Verstappen: we moeten nog wat vinden in vergelijking met Ferrari
MONACO (ANP) - Max Verstappen gaf na twee vierde plaatsen in de eerste en tweede vrije training van de Grote Prijs van Monaco toe dat het team nog iets moet vinden om in de buurt te komen van de Ferrari's. De regerend wereldkampioen was in de tweede vrije training bijna een halve seconde langzamer dan de Monegask Charles Leclerc in zijn Ferrari.
"We hebben een paar dingen geprobeerd om er achter te komen hoe de auto zich gedraagt", zei Verstappen over het zoeken naar de juiste balans. "Ik was iets meer tevreden met de auto na de eerste vrije training dan na de tweede. Als de balans beter is, kun je iets meer aanvallen en dan komt de rondetijd er ook beter uit. Vergeleken met Ferrari moeten we nog wat vinden. Het komt ook aan op het 'finetunen' van de balans."
Ploeggenoot Sergio Pérez, die de tweede en derde tijd neerzette in de trainingen, liet weten verrast te zijn dat de Ferrari's er zo ver voor zaten. "We hadden wel verwacht dat ze een gaatje zouden hebben, maar niet zo'n groot gat. Er is dus nog genoeg werk te doen en dan zullen we het zien in de derde kwalificatierun. Dan gaat het erom."
Verstappen zei ook het verschil te merken met de nieuwe wagens op het stratencircuit in Monaco. "Ja, het is wel oké. Je merkt het gewicht van de auto's wel, ze zijn wat zwaarder en wat langzamer. Het is ook wat hobbeliger in de auto omdat ze stijver zijn, maar dat is oké. Het is alleen lastiger met het zicht. Het is hectisch om hier rond te rijden."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
7 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
10 uur geleden