Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wint ook Grote Prijs van Stiermarken in Formule 1

Verstappen wint ook Grote Prijs van Stiermarken in Formule 1

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft ook de Grote Prijs van Stiermarken gewonnen in de Formule 1. De Nederlandse coureur leidde in zijn Red Bull op het Oostenrijkse circuit bij Spielberg van begin tot eind. Het was alweer zijn vierde zege van het seizoen.

In de strijd om de wereldtitel vergrootte Verstappen zijn voorsprong op Lewis Hamilton, die op ruime afstand in zijn Mercedes tweede werd. Valtteri Bottas, de Finse teamgenoot van de Britse wereldkampioen, eindigde als derde. Daarna kwam de Mexicaan Sergio Pérez, van hetzelfde team als Verstappen.

Op het thuiscircuit van Red Bull won Verstappen eerder in 2018 en 2019. "Fantastisch om hier nu weer de eerste te zijn", was zijn eerste reactie. "De auto was echt 'on fire' vandaag. Dit voelt echt goed. In de race hadden we de juiste balans, je weet nooit zeker hoe het allemaal uitpakt, maar er leek niet veel mis te kunnen gaan. Maar we moeten ons blijven verbeteren om de concurrentie voor te blijven. Volgende week racen we hier weer. Ik kijk er naar uit."

Geen moment in de problemen

Hamilton klonk minder enthousiast. "Zij hebben zich heel goed verbeterd", zo verwees hij naar de concurrentie van Red Bull. "Op dit moment kan ik er niet tegenop. We hebben gedaan wat we konden, maar meer dan dit zit er nu niet in. Maar ik ga me geen zorgen maken, althans dat probeer ik niet. Dat we het beter moeten gaan doen is echter heel duidelijk."

Verstappen ging vanaf pole van start en kwam eigenlijk geen moment in de problemen. Bij de vorige race in Frankrijk, ook door hem gewonnen, moest Verstappen zijn leidende positie nog lang afstaan, nu maakte hij die fout niet meer.

Meer uit Sport

Gemengde estafetteploeg 4x400 meter 3e op Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.

18 minuten geleden
Wielrenner Johannessen wint slotetappe Vuelta in Granada

GRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.

1 uur geleden
Wielrenner Mas wint Vuelta, eerste Spaanse winnaar sinds 2014

GRANADA (ANP) - Enric Mas (31) heeft zondag het eindklassement van de Vuelta gewonnen. De renner van Movistar is de eerste Spaanse winnaar sinds Alberto Contador in 2014. De periode van elf edities zonder Spaanse winnaar was de langste uit de geschiedenis van de Ronde van Spanje.

2 uur geleden
Verstappen in Madrid: geprofiteerd van de pech van anderen

MADRID (ANP) - Max Verstappen vindt de RB22 van Red Bull Racing nog niet goed genoeg om echt voor een overwinning te kunnen strijden. "De tweede plaats was het maximale resultaat. Ik had niet de snelheid van Kimi Antonelli en zeker niet van Lando Norris", zei Verstappen tijdens de persconferentie in Madrid, waar hij zondag op de Madring op de tweede plaats eindigde.

3 uur geleden
Winnaar Antonelli vindt dat zege in Madrid toebehoort aan Norris

MADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.

4 uur geleden
Verstappen vindt tweede plaats op de Madring 'ongelooflijk'

MADRID (ANP) - Max Verstappen vindt zijn tweede plaats bij de Grote Prijs van Spanje een "ongelooflijk" resultaat. "Dit is heel goed voor ons", zei Verstappen na de race op de Madring waar hij met zijn Red Bull achter de Italiaanse winnaar Kimi Antonelli eindigde en de Brit Lando Norris voor zich hield.

4 uur geleden
Klassementsleider Antonelli wint in Madrid, Verstappen tweede

MADRID (ANP) - De Italiaanse klassementsleider Kimi Antonelli (20) heeft zondag de Grote Prijs van Spanje voor Formule 1 op de Madring gewonnen. Het was de achtste zege van de coureur van Mercedes dit seizoen. Max Verstappen (28) eindigde met zijn Red Bull op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad voor de derde keer dit seizoen op de tweede plaats. De Brit Lando Norris (26) werd in zijn McLaren derde.

4 uur geleden