Verstappen wil ook zeventien keer winnen, én achttien keer
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen won voor de vijfde keer de Grote Prijs van Mexico en dat was al zijn zestiende overwinning van het seizoen. Dat is een Formule 1-record. "Wat ik nog meer wil? Zeventien zeges, achttien zeges", zei de drievoudig wereldkampioen van Red Bull aan de finish. "We beleven een ongelooflijk seizoen. De snelheid van de auto was opnieuw heel, heel erg goed."
Verstappen had medelijden met zijn teamgenoot Sergio Pérez, die al in de eerste bocht van zijn thuisrace crashte, tot grote teleurstelling van de grote menigte Mexicaanse fans. "Jammer dat Sergio zo snel uitviel, maar het publiek is blijven zitten en dat vond ik fantastisch", zei de Nederlander, die dit seizoen zestien van de negentien tot nog toe verreden grands prix won. Zijn auto, de RB19, deelde op hooggelegen circuit in Mexico-Stad mee in de feestvreugde. De auto werd tijdens de huldiging in een lift op het podium gehesen.
Het seizoen telt nog drie races. Over een week is de Grote Prijs van Brazilië. Daarna volgt nog de Grote Prijs van Las Vegas op 18 november en het seizoen eindigt op 26 november in Abu Dhabi.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
20 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
21 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
22 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
22 uur geleden