Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wijt problemen Red Bull niet aan vertrek Newey

Verstappen wijt problemen Red Bull niet aan vertrek Newey

BAKOE (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft in de aanloop naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe voormalig topontwerper Adrian Newey van Red Bull gefeliciteerd met de overgang naar Aston Martin. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 zei dat hij niet gelooft dat de huidige problemen van de Red Bull te maken hebben met het vertrek van Newey, maar dat iedereen wel graag met de ontwerper zou willen werken.

Verstappen zei blij te zijn voor Newey, "die een nieuwe uitdaging aangaat", al gaf hij eerder ook toe het vertrek van de ontwerper te betreuren. "Maar als iemand besluit dat hij wil vertrekken, dan moet je ook de bladzijde omslaan", aldus Verstappen op de website van de Formule 1.

De Red Bull-coureur hoopt dat het team in Bakoe de problemen van de wagen van de afgelopen races achter zich heeft gelaten. "We hebben enkele moeilijke raceweekenden gekend", gaf hij toe. "We proberen de wagen beter te snappen en weer meer competitief te zijn. Monza was niet goed voor ons. We hebben veel geanalyseerd en proberen de problemen met de wagen op te lossen, maar het kost ook tijd, het is niet ineens opgelost. We moeten geduld hebben."

Overgang

De drievoudig wereldkampioen kreeg ook de vraag of hij zich in de toekomst net als Newey zelf een overgang naar Aston Martin kan voorstellen, zeker na de opmerkingen van teambaas Mike Krack dat de deur voor Verstappen altijd openstaat. "Dat is misschien iets voor de toekomst, maar niet nu", zei Verstappen die aangaf dat hij op dit moment andere zaken aan zijn hoofd heeft.

De coureur heeft in het WK nog een voorsprong van 62 punten, maar zijn laatste grand-prixzege dateert van de Grote Prijs van Spanje van 23 juni. Bij de Grote Prijs van Italië bijna twee weken geleden eindigde Verstappen slechts als zesde. In het constructeurskampioenschap heeft Red Bull in de afgelopen races een grote voorsprong verspeeld en nog maar 8 punten meer dan McLaren.

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

14 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

18 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden