Verstappen wint GP van Italië, De Vries bij debuut in de punten
MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft zijn vijfde overwinning op rij geboekt in de Formule 1 en zijn elfde in totaal dit seizoen. De wereldkampioen schreef op Monza de Grote Prijs van Italië op zijn naam. Debutant Nyck de Vries, die als invaller bij Williams debuteerde in de Formule 1, eindigde als negende en pakte daardoor 2 punten.
Verstappen (24) zegevierde de afgelopen weken ook in Frankrijk, Hongarije, België en de Dutch GP op Zandvoort. De coureur van Red Bull koerst in hoog tempo af op zijn tweede wereldtitel. Hij heeft nu 116 punten voorsprong op Ferrari-coureur Charles Leclerc, die als tweede eindigde op Monza. De Brit George Russell (Mercedes) eindigde als derde. De Vries werd gekozen tot 'driver of the day'. "Punten bij mijn debuut, wauw", zei de 27-jarige coureur over de boordradio. "Heel erg bedankt."
Het seizoen telt nog zes grands prix. Over drie weken is de volgende race, in Singapore.
De GP van Italië eindigde achter de safetycar. Zo'n vijf rondes voor het einde viel de McLaren van Daniel Ricciardo stil op de baan, waarna de safetycar het circuit opkwam. Diverse coureurs, onder wie Verstappen en Leclerc, maakten daarvan gebruik door nog een pitsstop te maken. Het duurde vervolgens lang totdat alle auto's weer in de juiste volgorde achter de safetycar reden. Pas aan het einde van de laatste ronde ging de safetycar naar binnen. Omdat voor de finishlijn niet ingehaald mocht worden, bleef de volgorde waarin de coureurs reden ongewijzigd. Het leidde tot een fluitconcert van de tienduizenden Italiaanse fans op de tribunes, die hoopten dat Leclerc nog een aanval had kunnen doen op de leidende positie van Verstappen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
20 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
21 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
22 uur geleden