Verstappen wil 'maximaal presteren' op vertrouwd Spaans terrein
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen is blij dat de Formule 1 aan een reeks races begint op vertrouwde Europese circuits. De drievoudig wereldkampioen bewaart in het bijzonder goede herinneringen aan de Grote Prijs van Spanje, komende zondag het begin van drie weken achtereen racen. De coureur van Red Bull won in 2016 op het Circuit de Catalunya zijn eerste race in de Formule 1 en hij staat met die overwinning nog altijd te boek als jongste racewinnaar (18) ooit in de Formule 1.
Inmiddels heeft Verstappen al zestig grands prix op zijn naam geschreven. Ook de laatste twee jaar won hij de Grote Prijs van Spanje. "Ik heb er altijd goed gereden, dus hopelijk kan ik dit weekeind weer maximaal presteren", aldus de Limburger in een persbericht van Red Bull. De Nederlander zal een speciale oranje helm dragen. "Als eerbetoon aan mijn fans voor al hun steun. Deze helm betekent absoluut veel voor mij. Er zijn een paar speciale races in Europa met veel Oranjefans, daar zal ik deze zeker dragen."
Een auto van Red Bull heeft vanaf ronde 31 in de Grote Prijs van Spanje in 2022 consequent aan de leiding gereden. Destijds nam Sergio Pérez de leiding in de race. Verstappen kwam vervolgens na de pitstops voor Pérez op de baan terecht en finishte als eerste. Vorig jaar reed de Nederlander van start tot finish aan kop.
Meer uit Sport
SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
56 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
20 uur geleden