Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wint GP Brazilië en loopt in WK flink uit op Norris

Verstappen wint GP Brazilië en loopt in WK flink uit op Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft na een chaotische race de Grote Prijs van Brazilië op zijn naam geschreven. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in São Paulo gestart als vijftiende en liep met de achtste zege van dit jaar flink uit op concurrent Lando Norris. De Britse McLaren-coureur Norris moest genoegen nemen met de zesde plaats. Esteban Ocon uit Frankrijk werd in de Alpine tweede voor team- en landgenoot Pierre Gasly.

Verstappen loopt door zijn eerste zege in een grand prix sinds zijn zege in de GP van Spanje in juni weer uit op Norris. De Red Bull-coureur heeft 393 punten, 62 meer dan Norris die met zijn zesde plaats genoegen moest nemen met 8 punten en op 331 staat.

Norris was gestart vanaf poleposition na een kwalificatie eerder zondag met de nodige crashes. De Brit wist dat concurrent Verstappen pas in de achterhoede van start ging. Door een twaalfde plaats in de kwalificatie en een gridstraf van vijf plekken stond hij op P17, maar Alexander Albon ging niet van start en Carlos Sainz vertrok uit de pits. In de start, die eerst nog werd uitgesteld omdat Lance Stroll van de baan was gegaan in de opwarmronde, nam George Russell in de Mercedes de leiding echter over.

Herstarts

Verstappen kende een sterke start op de intermediate-banden op de natte baan van het Autódromo José Carlos Pace bij São Paulo. Hij rukte al snel op naar de elfde plaats en op het natte circuit haalde hij achtereenvolgens Lewis Hamilton, Fernando Alonso, Oscar Piastri en Pierre Gasly in totdat hij zesde lag achter Charles Leclerc.

Door een safetycarsituatie en daarna bij een crash van Franco Colapinto zelfs een rode vlag werd het veld flink door elkaar geschud. Verstappen had geluk met zijn keuze nog niet van banden te wisselen en was opgerukt naar de tweede plaats achter Ocon in de Alpine. Norris had wel banden gewisseld en lag op de vierde plaats. Verstappen kon voor de herstart zonder tijdverlies banden wisselen.

Bij de herstart passeerde Russell Norris opnieuw. Verstappen bleef achter Ocon en zo'n tien ronden later was er opnieuw een safetycar na een crash van Carlos Sainz in de Ferrari. Verstappen pakte de leiding bij de herstart. Norris viel nadat hij zich had verremd terug naar de zevende plaats. In de resterende ronden liep Verstappen alleen maar verder uit en sloot zo een slecht begonnen dag na een mislukte kwalificatie perfect af.

Meer uit Sport

Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

1 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

2 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

3 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

4 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

16 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

19 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

20 uur geleden