Verstappen wint in Oostenrijk ook derde sprintrace van seizoen
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft in Oostenrijk ook de derde sprintrace van dit seizoen gewonnen. De van poleposition gestarte Nederlander werd in de vijfde ronde even ingehaald door de Brit Lando Norris van McLaren, maar heroverde zijn leidende positie meteen weer en reed overtuigend weg. Daardoor loopt de Nederlander 2 punten uit op de als derde geëindigde Norris in de WK-stand.
Norris' teamgenoot Oscar Piastri moest als nummer 2 bijna vijf seconden toegeven op Verstappen, die zo foutloos bleef in sprintraces dit seizoen. Eerder won de leider in de WK-stand al de korte racevarianten in China en Miami.
Verstappen sprak van een "pittige" sprintrace. "Mijn eerste ronde was heel goed, maar daarna kwam ik moeilijk weg. Al snel kwamen er een paar spannende duels. Toen ik eenmaal uit de DRS-zone was, kon ik meer mijn eigen race rijden. We moesten ervoor werken vandaag en hebben een paar dingen om over na te denken voor morgen", zei de coureur van Red Bull in het interview op de baan.
Ruim
Verstappen toont dit hele weekend op de Red Bull Ring in Spielberg al aan snel te zijn. Zowel in de training als kwalificatie voor de sprintrace kon niemand hem bijhouden. Ook de laatste twee races waren een prooi voor de drievoudig wereldkampioen, die dit seizoen een stuk minder dominant is dan vorig jaar.
Verstappen gaat desondanks ruim aan de leiding in de WK-stand, met 71 punten meer dan Norris (227 om 156). Zondag vanaf 15.00 uur krijgt de Nederlander in de hoofdrace een nieuwe kans om zijn voorsprong uit te bouwen. Daarvoor wordt zaterdagmiddag nog de kwalificatie gereden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
7 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
58 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
14 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
15 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
17 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
18 uur geleden