Verstappen wil in Grote Prijs Turkije afstand nemen van Hamilton
ISTANBUL (ANP) - Max Verstappen moet vanaf de voorste startrij in de Grote Prijs van Turkije zo veel mogelijk voorsprong gaan pakken op zijn concurrent Lewis Hamilton. De wereldkampioen had zaterdag de beste tijd neergezet in de kwalificatie, maar start in zijn Mercedes vanaf de elfde positie vanwege een gridstraf van 10 plaatsen na een motorwissel. De Brit heeft in de titelstrijd twee punten meer dan Verstappen.
Valtteri Bottas start door de gridstraf van Hamilton van poleposition op het circuit bij Istanbul. Het zal Verstappen er veel aan gelegen zijn om de Finse ploeggenoot van Hamilton snel te passeren om zo afstand te kunnen nemen. De Limburger van Red Bull liet echter al weten een lastige start te voorzien, omdat de binnenkant van de startopstelling, waar hij staat, zeker bij regen minder grip heeft.
De Grote Prijs van Turkije start om 14.00 uur. Na de Grand Prix van Turkije volgen nog zes races.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
28 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
3 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 dag geleden