Verstappen wint Dutch GP op Zandvoort en neemt leiding WK
ZANDVOORT (ANP) - Met Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Nederland in de Formule 1 de gedroomde winnaar gekregen. De coureur van Red Bull leidde vrijwel de hele race over 72 rondes en nam met zijn overwinning op het circuit van Zandvoort de leiding in het WK-klassement weer over van Lewis Hamilton.
De Britse wereldkampioen eindigde in zijn Mercedes als tweede, voor zijn teamgenoot Valtteri Bottas. Hamilton kreeg een extra punt voor de snelste raceronde.
Verstappen volgt Niki Lauda op als winnaar van de Dutch GP. De inmiddels overleden Oostenrijker zegevierde in 1985 op Zandvoort. Na 36 jaar keerde de Formule 1 dit weekeinde terug in de Noord-Hollandse duinen. Bijna 70.000 toeschouwers, vrijwel allemaal in het oranje gekleed, zagen tot hun grote vreugde Verstappen winnen.
De 23-jarige Nederlander gaat met 3 punten voorsprong op Hamilton naar Monza, waar volgende week de Grote Prijs van Italië wordt verreden.
Verstappen vertrok vanaf poleposition en behield de eerste plaats bij de start. De Nederlander moest de koppositie alleen even afstaan aan Mercedes-coureur Valtteri Bottas toen hij na 22 rondes voor het eerst de pits in ging voor nieuwe banden. Een ronde eerder was Hamilton al naar binnen gegaan, terwijl Bottas langer door bleef rijden. Bij het ingaan van de 31e ronde passeerde Verstappen de Fin op het rechte stuk. Na iets meer dan de helft van de race maakte Hamilton zijn tweede pitsstop, Verstappen volgde een ronde later. Hij wist de Brit steeds op een paar seconden achterstand te houden en reed gecontroleerd naar zijn zevende overwinning van het seizoen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
56 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
5 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
6 uur geleden