Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wint ook in Canada en loopt verder uit in WK

Verstappen wint ook in Canada en loopt verder uit in WK

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen heeft opnieuw een overwinning geboekt in de Formule 1. De Nederlandse coureur won voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Canada in Montreal en verstevigde daardoor zijn leidende positie in het WK-klassement. Na negen grands prix heeft Verstappen al 46 punten voorsprong op zijn eerste achtervolger, teamgenoot Sergio Pérez die vroeg uitviel in Canada.

De kopman van Red Bull, van poleposition gestart, wist in de laatste vijftien rondes de aandringende Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari achter zich te houden. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes) eindigde als derde.

Verstappen boekte al zijn zesde overwinning in negen races dit seizoen. Vorige week zegevierde hij ook in Azerbeidzjan. De volgende GP is op 3 juli in Groot-Brittannië.

Voorsprong

Verstappen kwam goed weg bij de start en bouwde al snel een aardige voorsprong op. Voor Pérez was de race al na amper tien rondes voorbij. De Mexicaan, die zaterdag tijdens de kwalificatie van de baan was geschoten en vanaf de dertiende plek moest starten, kreeg te maken met een technisch probleem aan zijn Red Bull. Het leidde tot een zogeheten virtual safetycar, waarvan Verstappen direct gebruikmaakte door de pits in te gaan voor nieuwe banden.

De Nederlander viel even terug naar de derde plaats, maar reed zo'n tien rondes later weer aan kop toen ook Sainz naar binnen was gegaan. Verstappen kreeg echter al snel te maken met problemen met zijn banden. Hij klaagde geregeld via de boordradio over een gebrek aan grip. Na 43 rondes kwam Verstappen opnieuw naar binnen voor nieuwe banden, kort nadat Charles Leclerc pas zijn eerste stop had gemaakt. De Ferrari-coureur moest vanaf de laatste rij starten, maar had zich opgewerkt naar voren.

Safetycar

Toen de Japanner Yuki Tsunoda (AlphaTauri) met nog zo'n twintig rondes te gaan bij het uitrijden van de pitsstraat de vangrails in schoot, kwam de safetycar de baan op. Sainz maakte daar dankbaar gebruik van door direct van banden te wisselen. De Spanjaard kwam weliswaar achter Verstappen terug de baan op, maar hij kon achter de safetycar wel aansluiten achter de Red Bull.

Op nieuwere banden probeerde Sainz van alles om Verstappen te passeren nadat de race weer was vrijgegeven. De Spanjaard kwam dankzij de DRS (het openklappen van de achtervleugel om zo extra snelheid te creëren) op het rechte stuk steeds tot op enkele meters van de Red Bull, maar het lukte hem maar niet om een aanval in te zetten. Verstappen kon zo in zijn honderdvijftigste race in de Formule 1 weer een overwinning vieren.

Meer uit Sport

Verhoeven neemt het op tegen Usyk in strijd om wereldtitel boksen

AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.

7 uur geleden
Basketballers winnen van Oostenrijk in WK-kwalificatie

WENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Dubai zesde finale uit carrière

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.

10 uur geleden
Kunstrijders Wories, Danilova en Tsiba naar WK in Praag

PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.

11 uur geleden
Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

15 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

1 dag geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

1 dag geleden