Verstappen weet: Red Bull moet progressie blijven boeken
MILTON KEYNES (ANP) - Max Verstappen weet een maand voor het begin van het Formule 1-seizoen één ding zeker: als Red Bull dit jaar de hegemonie van Mercedes serieus wil gaan aanvallen, dan zal zijn team progressie moeten blijven boeken. "We hebben meer grip in de wegligging en meer motorvermogen nodig", sprak de Nederlandse coureur onomwonden tijdens een videoconferentie.
"Wat we tot dusver van de nieuwe auto hebben gezien, is veelbelovend. Maar het heeft geen zin om nu al daar heel enthousiast over te doen. Later we eerst maar eens de testraces in Bahrein afwachten en daar zoveel mogelijk informatie over de auto verzamelen. We moeten door met ontwikkelen, gezien de auto waarmee Mercedes aan het einde van het seizoen reed. Die was heel dominant."
Verstappen reed woensdag op het circuit van Silverstone zijn eerste kilometers tijdens een aantal promotierondjes in de RB16B, die niet veel afwijkt van de RB16, waarmee hij vorig jaar opnieuw als derde eindigde in het WK-klassement. De regels in de Formule 1 stonden alleen wat wijzigingen in de aerodynamica toe. Er zit wel een nieuwe motor van Honda in.
"Het is inderdaad geen auto die totaal anders is dan de auto van vorig jaar, maar voor mij is het belangrijkste dat hij snel is, ongeacht de kleur. Of hij nu roze, paars of een andere kleur is en of hij nu een heel rare vorm heeft, het maakt mij niet uit, als de auto maar snel is. Dan ben ik blij", grapte Verstappen.
Op vragen over zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton, die slechts voor één jaar bij Mercedes heeft bijgetekend, ging Verstappen niet in. Hij wordt als de gedroomde opvolger gezien van de Brit bij de succesvolle renstal als hij ermee stopt. "Daar denk ik echt niet over na. Ik weet niet wat Lewis gaat doen. Ik ben gefocust op mezelf en op dit seizoen, om er een succes van te maken."
Meer uit Sport
KOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.
20 minuten geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
16 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
19 uur geleden