Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen weet: Red Bull moet progressie blijven boeken

Verstappen weet: Red Bull moet progressie blijven boeken

MILTON KEYNES (ANP) - Max Verstappen weet een maand voor het begin van het Formule 1-seizoen één ding zeker: als Red Bull dit jaar de hegemonie van Mercedes serieus wil gaan aanvallen, dan zal zijn team progressie moeten blijven boeken. "We hebben meer grip in de wegligging en meer motorvermogen nodig", sprak de Nederlandse coureur onomwonden tijdens een videoconferentie.

"Wat we tot dusver van de nieuwe auto hebben gezien, is veelbelovend. Maar het heeft geen zin om nu al daar heel enthousiast over te doen. Later we eerst maar eens de testraces in Bahrein afwachten en daar zoveel mogelijk informatie over de auto verzamelen. We moeten door met ontwikkelen, gezien de auto waarmee Mercedes aan het einde van het seizoen reed. Die was heel dominant."

Verstappen reed woensdag op het circuit van Silverstone zijn eerste kilometers tijdens een aantal promotierondjes in de RB16B, die niet veel afwijkt van de RB16, waarmee hij vorig jaar opnieuw als derde eindigde in het WK-klassement. De regels in de Formule 1 stonden alleen wat wijzigingen in de aerodynamica toe. Er zit wel een nieuwe motor van Honda in.

"Het is inderdaad geen auto die totaal anders is dan de auto van vorig jaar, maar voor mij is het belangrijkste dat hij snel is, ongeacht de kleur. Of hij nu roze, paars of een andere kleur is en of hij nu een heel rare vorm heeft, het maakt mij niet uit, als de auto maar snel is. Dan ben ik blij", grapte Verstappen.

Op vragen over zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton, die slechts voor één jaar bij Mercedes heeft bijgetekend, ging Verstappen niet in. Hij wordt als de gedroomde opvolger gezien van de Brit bij de succesvolle renstal als hij ermee stopt. "Daar denk ik echt niet over na. Ik weet niet wat Lewis gaat doen. Ik ben gefocust op mezelf en op dit seizoen, om er een succes van te maken."

Meer uit Sport

Franse renner Cosnefroy voor twee jaar naar UAE Team Emirates

ABU DHABI (ANP/BELGA) - De Franse wielrenner Benoît Cosnefroy rijdt de komende twee jaar voor UAE Team Emirates, de ploeg van wereldkampioen Tadej Pogacar. De 30-jarige klimmer vertrekt na tien jaar bij Decathlon AG2R, waar hij sinds zijn debuut in 2016 voor reed.

6 minuten geleden
Olympisch kampioenen Yulo en Zou pakken goud op slotdag WK turnen

JAKARTA (ANP) - Olympisch kampioenen Zou Jingyuan en Carlos Yulo hebben op de slotdag van de WK turnen in Jakarta goud gepakt in de toestelfinales. Yulo won het onderdeel sprong bij de mannen. De turner uit de Filipijnen kwam daar tot een gemiddelde van 14,866 punten. De Chinees Zou pakte bij de mannen de wereldtitel aan brug: 15,300.

37 minuten geleden
NBA-baas 'diep geschokt' door arrestaties om gokpraktijken

NEW YORK (ANP/AFP) - NBA-baas Adam Silver is "diep geschokt" door de aanhoudingen van basketballer Terry Rozier en coach Chauncey Billups om illegale gokpraktijken. "Ik kreeg een knoop in mijn maag toen ik het hoorde. Er is niets belangrijker voor de sport en de fans dan integriteit", zei Silver in een eerste reactie bij Amazon Prime.

1 uur geleden
Álex Márquez achter broer Marc zeker van tweede plek in MotoGP

SEPANG (ANP) - Álex Márquez is achter zijn broer Marc zeker van de tweede plek in het wereldkampioenschap MotoGP. De jongere van de twee eindigde als tweede in de sprintrace voor de Grote Prijs van Maleisië, waardoor hij niet meer kan worden achterhaald. De Italiaan Francesco Bagnaia won de korte race na vanaf poleposition te zijn vertrokken.

3 uur geleden
Verstappen klaagt over grip na beste tijd in training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is ondanks zijn beste tijd in de tweede vrije training nog niet gerust op een goed resultaat in de Grote Prijs van Mexico. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was tevreden over zijn snelle rondje op het Autódromo Hermanos Rodríguez, maar klaagde over zijn grip op de langere stukken.

4 uur geleden
Onstuitbare Wiebes verovert ook wereldtitel op omnium

SANTIAGO (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede gouden medaille te pakken op de WK baanwielrennen in Chili. De 26-jarige Mijdrechtse was op de wielerpiste van Santiago de beste op het omnium. Wiebes kroonde zich eerder op de WK al tot wereldkampioene op het onderdeel scratch.

11 uur geleden
Van de Wouw voor het eerst wereldkampioene sprint

SANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich op de WK baanwielrennen in Chili voor het eerst gekroond tot wereldkampioene op de sprint. De 27-jarige Brabantse troefde op de wielerpiste van Santiago de Japanse Mina Sato af in de finale. Ze verzekerde zich van het goud door beide heats overtuigend te winnen.

11 uur geleden