Verstappen weet: Red Bull moet progressie blijven boeken
MILTON KEYNES (ANP) - Max Verstappen weet een maand voor het begin van het Formule 1-seizoen één ding zeker: als Red Bull dit jaar de hegemonie van Mercedes serieus wil gaan aanvallen, dan zal zijn team progressie moeten blijven boeken. "We hebben meer grip in de wegligging en meer motorvermogen nodig", sprak de Nederlandse coureur onomwonden tijdens een videoconferentie.
"Wat we tot dusver van de nieuwe auto hebben gezien, is veelbelovend. Maar het heeft geen zin om nu al daar heel enthousiast over te doen. Later we eerst maar eens de testraces in Bahrein afwachten en daar zoveel mogelijk informatie over de auto verzamelen. We moeten door met ontwikkelen, gezien de auto waarmee Mercedes aan het einde van het seizoen reed. Die was heel dominant."
Verstappen reed woensdag op het circuit van Silverstone zijn eerste kilometers tijdens een aantal promotierondjes in de RB16B, die niet veel afwijkt van de RB16, waarmee hij vorig jaar opnieuw als derde eindigde in het WK-klassement. De regels in de Formule 1 stonden alleen wat wijzigingen in de aerodynamica toe. Er zit wel een nieuwe motor van Honda in.
"Het is inderdaad geen auto die totaal anders is dan de auto van vorig jaar, maar voor mij is het belangrijkste dat hij snel is, ongeacht de kleur. Of hij nu roze, paars of een andere kleur is en of hij nu een heel rare vorm heeft, het maakt mij niet uit, als de auto maar snel is. Dan ben ik blij", grapte Verstappen.
Op vragen over zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton, die slechts voor één jaar bij Mercedes heeft bijgetekend, ging Verstappen niet in. Hij wordt als de gedroomde opvolger gezien van de Brit bij de succesvolle renstal als hij ermee stopt. "Daar denk ik echt niet over na. Ik weet niet wat Lewis gaat doen. Ik ben gefocust op mezelf en op dit seizoen, om er een succes van te maken."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
16 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
18 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden