Verstappen wil in Grote Prijs Turkije afstand nemen van Hamilton
ISTANBUL (ANP) - Max Verstappen moet vanaf de voorste startrij in de Grote Prijs van Turkije zo veel mogelijk voorsprong gaan pakken op zijn concurrent Lewis Hamilton. De wereldkampioen had zaterdag de beste tijd neergezet in de kwalificatie, maar start in zijn Mercedes vanaf de elfde positie vanwege een gridstraf van 10 plaatsen na een motorwissel. De Brit heeft in de titelstrijd twee punten meer dan Verstappen.
Valtteri Bottas start door de gridstraf van Hamilton van poleposition op het circuit bij Istanbul. Het zal Verstappen er veel aan gelegen zijn om de Finse ploeggenoot van Hamilton snel te passeren om zo afstand te kunnen nemen. De Limburger van Red Bull liet echter al weten een lastige start te voorzien, omdat de binnenkant van de startopstelling, waar hij staat, zeker bij regen minder grip heeft.
De Grote Prijs van Turkije start om 14.00 uur. Na de Grand Prix van Turkije volgen nog zes races.
Meer uit Sport
SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
1 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
6 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
9 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
11 uur geleden