Verstappen weet zeker dat concurrentie regels overtrad
AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen is ervan overtuigd dat concurrerende teams in de Formule 1 afgelopen seizoen de regels hebben overtreden. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met De Telegraaf. "Er zijn dingen op de achtergrond gebeurd, waardoor we in bepaalde races totaal geen kans hadden. Dat weet ik zeker, maar niemand zal dat ooit toegeven", aldus de coureur van Red Bull.
Bekend is dat McLaren, de renstal van de Brit Lando Norris, gedurende het seizoen op last van de mondiale autosportbond FIA de achtervleugel moest aanpassen. Red Bull meende dat McLaren en Mercedes, het team van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton, ook voordeel hadden van flexibele voorvleugels, maar FIA zag daar geen illegale praktijken. Red Bull werd zelf ook verdacht van een verboden truc. McLaren beweerde dat Verstappen met een bepaald mechanisme de hoogte van de vloer van zijn auto kon verstellen.
De Nederlander kende een sterke start met zeven overwinningen in tien races, maar bleef daarna tien races zonder winst. Verstappen klaagde veelvuldig over het gebrek aan balans en zag dat de concurrenten van McLaren, Ferrari en ook Mercedes hem in snelheid overtroffen op veel circuits. "Ik heb dit jaar veel aan mijn ervaring gehad. Rustig blijven, niet gaan forceren, goed communiceren met het team en hard blijven werken. Dat is voor mij de kern."
Verstappen benadrukt in het interview nogmaals dat Red Bull deze winter hard moet werken aan een betere auto. "Als we zo doorgaan, word ik volgend jaar geen kampioen. Zo simpel is het. We moeten echt stappen maken om komend seizoen competitief te zijn. Dat weten we allemaal", zegt Verstappen. "Ik vertrouw erop dat het team de balansproblemen van afgelopen seizoen kan verhelpen. We weten dat het beter moet over de kerbstones, hobbels en in de langzame bochten. Dat zijn over het algemeen onze zwakke punten. Als we dan alsnog worden verslagen, zal dat op basis van pure snelheid zijn."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.
10 uur geledenPOLIGNY (ANP) - Puck Pieterse heeft maandag in de derde etappe van de Tour de France Femmes de bergtrui veroverd. De 24-jarige renster van Fenix - Premier Tech verzamelde voldoende punten in de rit van Genève naar Poligny om de bolletjestrui over te nemen van de Française Océane Mahé.
12 uur geledenPOLIGNY (ANP) - De Noorse Sigrid Ytterhus Haugset heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en neemt de gele trui over van Lorena Wiebes. De 27-jarige renster van Uno-X Mobility kwam in het Franse Poligny alleen over de streep. De Belgische Lotte Kopecky volgde op de tweede plaats. Marianne Vos won de sprint van het peloton en eindigde als derde.
12 uur geledenKOSZALIN (ANP/Belga) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft de openingsetappe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De renner van Lidl-Trek bleef in een massasprint de Fransman Paul Magnier (Soudal Quick-Step) en de Brit Noah Hobbs (EF Education-EasyPost) voor.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.
16 uur geledenLAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.
19 uur geleden