
Verstappen wijt uitvalbeurt aan kwaliteit van Pirelli-banden
BAKOE (ANP) - Max Verstappen denkt dat zijn uitvalbeurt in de Grote Prijs van Azerbeidzjan te wijten is aan de kwaliteit van de Pirelli-banden. Vijf rondes voor het einde klapte de linkerachterband van de Red Bull van Verstappen, die op dat moment onbedreigd aan kop reed. "Pirelli zal wel weer zeggen dat het kwam door carbon-deeltjes op de baan. Maar feit is dat hier weer een band is geploft; niet alleen bij mij, maar ook bij Stroll", zei de Nederlander bij Ziggo Sport.
Na dertig rondes kreeg de Canadese coureur Stroll op het rechte stuk te maken met een ploffende achterband. Verstappen overkwam hetzelfde in de slotfase van de race. De Nederlander zei dat hij zeker niet te veel van zijn banden had geëist. "Ik controleerde de wedstrijd. Ik moest een heel lange stint rijden op de harde band en probeerde gewoon steeds te 'matchen' wat ze qua rondetijden achter me reden. Ik wilde de band niet te zwaar belasten en dat heb ik ook niet gedaan. Soms is dit een klotesport als zoiets op het einde gebeurt."
Volgens Verstappen wees niets erop dat zijn banden versleten waren. "Het voelde heel comfortabel aan, ik voelde niets van vibraties." Red Bull gaat nog in gesprek met Pirelli, om een oorzaak te vinden. "Natuurlijk, maar ik weet de uitkomst. wel. Het zal wel iets met afgebroken stukjes carbon op de baan te maken hebben", zei Verstappen cynisch. "Kijk, zij vinden het natuurlijk ook niet fijn wat hier vandaag is gebeurd. Uiteindelijk verandert het niets aan mijn wedstrijd. Met een beetje geluk sta ik nog steeds eerste in het kampioenschap, maar ik had hier een veel groter gat kunnen slaan."
Zijn vader Jos Verstappen schreef op Twitter "wat een grap" onder een bericht van Pirelli met als kop "de ingrediënten voor de overwinning", met daarbij de mogelijke bandenkeuzes voor de coureurs in Bakoe.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.
39 minuten geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.
12 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Golficoon Tiger Woods is benoemd tot voorzitter van een commissie die de toernooien van de Amerikaanse PGA Tour aantrekkelijker moet maken voor spelers, fans en sponsors. "Het doel is substantiële verandering", zei directeur Brian Rolapp van de PGA Tour. Hij heeft Woods aan het hoofd gezet van een negenkoppige commissie en de vijftienvoudig majorkampioen opdracht gegeven met een 'open blik en vrije geest' input te verzamelen voor de toekomstige competitie op de PGA Tour.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielrenner Max Poole gaat zaterdag niet van start in de Vuelta. De 22-jarige Brit van de Nederlandse ploeg Picnic PostNL is besmet met het Epstein-Barrvirus (EBV), ook wel bekend als het Pfeiffer-virus, en kan de komende periode niet in actie komen. Dat meldde Picnic PostNL woensdag.
21 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het 18 oktober op tegen de Amerikaan Anthony Hernandez tijdens het UFC-evenement in Vancouver. De twee vormen het hoofdgevecht in Canada. Dat maakte UFC-baas Dana White bekend.
1 dag geleden