Verstappen wint eerste sprintrace Formule 1 en pakt pole
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft de eerste sprintrace ooit in de Formule 1 gewonnen. De Nederlandse coureur van Red Bull nam bij de start de leiding over van de Brit Lewis Hamilton en reed vervolgens naar de winst op Silverstone. De sprintrace ging over zeventien rondes, in totaal zo'n 100 kilometer.
Verstappen pakte niet alleen 3 punten voor het WK, maar hij verzekerde zich ook van poleposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië die zondag om 16.00 uur begint. Hamilton eindigde voor eigen publiek in zijn Mercedes als tweede, goed voor 2 punten. Zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas werd derde (1 punt). Bottas reed op de zachte banden, Verstappen en Hamilton gebruikten de mediumbanden.
In het WK-klassement heeft leider Verstappen nu 33 punten voorsprong op Hamilton (185-152). De Nederlander gaat zondag vanaf pole op jacht naar zijn vierde overwinning op rij. De Red Bull-kopman zegevierde de afgelopen weken in Frankrijk en bij de twee races in Oostenrijk. Hij begon al die races vanaf de eerste startplaats.
Experiment
In Groot-Brittannië wordt dit weekeinde geëxperimenteerd met een nieuwe opzet. Dat gebeurt dit seizoen nog twee keer. Na één vrije training vond vrijdag al de kwalificatie plaats voor de sprintrace van zaterdag. Hamilton troefde Verstappen af in die kwalificatie, maar de Nederlander deed dat in de race. Verstappen schoot bij de start direct voorbij Hamilton, sloeg daarna een aanval van de zevenvoudig wereldkampioen af en bouwde een voorsprong van zo'n 2 seconden op. In de slotronden kreeg zowel Verstappen als Hamilton te maken met blaren op de banden. De Nederlander reed de race echter beheerst uit.
"Ik had een heel goede start en een mooi gevecht met Lewis in de eerste ronde", zei Verstappen tijdens de interviews die werden afgenomen op een truck die over het circuit langs de volle tribunes reed. "Op het einde was het een kwestie van de banden 'managen', maar daar had iedereen last van. Ik ben heel blij met de 3 punten. Het belooft zondag weer een spannend gevecht te worden."
Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, spinde in de vijfde ronde. Vlak voor het einde van de race besloot Red Bull om Pérez naar binnen te halen.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
48 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden