Verstappen wil zegetocht op Zandvoort herhalen
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen krijgt de kans om zijn zegetocht van vorig jaar in de Dutch Grand Prix te herhalen. De regerend wereldkampioen van Red Bull start evenals in de editie van 2021 van poleposition op het circuit van Zandvoort. Inhalen op het smalle en bochtige circuit in de duinen is lastig.
Vorig jaar hield de coureur van Red Bull 72 ronden lang de vlak achter hem rijdende Lewis Hamilton van Mercedes van zich af. Dit jaar lijkt hij vooral strijd te moeten leveren met Charles Leclerc en Carlos Sainz. De twee rijders van Ferrari vertrekken vlak achter Verstappen vanaf de tweede en derde startplek. Leclerc was in de kwalificatie 21 duizendsten van een seconde langzamer dan de Nederlander.
Verstappen kan zijn vierde race op rij winnen en daarmee zou hij de leiding in het kampioenschap nog verder verstevigen. Hij heeft nu al 93 punten voorsprong op zijn teamgenoot Sergio Pérez en 98 punten meer dan Leclerc.
De Nederlander kan rekenen op steun van naar verwachting 105.000 fans op de tribunes. Het publiek was zaterdag al uitzinnig van vreugde. Een iets te enthousiaste toeschouwer gooide tijdens de kwalificatie een rookpot op de racebaan. Hij werd kort daarna aangehouden en overgedragen aan de politie.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
10 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
13 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
15 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
16 uur geleden