Verstappen wacht inhaalrace na mislukte kwalificatie GP Brazilië
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen moet in de Grote Prijs van Brazilië vrezen weer een deel van zijn voorsprong op de Brit Lando Norris (McLaren) kwijt te raken. Na een mislukte kwalificatie met de twaalfde tijd, vertrekt de regerend wereldkampioen van Red Bull mede door een gridstraf vanaf de zeventiende positie. Norris kende een moeizaam begin, maar realiseerde de beste tijd en start vanaf poleposition.
De Brit George Russell (Mercedes) en de Japanner Yuki Tsunoda (RB) waren goed voor de tweede en derde tijd. De race begint om 16.30 uur Nederlandse tijd.
Verstappen was na het tweede deel van de kwalificatie al klaar op het Interlagos-circuit van São Paulo. De Nederlander had de twaalfde tijd op het moment dat een rode vlag een einde maakte aan de sessie, nadat de Canadees Lance Stroll van de baan was geraakt. Alleen de tien snelste rijders vervolgden de kwalificatie, die zaterdag met een dag werd verplaatst door het slechte weer in São Paulo. Ook zondag regende het.
Gridstraf
Door een crash van Fernando Alonso volgde ook in Q3 de rode vlag op een moment dat Norris inmiddels de beste tijd had gereden. Na weer een pauze reed Alexander Albon zijn Williams op het oog total loss en lag de kwalificatie opnieuw stil. Norris bleef ook daarna de snelste.
Verstappen wist al dat hij voor de grand prix een gridstraf van vijf plaatsen krijgt, omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. Hij begint de race met een voorsprong van 44 punten op concurrent Norris.
Zeges 2023
Vorig jaar won Verstappen in São Paulo zowel de sprintrace als de hoofdrace.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
5 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
7 uur geleden