Verstappen wint ook Grote Prijs van Stiermarken in Formule 1
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft ook de Grote Prijs van Stiermarken gewonnen in de Formule 1. De Nederlandse coureur leidde in zijn Red Bull op het Oostenrijkse circuit bij Spielberg van begin tot eind. Het was alweer zijn vierde zege van het seizoen.
In de strijd om de wereldtitel vergrootte Verstappen zijn voorsprong op Lewis Hamilton, die op ruime afstand in zijn Mercedes tweede werd. Valtteri Bottas, de Finse teamgenoot van de Britse wereldkampioen, eindigde als derde. Daarna kwam de Mexicaan Sergio Pérez, van hetzelfde team als Verstappen.
Op het thuiscircuit van Red Bull won Verstappen eerder in 2018 en 2019. "Fantastisch om hier nu weer de eerste te zijn", was zijn eerste reactie. "De auto was echt 'on fire' vandaag. Dit voelt echt goed. In de race hadden we de juiste balans, je weet nooit zeker hoe het allemaal uitpakt, maar er leek niet veel mis te kunnen gaan. Maar we moeten ons blijven verbeteren om de concurrentie voor te blijven. Volgende week racen we hier weer. Ik kijk er naar uit."
Geen moment in de problemen
Hamilton klonk minder enthousiast. "Zij hebben zich heel goed verbeterd", zo verwees hij naar de concurrentie van Red Bull. "Op dit moment kan ik er niet tegenop. We hebben gedaan wat we konden, maar meer dan dit zit er nu niet in. Maar ik ga me geen zorgen maken, althans dat probeer ik niet. Dat we het beter moeten gaan doen is echter heel duidelijk."
Verstappen ging vanaf pole van start en kwam eigenlijk geen moment in de problemen. Bij de vorige race in Frankrijk, ook door hem gewonnen, moest Verstappen zijn leidende positie nog lang afstaan, nu maakte hij die fout niet meer.
Meer uit Sport
DIJON (ANP) - Wielrennersvakbond CPA betreurt de ophef die is ontstaan door de kledingcontroles en controles op mogelijke aanpassing van de borstomvang voorafgaand aan de tijdrit in de Tour de France Femmes. De vakbond pleit voor duidelijke transparante protocollen over de controles en dat de teams en rensters tijdig op de hoogte worden gesteld.
20 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het masterstoernooi van Montreal bereikt. De nummer 70 van de wereldranglijst versloeg in Canada de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard met 6-2 3-6 6-3. De Nederlander treft in de volgende ronde de als vierde geplaatste Rus Daniil Medvedev.
7 uur geledenDIJON (ANP) - Marlen Reusser heeft de vierde etappe in de Tour de France Femmes op haar naam geschreven en de leiding in het algemeen klassement gegrepen. De Zwitserse regerend wereldkampioene tijdrijden van Movistar was in de individuele tijdrit over 21 kilometer van Gevrey-Chambertin naar Dijon met 27.30 minuten 4 seconden sneller dan Lieke Nooijen en 18 seconden dan Demi Vollering.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) heeft voor haar EK-debuut op de 800 meter in Birmingham zichzelf als doel gesteld om een finaleplaats te halen. Dat vertelde ze dinsdag bij de teampresentatie van de Nederlandse ploeg voor de EK atletiek in Birmingham op sportcentrum Papendal.
15 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Jonathan Milan heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was na 150 kilometer tussen Międzyzdroje en Szczecin de beste in de massasprint, nadat hij ook al de eerste rit in de sprint had gewonnen. De Fransman Paul Magnier werd tweede en Matteo Malucelli uit Italië werd derde.
15 uur geledenGÉVREY-CHAMBERTIN (ANP) - Romina Hinojosa uit Mexico is als eerste wielrenster vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. De rit is een individuele tijdrit van Gévrey-Chambertin naar Dijon over 21 kilometer.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (19) is opgenomen in de selectie voor de EK in Zagreb, Kroatië. Faverus won de afgelopen periode drie van de vier kwalificatiewedstrijden en verzekerde zich daarmee als meerkamper van een plek in de EK-selectie.
18 uur geleden