverwege de race van de baan en viel ver terug. Vlak daarna werd de race stilgelegd na een zware crash van Valtteri Bottas en George Russell. Hamilton wist zich na de hervatting van de race op te werken naar de tweede plaats en behield de leiding in het WK omdat hij de snelste rondetijd neerzette, goed voor 1 extra WK-punt. De Brit leidt nu in de titelstrijd met Verstappen met 44-43. Over twee weken is de derde race van het seizoen in Portugal.

Verstappen legde de basis voor zijn zege bij de start. Hij kwam goed weg en passeerde de van poleposition vertrokken Hamilton aan de binnenkant. De Red Bull en de Mercedes raakten elkaar wel even in de eerste bocht. De Brit, die over de boordradio riep dat Verstappen hem geen ruimte gaf, liep wat schade aan zijn voorvleugel op. De safetycar moest al snel de baan op na een crash van Nicholas Latifi.

Herstart

Bij de herstart, na zes rondes achter de safetycar, sloeg Verstappen een aanval van Hamilton af. Op de langzaam opdrogende baan was het daarna de vraag wie als eerste de regenbanden durfde in te wisselen voor normale banden.

Van de renners vooraan was dat Verstappen, die na 27 rondes naar binnen ging. Een ronde later dook ook Hamilton de pits in voor nieuw rubber. De stop van Mercedes duurde wat langer dan bij Red Bull, zodat Verstappen weer aan de leiding kwam. Een botsing tussen Bottas (Mercedes) en Russell (Williams) zorgde voor zoveel rommel op de baan, dat de race werd stilgelegd. Vlak voor de rollende herstart spinde Verstappen bijna in een poging om zijn banden op te warmen, maar hij wist zijn bolide ternauwernood in bedwang te houden. Hij reed daarna zonder problemen naar zijn elfde zege.

De Britse McLaren-coureur Lando Norris (21) eindigde achter Verstappen en Hamilton als derde en mocht zo voor de tweede keer in zijn carrière het podium op.

Meer uit Sport

F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

6 uur geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

6 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

1 dag geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

1 dag geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

1 dag geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

1 dag geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

1 dag geleden