Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wil zegetocht op Zandvoort herhalen

Verstappen wil zegetocht op Zandvoort herhalen

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen krijgt de kans om zijn zegetocht van vorig jaar in de Dutch Grand Prix te herhalen. De regerend wereldkampioen van Red Bull start evenals in de editie van 2021 van poleposition op het circuit van Zandvoort. Inhalen op het smalle en bochtige circuit in de duinen is lastig.

Vorig jaar hield de coureur van Red Bull 72 ronden lang de vlak achter hem rijdende Lewis Hamilton van Mercedes van zich af. Dit jaar lijkt hij vooral strijd te moeten leveren met Charles Leclerc en Carlos Sainz. De twee rijders van Ferrari vertrekken vlak achter Verstappen vanaf de tweede en derde startplek. Leclerc was in de kwalificatie 21 duizendsten van een seconde langzamer dan de Nederlander.

Verstappen kan zijn vierde race op rij winnen en daarmee zou hij de leiding in het kampioenschap nog verder verstevigen. Hij heeft nu al 93 punten voorsprong op zijn teamgenoot Sergio Pérez en 98 punten meer dan Leclerc.

De Nederlander kan rekenen op steun van naar verwachting 105.000 fans op de tribunes. Het publiek was zaterdag al uitzinnig van vreugde. Een iets te enthousiaste toeschouwer gooide tijdens de kwalificatie een rookpot op de racebaan. Hij werd kort daarna aangehouden en overgedragen aan de politie.

Meer uit Sport

Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

5 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

11 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

13 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden