Verstappen wil ook zeventien keer winnen, én achttien keer
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen won voor de vijfde keer de Grote Prijs van Mexico en dat was al zijn zestiende overwinning van het seizoen. Dat is een Formule 1-record. "Wat ik nog meer wil? Zeventien zeges, achttien zeges", zei de drievoudig wereldkampioen van Red Bull aan de finish. "We beleven een ongelooflijk seizoen. De snelheid van de auto was opnieuw heel, heel erg goed."
Verstappen had medelijden met zijn teamgenoot Sergio Pérez, die al in de eerste bocht van zijn thuisrace crashte, tot grote teleurstelling van de grote menigte Mexicaanse fans. "Jammer dat Sergio zo snel uitviel, maar het publiek is blijven zitten en dat vond ik fantastisch", zei de Nederlander, die dit seizoen zestien van de negentien tot nog toe verreden grands prix won. Zijn auto, de RB19, deelde op hooggelegen circuit in Mexico-Stad mee in de feestvreugde. De auto werd tijdens de huldiging in een lift op het podium gehesen.
Het seizoen telt nog drie races. Over een week is de Grote Prijs van Brazilië. Daarna volgt nog de Grote Prijs van Las Vegas op 18 november en het seizoen eindigt op 26 november in Abu Dhabi.
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
1 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
20 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
23 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 dag geleden