Verstappen wil 'maximaal presteren' op vertrouwd Spaans terrein
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen is blij dat de Formule 1 aan een reeks races begint op vertrouwde Europese circuits. De drievoudig wereldkampioen bewaart in het bijzonder goede herinneringen aan de Grote Prijs van Spanje, komende zondag het begin van drie weken achtereen racen. De coureur van Red Bull won in 2016 op het Circuit de Catalunya zijn eerste race in de Formule 1 en hij staat met die overwinning nog altijd te boek als jongste racewinnaar (18) ooit in de Formule 1.
Inmiddels heeft Verstappen al zestig grands prix op zijn naam geschreven. Ook de laatste twee jaar won hij de Grote Prijs van Spanje. "Ik heb er altijd goed gereden, dus hopelijk kan ik dit weekeind weer maximaal presteren", aldus de Limburger in een persbericht van Red Bull. De Nederlander zal een speciale oranje helm dragen. "Als eerbetoon aan mijn fans voor al hun steun. Deze helm betekent absoluut veel voor mij. Er zijn een paar speciale races in Europa met veel Oranjefans, daar zal ik deze zeker dragen."
Een auto van Red Bull heeft vanaf ronde 31 in de Grote Prijs van Spanje in 2022 consequent aan de leiding gereden. Destijds nam Sergio Pérez de leiding in de race. Verstappen kwam vervolgens na de pitstops voor Pérez op de baan terecht en finishte als eerste. Vorig jaar reed de Nederlander van start tot finish aan kop.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
20 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geleden