Verstappen weet zeker dat concurrentie regels overtrad
AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen is ervan overtuigd dat concurrerende teams in de Formule 1 afgelopen seizoen de regels hebben overtreden. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met De Telegraaf. "Er zijn dingen op de achtergrond gebeurd, waardoor we in bepaalde races totaal geen kans hadden. Dat weet ik zeker, maar niemand zal dat ooit toegeven", aldus de coureur van Red Bull.
Bekend is dat McLaren, de renstal van de Brit Lando Norris, gedurende het seizoen op last van de mondiale autosportbond FIA de achtervleugel moest aanpassen. Red Bull meende dat McLaren en Mercedes, het team van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton, ook voordeel hadden van flexibele voorvleugels, maar FIA zag daar geen illegale praktijken. Red Bull werd zelf ook verdacht van een verboden truc. McLaren beweerde dat Verstappen met een bepaald mechanisme de hoogte van de vloer van zijn auto kon verstellen.
De Nederlander kende een sterke start met zeven overwinningen in tien races, maar bleef daarna tien races zonder winst. Verstappen klaagde veelvuldig over het gebrek aan balans en zag dat de concurrenten van McLaren, Ferrari en ook Mercedes hem in snelheid overtroffen op veel circuits. "Ik heb dit jaar veel aan mijn ervaring gehad. Rustig blijven, niet gaan forceren, goed communiceren met het team en hard blijven werken. Dat is voor mij de kern."
Verstappen benadrukt in het interview nogmaals dat Red Bull deze winter hard moet werken aan een betere auto. "Als we zo doorgaan, word ik volgend jaar geen kampioen. Zo simpel is het. We moeten echt stappen maken om komend seizoen competitief te zijn. Dat weten we allemaal", zegt Verstappen. "Ik vertrouw erop dat het team de balansproblemen van afgelopen seizoen kan verhelpen. We weten dat het beter moet over de kerbstones, hobbels en in de langzame bochten. Dat zijn over het algemeen onze zwakke punten. Als we dan alsnog worden verslagen, zal dat op basis van pure snelheid zijn."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
10 uur geledenMONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
14 uur geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
15 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.
15 uur geleden