Verstappen wacht inhaalrace na mislukte kwalificatie GP Brazilië
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen moet in de Grote Prijs van Brazilië vrezen weer een deel van zijn voorsprong op de Brit Lando Norris (McLaren) kwijt te raken. Na een mislukte kwalificatie met de twaalfde tijd, vertrekt de regerend wereldkampioen van Red Bull mede door een gridstraf vanaf de zeventiende positie. Norris kende een moeizaam begin, maar realiseerde de beste tijd en start vanaf poleposition.
De Brit George Russell (Mercedes) en de Japanner Yuki Tsunoda (RB) waren goed voor de tweede en derde tijd. De race begint om 16.30 uur Nederlandse tijd.
Verstappen was na het tweede deel van de kwalificatie al klaar op het Interlagos-circuit van São Paulo. De Nederlander had de twaalfde tijd op het moment dat een rode vlag een einde maakte aan de sessie, nadat de Canadees Lance Stroll van de baan was geraakt. Alleen de tien snelste rijders vervolgden de kwalificatie, die zaterdag met een dag werd verplaatst door het slechte weer in São Paulo. Ook zondag regende het.
Gridstraf
Door een crash van Fernando Alonso volgde ook in Q3 de rode vlag op een moment dat Norris inmiddels de beste tijd had gereden. Na weer een pauze reed Alexander Albon zijn Williams op het oog total loss en lag de kwalificatie opnieuw stil. Norris bleef ook daarna de snelste.
Verstappen wist al dat hij voor de grand prix een gridstraf van vijf plaatsen krijgt, omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. Hij begint de race met een voorsprong van 44 punten op concurrent Norris.
Zeges 2023
Vorig jaar won Verstappen in São Paulo zowel de sprintrace als de hoofdrace.
Meer uit Sport
CARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.
9 uur geledenHAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.
10 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.
12 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.
13 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.
16 uur geledenSEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.
16 uur geleden