Verstappen weet: Red Bull moet progressie blijven boeken
MILTON KEYNES (ANP) - Max Verstappen weet een maand voor het begin van het Formule 1-seizoen één ding zeker: als Red Bull dit jaar de hegemonie van Mercedes serieus wil gaan aanvallen, dan zal zijn team progressie moeten blijven boeken. "We hebben meer grip in de wegligging en meer motorvermogen nodig", sprak de Nederlandse coureur onomwonden tijdens een videoconferentie.
"Wat we tot dusver van de nieuwe auto hebben gezien, is veelbelovend. Maar het heeft geen zin om nu al daar heel enthousiast over te doen. Later we eerst maar eens de testraces in Bahrein afwachten en daar zoveel mogelijk informatie over de auto verzamelen. We moeten door met ontwikkelen, gezien de auto waarmee Mercedes aan het einde van het seizoen reed. Die was heel dominant."
Verstappen reed woensdag op het circuit van Silverstone zijn eerste kilometers tijdens een aantal promotierondjes in de RB16B, die niet veel afwijkt van de RB16, waarmee hij vorig jaar opnieuw als derde eindigde in het WK-klassement. De regels in de Formule 1 stonden alleen wat wijzigingen in de aerodynamica toe. Er zit wel een nieuwe motor van Honda in.
"Het is inderdaad geen auto die totaal anders is dan de auto van vorig jaar, maar voor mij is het belangrijkste dat hij snel is, ongeacht de kleur. Of hij nu roze, paars of een andere kleur is en of hij nu een heel rare vorm heeft, het maakt mij niet uit, als de auto maar snel is. Dan ben ik blij", grapte Verstappen.
Op vragen over zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton, die slechts voor één jaar bij Mercedes heeft bijgetekend, ging Verstappen niet in. Hij wordt als de gedroomde opvolger gezien van de Brit bij de succesvolle renstal als hij ermee stopt. "Daar denk ik echt niet over na. Ik weet niet wat Lewis gaat doen. Ik ben gefocust op mezelf en op dit seizoen, om er een succes van te maken."
Meer uit Sport
LE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij de atletiekmeeting uit de Diamond League in Londen als tweede geëindigd op de 800 meter. De Amersfoortse zette een tijd neer van 1.56,46. De zege ging naar de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson in 1.56,21. Tsige Duguma uit Ethiopië werd derde (1.56,92).
2 uur geledenMULHOUSE (ANP) - De Deense wielrenner Jonas Vingegaard richt zich in de veertiende etappe van de Tour de France ondanks zijn achterstand op klassementsleider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) op verdedigen. "Wij denken dat UAE er vandaag voor wil gaan, dus is de eerste gedachte om meer te verdedigen. Maar als we ons goed voelen, kunnen we ook zelf iets proberen", zei de tweevoudig Tourwinnaar van Visma-Lease a Bike in startplaats Mulhouse tegen de NOS.
5 uur geledenMULHOUSE (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is met zware regen vanuit Mulhouse vertrokken voor de veertiende etappe, de tweede in de Vogezen. De rit van zaterdag is zwaarder dan die van een dag eerder. Met de Grand Ballon, Ballon d'Alsace en Col du Haag staan drie beklimmingen van de eerste categorie op het programma. De top van Col du Haag ligt op 6 kilometer van de finish in Le Markstein.
5 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde vrije training van de Grote Prijs van België, net als een dag eerder in de tweede training, de derde tijd neergezet. De 28-jarige Nederlander reed in de Red Bull 1.46,138 en was 0,148 seconde langzamer dan Kimi Antonelli.
5 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.
21 uur geleden