Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wint GP Brazilië en loopt in WK flink uit op Norris

Verstappen wint GP Brazilië en loopt in WK flink uit op Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft na een chaotische race de Grote Prijs van Brazilië op zijn naam geschreven. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in São Paulo gestart als vijftiende en liep met de achtste zege van dit jaar flink uit op concurrent Lando Norris. De Britse McLaren-coureur Norris moest genoegen nemen met de zesde plaats. Esteban Ocon uit Frankrijk werd in de Alpine tweede voor team- en landgenoot Pierre Gasly.

Verstappen loopt door zijn eerste zege in een grand prix sinds zijn zege in de GP van Spanje in juni weer uit op Norris. De Red Bull-coureur heeft 393 punten, 62 meer dan Norris die met zijn zesde plaats genoegen moest nemen met 8 punten en op 331 staat.

Norris was gestart vanaf poleposition na een kwalificatie eerder zondag met de nodige crashes. De Brit wist dat concurrent Verstappen pas in de achterhoede van start ging. Door een twaalfde plaats in de kwalificatie en een gridstraf van vijf plekken stond hij op P17, maar Alexander Albon ging niet van start en Carlos Sainz vertrok uit de pits. In de start, die eerst nog werd uitgesteld omdat Lance Stroll van de baan was gegaan in de opwarmronde, nam George Russell in de Mercedes de leiding echter over.

Herstarts

Verstappen kende een sterke start op de intermediate-banden op de natte baan van het Autódromo José Carlos Pace bij São Paulo. Hij rukte al snel op naar de elfde plaats en op het natte circuit haalde hij achtereenvolgens Lewis Hamilton, Fernando Alonso, Oscar Piastri en Pierre Gasly in totdat hij zesde lag achter Charles Leclerc.

Door een safetycarsituatie en daarna bij een crash van Franco Colapinto zelfs een rode vlag werd het veld flink door elkaar geschud. Verstappen had geluk met zijn keuze nog niet van banden te wisselen en was opgerukt naar de tweede plaats achter Ocon in de Alpine. Norris had wel banden gewisseld en lag op de vierde plaats. Verstappen kon voor de herstart zonder tijdverlies banden wisselen.

Bij de herstart passeerde Russell Norris opnieuw. Verstappen bleef achter Ocon en zo'n tien ronden later was er opnieuw een safetycar na een crash van Carlos Sainz in de Ferrari. Verstappen pakte de leiding bij de herstart. Norris viel nadat hij zich had verremd terug naar de zevende plaats. In de resterende ronden liep Verstappen alleen maar verder uit en sloot zo een slecht begonnen dag na een mislukte kwalificatie perfect af.

Meer uit Sport

Bobsleeër Wesselink op Spelen tiende bij debuut in tweemansbob

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.

2 uur geleden
Nederland blijft na zilver schaatssters vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.

4 uur geleden
Verstappen test donderdag en vrijdagmiddag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.

5 uur geleden
Schaatsster Beune is blij dat ze medaille om de nek heeft hangen

MILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.

5 uur geleden
Skeletonner Jeraskevitsj krijgt 180.000 euro van baas voetbalclub

MILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.

5 uur geleden
Schaatser Bosker vertrok 'om zich op te frissen voor huldiging'

MILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.

6 uur geleden
Ritsma 'tevreden' met zilver en 'trots' op vierde plaats

MILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.

6 uur geleden