Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wint GP Brazilië en loopt in WK flink uit op Norris

Verstappen wint GP Brazilië en loopt in WK flink uit op Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft na een chaotische race de Grote Prijs van Brazilië op zijn naam geschreven. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in São Paulo gestart als vijftiende en liep met de achtste zege van dit jaar flink uit op concurrent Lando Norris. De Britse McLaren-coureur Norris moest genoegen nemen met de zesde plaats. Esteban Ocon uit Frankrijk werd in de Alpine tweede voor team- en landgenoot Pierre Gasly.

Verstappen loopt door zijn eerste zege in een grand prix sinds zijn zege in de GP van Spanje in juni weer uit op Norris. De Red Bull-coureur heeft 393 punten, 62 meer dan Norris die met zijn zesde plaats genoegen moest nemen met 8 punten en op 331 staat.

Norris was gestart vanaf poleposition na een kwalificatie eerder zondag met de nodige crashes. De Brit wist dat concurrent Verstappen pas in de achterhoede van start ging. Door een twaalfde plaats in de kwalificatie en een gridstraf van vijf plekken stond hij op P17, maar Alexander Albon ging niet van start en Carlos Sainz vertrok uit de pits. In de start, die eerst nog werd uitgesteld omdat Lance Stroll van de baan was gegaan in de opwarmronde, nam George Russell in de Mercedes de leiding echter over.

Herstarts

Verstappen kende een sterke start op de intermediate-banden op de natte baan van het Autódromo José Carlos Pace bij São Paulo. Hij rukte al snel op naar de elfde plaats en op het natte circuit haalde hij achtereenvolgens Lewis Hamilton, Fernando Alonso, Oscar Piastri en Pierre Gasly in totdat hij zesde lag achter Charles Leclerc.

Door een safetycarsituatie en daarna bij een crash van Franco Colapinto zelfs een rode vlag werd het veld flink door elkaar geschud. Verstappen had geluk met zijn keuze nog niet van banden te wisselen en was opgerukt naar de tweede plaats achter Ocon in de Alpine. Norris had wel banden gewisseld en lag op de vierde plaats. Verstappen kon voor de herstart zonder tijdverlies banden wisselen.

Bij de herstart passeerde Russell Norris opnieuw. Verstappen bleef achter Ocon en zo'n tien ronden later was er opnieuw een safetycar na een crash van Carlos Sainz in de Ferrari. Verstappen pakte de leiding bij de herstart. Norris viel nadat hij zich had verremd terug naar de zevende plaats. In de resterende ronden liep Verstappen alleen maar verder uit en sloot zo een slecht begonnen dag na een mislukte kwalificatie perfect af.

Meer uit Sport

Wielrenster Vos ontbreekt in Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.

30 minuten geleden
Wielrenster Longo Borghini mist Milaan-Sanremo door ziekte

MILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.

1 uur geleden
Groenewegen sprint naar tweede zege van het seizoen in Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft de Bredene Koksijde Classic gewonnen. In een uitgedunde groep was de renner van Unibet Rose Rockets sneller in de sprint dan de Duitser Pascal Ackermann en Pavel Bittner uit Tsjechië.

1 uur geleden
Australiër McEvoy verbetert wereldrecord op 50 meter vrije slag

SHENZHEN (ANP/AFP) - De Australische zwemmer Cameron McEvoy heeft het zeventien jaar oude wereldrecord op de 50 meter vrije slag verbeterd. De Australiër was in een wedstrijd in het Chinese Shenzhen met 20,88 seconden 0,03 seconde sneller dan het oude record, dat de Braziliaan Cesar Cielo in het tijdperk van de snelle zwempakken in 2009 had neergezet.

1 uur geleden
Teambaas Wheatley verlaat F1-renstal Audi al na elf maanden

HINWIL (ANP) - Jonathan Wheatley vertrekt na elf maanden als teambaas van de Formule 1-renstal Audi. De 58-jarige Brit vertrekt om persoonlijke redenen per direct, meldt het team. Mattia Binotto, projectmanager van Audi F1, neemt de taken van de teambaas voorlopig waar.

2 uur geleden
KLM Open keert in 2027 terug naar Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.

5 uur geleden
Klaver soepeltjes naar halve finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.

6 uur geleden