Verstappen wint eerste sprintrace Formule 1 en pakt pole
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft de eerste sprintrace ooit in de Formule 1 gewonnen. De Nederlandse coureur van Red Bull nam bij de start de leiding over van de Brit Lewis Hamilton en reed vervolgens naar de winst op Silverstone. De sprintrace ging over zeventien rondes, in totaal zo'n 100 kilometer.
Verstappen pakte niet alleen 3 punten voor het WK, maar hij verzekerde zich ook van poleposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië die zondag om 16.00 uur begint. Hamilton eindigde voor eigen publiek in zijn Mercedes als tweede, goed voor 2 punten. Zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas werd derde (1 punt). Bottas reed op de zachte banden, Verstappen en Hamilton gebruikten de mediumbanden.
In het WK-klassement heeft leider Verstappen nu 33 punten voorsprong op Hamilton (185-152). De Nederlander gaat zondag vanaf pole op jacht naar zijn vierde overwinning op rij. De Red Bull-kopman zegevierde de afgelopen weken in Frankrijk en bij de twee races in Oostenrijk. Hij begon al die races vanaf de eerste startplaats.
Experiment
In Groot-Brittannië wordt dit weekeinde geëxperimenteerd met een nieuwe opzet. Dat gebeurt dit seizoen nog twee keer. Na één vrije training vond vrijdag al de kwalificatie plaats voor de sprintrace van zaterdag. Hamilton troefde Verstappen af in die kwalificatie, maar de Nederlander deed dat in de race. Verstappen schoot bij de start direct voorbij Hamilton, sloeg daarna een aanval van de zevenvoudig wereldkampioen af en bouwde een voorsprong van zo'n 2 seconden op. In de slotronden kreeg zowel Verstappen als Hamilton te maken met blaren op de banden. De Nederlander reed de race echter beheerst uit.
"Ik had een heel goede start en een mooi gevecht met Lewis in de eerste ronde", zei Verstappen tijdens de interviews die werden afgenomen op een truck die over het circuit langs de volle tribunes reed. "Op het einde was het een kwestie van de banden 'managen', maar daar had iedereen last van. Ik ben heel blij met de 3 punten. Het belooft zondag weer een spannend gevecht te worden."
Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, spinde in de vijfde ronde. Vlak voor het einde van de race besloot Red Bull om Pérez naar binnen te halen.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
2 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
6 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
13 uur geleden