Verstappen: we bleven kalm en maakten de juiste beslissingen
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen kijkt met een voldaan gevoel terug op de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Canada. De Nederlander zette in zijn Red Bull van begin tot eind de snelste rondetijden neer.
"Het waren verraderlijke omstandigheden", aldus Verstappen, die de kwalificatie in de regen begon en het daarna droog zag worden. "We zijn kalm gebleven, hebben geen fouten gemaakt en maakten de juiste beslissingen in het laatste gedeelte van de kwalificatie. Ik ben er superblij mee dat ik hier op poleposition sta, maar ik mag niet verwachten dat ik zondag zomaar naar de zege rijd. Ik denk dat het dicht bij elkaar zal zitten met Ferrari, want ik moet rekening houden met Carlos Sainz die vlak achter me staat."
Sainz zette de derde tijd neer en begint samen met de Brit Lewis Hamilton vanaf de tweede startrij. De Spanjaard Fernando Alonso, landgenoot van Sainz, noteerde de tweede tijd. Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen bij Red Bull, knalde in de tweede fase van de kwalificatie in de muur en viel uit. Wegens gridstraffen start Charles Leclerc, een van de belagers van Verstappen in de strijd om de wereldtitel, zondag vanaf de laatste plek.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden