Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wijt problemen Red Bull niet aan vertrek Newey

Verstappen wijt problemen Red Bull niet aan vertrek Newey

BAKOE (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft in de aanloop naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe voormalig topontwerper Adrian Newey van Red Bull gefeliciteerd met de overgang naar Aston Martin. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 zei dat hij niet gelooft dat de huidige problemen van de Red Bull te maken hebben met het vertrek van Newey, maar dat iedereen wel graag met de ontwerper zou willen werken.

Verstappen zei blij te zijn voor Newey, "die een nieuwe uitdaging aangaat", al gaf hij eerder ook toe het vertrek van de ontwerper te betreuren. "Maar als iemand besluit dat hij wil vertrekken, dan moet je ook de bladzijde omslaan", aldus Verstappen op de website van de Formule 1.

De Red Bull-coureur hoopt dat het team in Bakoe de problemen van de wagen van de afgelopen races achter zich heeft gelaten. "We hebben enkele moeilijke raceweekenden gekend", gaf hij toe. "We proberen de wagen beter te snappen en weer meer competitief te zijn. Monza was niet goed voor ons. We hebben veel geanalyseerd en proberen de problemen met de wagen op te lossen, maar het kost ook tijd, het is niet ineens opgelost. We moeten geduld hebben."

Overgang

De drievoudig wereldkampioen kreeg ook de vraag of hij zich in de toekomst net als Newey zelf een overgang naar Aston Martin kan voorstellen, zeker na de opmerkingen van teambaas Mike Krack dat de deur voor Verstappen altijd openstaat. "Dat is misschien iets voor de toekomst, maar niet nu", zei Verstappen die aangaf dat hij op dit moment andere zaken aan zijn hoofd heeft.

De coureur heeft in het WK nog een voorsprong van 62 punten, maar zijn laatste grand-prixzege dateert van de Grote Prijs van Spanje van 23 juni. Bij de Grote Prijs van Italië bijna twee weken geleden eindigde Verstappen slechts als zesde. In het constructeurskampioenschap heeft Red Bull in de afgelopen races een grote voorsprong verspeeld en nog maar 8 punten meer dan McLaren.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

10 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

11 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

13 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

14 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden