Verstappen: we bleven kalm en maakten de juiste beslissingen
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen kijkt met een voldaan gevoel terug op de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Canada. De Nederlander zette in zijn Red Bull van begin tot eind de snelste rondetijden neer.
"Het waren verraderlijke omstandigheden", aldus Verstappen, die de kwalificatie in de regen begon en het daarna droog zag worden. "We zijn kalm gebleven, hebben geen fouten gemaakt en maakten de juiste beslissingen in het laatste gedeelte van de kwalificatie. Ik ben er superblij mee dat ik hier op poleposition sta, maar ik mag niet verwachten dat ik zondag zomaar naar de zege rijd. Ik denk dat het dicht bij elkaar zal zitten met Ferrari, want ik moet rekening houden met Carlos Sainz die vlak achter me staat."
Sainz zette de derde tijd neer en begint samen met de Brit Lewis Hamilton vanaf de tweede startrij. De Spanjaard Fernando Alonso, landgenoot van Sainz, noteerde de tweede tijd. Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen bij Red Bull, knalde in de tweede fase van de kwalificatie in de muur en viel uit. Wegens gridstraffen start Charles Leclerc, een van de belagers van Verstappen in de strijd om de wereldtitel, zondag vanaf de laatste plek.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
17 minuten geledenNICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
14 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
16 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
17 uur geleden