Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wint Dutch GP op Zandvoort en neemt leiding WK

Verstappen wint Dutch GP op Zandvoort en neemt leiding WK

ZANDVOORT (ANP) - Met Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Nederland in de Formule 1 de gedroomde winnaar gekregen. De coureur van Red Bull leidde vrijwel de hele race over 72 rondes en nam met zijn overwinning op het circuit van Zandvoort de leiding in het WK-klassement weer over van Lewis Hamilton.

De Britse wereldkampioen eindigde in zijn Mercedes als tweede, voor zijn teamgenoot Valtteri Bottas. Hamilton kreeg een extra punt voor de snelste raceronde.

Verstappen volgt Niki Lauda op als winnaar van de Dutch GP. De inmiddels overleden Oostenrijker zegevierde in 1985 op Zandvoort. Na 36 jaar keerde de Formule 1 dit weekeinde terug in de Noord-Hollandse duinen. Bijna 70.000 toeschouwers, vrijwel allemaal in het oranje gekleed, zagen tot hun grote vreugde Verstappen winnen.

De 23-jarige Nederlander gaat met 3 punten voorsprong op Hamilton naar Monza, waar volgende week de Grote Prijs van Italië wordt verreden.

Verstappen vertrok vanaf poleposition en behield de eerste plaats bij de start. De Nederlander moest de koppositie alleen even afstaan aan Mercedes-coureur Valtteri Bottas toen hij na 22 rondes voor het eerst de pits in ging voor nieuwe banden. Een ronde eerder was Hamilton al naar binnen gegaan, terwijl Bottas langer door bleef rijden. Bij het ingaan van de 31e ronde passeerde Verstappen de Fin op het rechte stuk. Na iets meer dan de helft van de race maakte Hamilton zijn tweede pitsstop, Verstappen volgde een ronde later. Hij wist de Brit steeds op een paar seconden achterstand te houden en reed gecontroleerd naar zijn zevende overwinning van het seizoen.

Meer uit Sport

Bol loopt in haar eerste 800 meter meteen Nederlands record

METZ (ANP) - Femke Bol heeft in haar eerste serieuze wedstrijd over 800 meter meteen een record gelopen. De 25-jarige atlete uit Amersfoort rende bij een internationale atletiekmeeting in het Franse Metz het 25 jaar oude Nederlands indoorrecord van Ester Goossens uit de boeken. Bol won de race in een tijd van 1.59,05 en was daarmee sneller dan de 2.00,01 van Goossens.

16 minuten geleden
Schaatsers op Spelen ver verwijderd van podium op 5000 meter

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de Olympische Spelen in Milaan buiten het podium op de 5000 meter geëindigd. Chris Huizinga was in het Milano Speed Skating Stadium de beste Nederlander op de zevende plaats. Het goud ging naar de Noor Sander Eitrem in een olympisch record van 6.03,95. Metodej Jilek uit Tsjechië pakte het zilver en Riccardo Lorello uit Italië won het brons.

28 minuten geleden
Sprintster Bisschops nadert recordtijden Cooman en Schippers

METZ (ANP) - Atlete Minke Bisschops is op de 60 meter naar de derde plaats geklommen op de Nederlandse ranglijst aller tijden. De sprintster klokte bij indoorwedstrijden in het Franse Metz 7,11 seconden. Dat is even snel als Els Vader in 1987. Nelli Cooman en Dafne Schippers delen de eerste plaats met 7,00. Cooman liep die tijd in 1986, Schippers in 2016.

43 minuten geleden
Van de Bunt moest snelle start bekopen op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Stijn van de Bunt baalde dat hij bij zijn olympische debuut een beetje te snel was begonnen aan zijn 5000 meter. De 21-jarige schaatser uit Lopik kwam tot 6.12,94 en vond zichzelf halverwege de wedstrijd daarmee terug op de derde plaats. "Ik ging net iets te gek weg", aldus Van de Bunt.

1 uur geleden
Bosker sloeg 'met hartslag 170' dicht bij start olympische rit

MILAAN (ANP) - Marcel Bosker sloeg zondag bij de start van zijn olympische rit op de 5 kilometer in Milaan dicht. "Ik was vrij relaxed tot ik het ijs op ging. Bij de start voelde ik een hartslag van 170", vertelde de Nederlandse schaatser in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

1 uur geleden
Atleet Bonevacia valt uit op 400 meter door hinderende cameraman

METZ (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bij indoorwedstrijden in het Franse Metz uitgevallen op de 400 meter. De Nederlands recordhouder (45,48) werd gehinderd door een cameraman, die veel te dicht op de binnenbaan stond. Het ritme van de 36-jarige Bonevacia werd zodanig verstoord dat hij de race niet afmaakte.

2 uur geleden
Snowboardster Dekker: klein foutje is hier moeilijk te herstellen

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.

3 uur geleden