Verstappen wacht inhaalrace na mislukte kwalificatie GP Brazilië
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen moet in de Grote Prijs van Brazilië vrezen weer een deel van zijn voorsprong op de Brit Lando Norris (McLaren) kwijt te raken. Na een mislukte kwalificatie met de twaalfde tijd, vertrekt de regerend wereldkampioen van Red Bull mede door een gridstraf vanaf de zeventiende positie. Norris kende een moeizaam begin, maar realiseerde de beste tijd en start vanaf poleposition.
De Brit George Russell (Mercedes) en de Japanner Yuki Tsunoda (RB) waren goed voor de tweede en derde tijd. De race begint om 16.30 uur Nederlandse tijd.
Verstappen was na het tweede deel van de kwalificatie al klaar op het Interlagos-circuit van São Paulo. De Nederlander had de twaalfde tijd op het moment dat een rode vlag een einde maakte aan de sessie, nadat de Canadees Lance Stroll van de baan was geraakt. Alleen de tien snelste rijders vervolgden de kwalificatie, die zaterdag met een dag werd verplaatst door het slechte weer in São Paulo. Ook zondag regende het.
Gridstraf
Door een crash van Fernando Alonso volgde ook in Q3 de rode vlag op een moment dat Norris inmiddels de beste tijd had gereden. Na weer een pauze reed Alexander Albon zijn Williams op het oog total loss en lag de kwalificatie opnieuw stil. Norris bleef ook daarna de snelste.
Verstappen wist al dat hij voor de grand prix een gridstraf van vijf plaatsen krijgt, omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. Hij begint de race met een voorsprong van 44 punten op concurrent Norris.
Zeges 2023
Vorig jaar won Verstappen in São Paulo zowel de sprintrace als de hoofdrace.
Meer uit Sport
BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
3 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
21 uur geleden