Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wint eerste sprintrace Formule 1 en pakt pole

Verstappen wint eerste sprintrace Formule 1 en pakt pole

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft de eerste sprintrace ooit in de Formule 1 gewonnen. De Nederlandse coureur van Red Bull nam bij de start de leiding over van de Brit Lewis Hamilton en reed vervolgens naar de winst op Silverstone. De sprintrace ging over zeventien rondes, in totaal zo'n 100 kilometer.

Verstappen pakte niet alleen 3 punten voor het WK, maar hij verzekerde zich ook van poleposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië die zondag om 16.00 uur begint. Hamilton eindigde voor eigen publiek in zijn Mercedes als tweede, goed voor 2 punten. Zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas werd derde (1 punt). Bottas reed op de zachte banden, Verstappen en Hamilton gebruikten de mediumbanden.

In het WK-klassement heeft leider Verstappen nu 33 punten voorsprong op Hamilton (185-152). De Nederlander gaat zondag vanaf pole op jacht naar zijn vierde overwinning op rij. De Red Bull-kopman zegevierde de afgelopen weken in Frankrijk en bij de twee races in Oostenrijk. Hij begon al die races vanaf de eerste startplaats.

Experiment

In Groot-Brittannië wordt dit weekeinde geëxperimenteerd met een nieuwe opzet. Dat gebeurt dit seizoen nog twee keer. Na één vrije training vond vrijdag al de kwalificatie plaats voor de sprintrace van zaterdag. Hamilton troefde Verstappen af in die kwalificatie, maar de Nederlander deed dat in de race. Verstappen schoot bij de start direct voorbij Hamilton, sloeg daarna een aanval van de zevenvoudig wereldkampioen af en bouwde een voorsprong van zo'n 2 seconden op. In de slotronden kreeg zowel Verstappen als Hamilton te maken met blaren op de banden. De Nederlander reed de race echter beheerst uit.

"Ik had een heel goede start en een mooi gevecht met Lewis in de eerste ronde", zei Verstappen tijdens de interviews die werden afgenomen op een truck die over het circuit langs de volle tribunes reed. "Op het einde was het een kwestie van de banden 'managen', maar daar had iedereen last van. Ik ben heel blij met de 3 punten. Het belooft zondag weer een spannend gevecht te worden."

Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, spinde in de vijfde ronde. Vlak voor het einde van de race besloot Red Bull om Pérez naar binnen te halen.

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

5 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

6 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

7 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

8 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

9 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

9 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

11 uur geleden