Verstappen wint in Oostenrijk ook derde sprintrace van seizoen
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft in Oostenrijk ook de derde sprintrace van dit seizoen gewonnen. De van poleposition gestarte Nederlander werd in de vijfde ronde even ingehaald door de Brit Lando Norris van McLaren, maar heroverde zijn leidende positie meteen weer en reed overtuigend weg. Daardoor loopt de Nederlander 2 punten uit op de als derde geƫindigde Norris in de WK-stand.
Norris' teamgenoot Oscar Piastri moest als nummer 2 bijna vijf seconden toegeven op Verstappen, die zo foutloos bleef in sprintraces dit seizoen. Eerder won de leider in de WK-stand al de korte racevarianten in China en Miami.
Verstappen sprak van een "pittige" sprintrace. "Mijn eerste ronde was heel goed, maar daarna kwam ik moeilijk weg. Al snel kwamen er een paar spannende duels. Toen ik eenmaal uit de DRS-zone was, kon ik meer mijn eigen race rijden. We moesten ervoor werken vandaag en hebben een paar dingen om over na te denken voor morgen", zei de coureur van Red Bull in het interview op de baan.
Ruim
Verstappen toont dit hele weekend op de Red Bull Ring in Spielberg al aan snel te zijn. Zowel in de training als kwalificatie voor de sprintrace kon niemand hem bijhouden. Ook de laatste twee races waren een prooi voor de drievoudig wereldkampioen, die dit seizoen een stuk minder dominant is dan vorig jaar.
Verstappen gaat desondanks ruim aan de leiding in de WK-stand, met 71 punten meer dan Norris (227 om 156). Zondag vanaf 15.00 uur krijgt de Nederlander in de hoofdrace een nieuwe kans om zijn voorsprong uit te bouwen. Daarvoor wordt zaterdagmiddag nog de kwalificatie gereden.
Meer uit Sport
TORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
8 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
1 uur geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
12 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
13 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
19 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
20 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
20 uur geleden