Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wijt problemen Red Bull niet aan vertrek Newey

Verstappen wijt problemen Red Bull niet aan vertrek Newey

BAKOE (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft in de aanloop naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe voormalig topontwerper Adrian Newey van Red Bull gefeliciteerd met de overgang naar Aston Martin. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 zei dat hij niet gelooft dat de huidige problemen van de Red Bull te maken hebben met het vertrek van Newey, maar dat iedereen wel graag met de ontwerper zou willen werken.

Verstappen zei blij te zijn voor Newey, "die een nieuwe uitdaging aangaat", al gaf hij eerder ook toe het vertrek van de ontwerper te betreuren. "Maar als iemand besluit dat hij wil vertrekken, dan moet je ook de bladzijde omslaan", aldus Verstappen op de website van de Formule 1.

De Red Bull-coureur hoopt dat het team in Bakoe de problemen van de wagen van de afgelopen races achter zich heeft gelaten. "We hebben enkele moeilijke raceweekenden gekend", gaf hij toe. "We proberen de wagen beter te snappen en weer meer competitief te zijn. Monza was niet goed voor ons. We hebben veel geanalyseerd en proberen de problemen met de wagen op te lossen, maar het kost ook tijd, het is niet ineens opgelost. We moeten geduld hebben."

Overgang

De drievoudig wereldkampioen kreeg ook de vraag of hij zich in de toekomst net als Newey zelf een overgang naar Aston Martin kan voorstellen, zeker na de opmerkingen van teambaas Mike Krack dat de deur voor Verstappen altijd openstaat. "Dat is misschien iets voor de toekomst, maar niet nu", zei Verstappen die aangaf dat hij op dit moment andere zaken aan zijn hoofd heeft.

De coureur heeft in het WK nog een voorsprong van 62 punten, maar zijn laatste grand-prixzege dateert van de Grote Prijs van Spanje van 23 juni. Bij de Grote Prijs van Italië bijna twee weken geleden eindigde Verstappen slechts als zesde. In het constructeurskampioenschap heeft Red Bull in de afgelopen races een grote voorsprong verspeeld en nog maar 8 punten meer dan McLaren.

Meer uit Sport

Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

3 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

4 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

15 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

19 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

22 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

1 dag geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

1 dag geleden