Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wijt problemen Red Bull niet aan vertrek Newey

Verstappen wijt problemen Red Bull niet aan vertrek Newey

BAKOE (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft in de aanloop naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe voormalig topontwerper Adrian Newey van Red Bull gefeliciteerd met de overgang naar Aston Martin. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 zei dat hij niet gelooft dat de huidige problemen van de Red Bull te maken hebben met het vertrek van Newey, maar dat iedereen wel graag met de ontwerper zou willen werken.

Verstappen zei blij te zijn voor Newey, "die een nieuwe uitdaging aangaat", al gaf hij eerder ook toe het vertrek van de ontwerper te betreuren. "Maar als iemand besluit dat hij wil vertrekken, dan moet je ook de bladzijde omslaan", aldus Verstappen op de website van de Formule 1.

De Red Bull-coureur hoopt dat het team in Bakoe de problemen van de wagen van de afgelopen races achter zich heeft gelaten. "We hebben enkele moeilijke raceweekenden gekend", gaf hij toe. "We proberen de wagen beter te snappen en weer meer competitief te zijn. Monza was niet goed voor ons. We hebben veel geanalyseerd en proberen de problemen met de wagen op te lossen, maar het kost ook tijd, het is niet ineens opgelost. We moeten geduld hebben."

Overgang

De drievoudig wereldkampioen kreeg ook de vraag of hij zich in de toekomst net als Newey zelf een overgang naar Aston Martin kan voorstellen, zeker na de opmerkingen van teambaas Mike Krack dat de deur voor Verstappen altijd openstaat. "Dat is misschien iets voor de toekomst, maar niet nu", zei Verstappen die aangaf dat hij op dit moment andere zaken aan zijn hoofd heeft.

De coureur heeft in het WK nog een voorsprong van 62 punten, maar zijn laatste grand-prixzege dateert van de Grote Prijs van Spanje van 23 juni. Bij de Grote Prijs van Italië bijna twee weken geleden eindigde Verstappen slechts als zesde. In het constructeurskampioenschap heeft Red Bull in de afgelopen races een grote voorsprong verspeeld en nog maar 8 punten meer dan McLaren.

Meer uit Sport

Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

5 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

11 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

17 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden