Verstappen weet zeker dat concurrentie regels overtrad
AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen is ervan overtuigd dat concurrerende teams in de Formule 1 afgelopen seizoen de regels hebben overtreden. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met De Telegraaf. "Er zijn dingen op de achtergrond gebeurd, waardoor we in bepaalde races totaal geen kans hadden. Dat weet ik zeker, maar niemand zal dat ooit toegeven", aldus de coureur van Red Bull.
Bekend is dat McLaren, de renstal van de Brit Lando Norris, gedurende het seizoen op last van de mondiale autosportbond FIA de achtervleugel moest aanpassen. Red Bull meende dat McLaren en Mercedes, het team van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton, ook voordeel hadden van flexibele voorvleugels, maar FIA zag daar geen illegale praktijken. Red Bull werd zelf ook verdacht van een verboden truc. McLaren beweerde dat Verstappen met een bepaald mechanisme de hoogte van de vloer van zijn auto kon verstellen.
De Nederlander kende een sterke start met zeven overwinningen in tien races, maar bleef daarna tien races zonder winst. Verstappen klaagde veelvuldig over het gebrek aan balans en zag dat de concurrenten van McLaren, Ferrari en ook Mercedes hem in snelheid overtroffen op veel circuits. "Ik heb dit jaar veel aan mijn ervaring gehad. Rustig blijven, niet gaan forceren, goed communiceren met het team en hard blijven werken. Dat is voor mij de kern."
Verstappen benadrukt in het interview nogmaals dat Red Bull deze winter hard moet werken aan een betere auto. "Als we zo doorgaan, word ik volgend jaar geen kampioen. Zo simpel is het. We moeten echt stappen maken om komend seizoen competitief te zijn. Dat weten we allemaal", zegt Verstappen. "Ik vertrouw erop dat het team de balansproblemen van afgelopen seizoen kan verhelpen. We weten dat het beter moet over de kerbstones, hobbels en in de langzame bochten. Dat zijn over het algemeen onze zwakke punten. Als we dan alsnog worden verslagen, zal dat op basis van pure snelheid zijn."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
11 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
16 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
17 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
18 uur geleden