Verstappen wint Dutch GP op Zandvoort en neemt leiding WK
ZANDVOORT (ANP) - Met Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Nederland in de Formule 1 de gedroomde winnaar gekregen. De coureur van Red Bull leidde vrijwel de hele race over 72 rondes en nam met zijn overwinning op het circuit van Zandvoort de leiding in het WK-klassement weer over van Lewis Hamilton.
De Britse wereldkampioen eindigde in zijn Mercedes als tweede, voor zijn teamgenoot Valtteri Bottas. Hamilton kreeg een extra punt voor de snelste raceronde.
Verstappen volgt Niki Lauda op als winnaar van de Dutch GP. De inmiddels overleden Oostenrijker zegevierde in 1985 op Zandvoort. Na 36 jaar keerde de Formule 1 dit weekeinde terug in de Noord-Hollandse duinen. Bijna 70.000 toeschouwers, vrijwel allemaal in het oranje gekleed, zagen tot hun grote vreugde Verstappen winnen.
De 23-jarige Nederlander gaat met 3 punten voorsprong op Hamilton naar Monza, waar volgende week de Grote Prijs van Italië wordt verreden.
Verstappen vertrok vanaf poleposition en behield de eerste plaats bij de start. De Nederlander moest de koppositie alleen even afstaan aan Mercedes-coureur Valtteri Bottas toen hij na 22 rondes voor het eerst de pits in ging voor nieuwe banden. Een ronde eerder was Hamilton al naar binnen gegaan, terwijl Bottas langer door bleef rijden. Bij het ingaan van de 31e ronde passeerde Verstappen de Fin op het rechte stuk. Na iets meer dan de helft van de race maakte Hamilton zijn tweede pitsstop, Verstappen volgde een ronde later. Hij wist de Brit steeds op een paar seconden achterstand te houden en reed gecontroleerd naar zijn zevende overwinning van het seizoen.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
11 minuten geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
20 uur geleden