Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wint GP Brazilië en loopt in WK flink uit op Norris

Verstappen wint GP Brazilië en loopt in WK flink uit op Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft na een chaotische race de Grote Prijs van Brazilië op zijn naam geschreven. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in São Paulo gestart als vijftiende en liep met de achtste zege van dit jaar flink uit op concurrent Lando Norris. De Britse McLaren-coureur Norris moest genoegen nemen met de zesde plaats. Esteban Ocon uit Frankrijk werd in de Alpine tweede voor team- en landgenoot Pierre Gasly.

Verstappen loopt door zijn eerste zege in een grand prix sinds zijn zege in de GP van Spanje in juni weer uit op Norris. De Red Bull-coureur heeft 393 punten, 62 meer dan Norris die met zijn zesde plaats genoegen moest nemen met 8 punten en op 331 staat.

Norris was gestart vanaf poleposition na een kwalificatie eerder zondag met de nodige crashes. De Brit wist dat concurrent Verstappen pas in de achterhoede van start ging. Door een twaalfde plaats in de kwalificatie en een gridstraf van vijf plekken stond hij op P17, maar Alexander Albon ging niet van start en Carlos Sainz vertrok uit de pits. In de start, die eerst nog werd uitgesteld omdat Lance Stroll van de baan was gegaan in de opwarmronde, nam George Russell in de Mercedes de leiding echter over.

Herstarts

Verstappen kende een sterke start op de intermediate-banden op de natte baan van het Autódromo José Carlos Pace bij São Paulo. Hij rukte al snel op naar de elfde plaats en op het natte circuit haalde hij achtereenvolgens Lewis Hamilton, Fernando Alonso, Oscar Piastri en Pierre Gasly in totdat hij zesde lag achter Charles Leclerc.

Door een safetycarsituatie en daarna bij een crash van Franco Colapinto zelfs een rode vlag werd het veld flink door elkaar geschud. Verstappen had geluk met zijn keuze nog niet van banden te wisselen en was opgerukt naar de tweede plaats achter Ocon in de Alpine. Norris had wel banden gewisseld en lag op de vierde plaats. Verstappen kon voor de herstart zonder tijdverlies banden wisselen.

Bij de herstart passeerde Russell Norris opnieuw. Verstappen bleef achter Ocon en zo'n tien ronden later was er opnieuw een safetycar na een crash van Carlos Sainz in de Ferrari. Verstappen pakte de leiding bij de herstart. Norris viel nadat hij zich had verremd terug naar de zevende plaats. In de resterende ronden liep Verstappen alleen maar verder uit en sloot zo een slecht begonnen dag na een mislukte kwalificatie perfect af.

Meer uit Sport

Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

1 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

1 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

2 uur geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

5 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

7 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

7 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

9 uur geleden