Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen wacht inhaalrace na mislukte kwalificatie GP Brazilië

Verstappen wacht inhaalrace na mislukte kwalificatie GP Brazilië

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen moet in de Grote Prijs van Brazilië vrezen weer een deel van zijn voorsprong op de Brit Lando Norris (McLaren) kwijt te raken. Na een mislukte kwalificatie met de twaalfde tijd, vertrekt de regerend wereldkampioen van Red Bull mede door een gridstraf vanaf de zeventiende positie. Norris kende een moeizaam begin, maar realiseerde de beste tijd en start vanaf poleposition.

De Brit George Russell (Mercedes) en de Japanner Yuki Tsunoda (RB) waren goed voor de tweede en derde tijd. De race begint om 16.30 uur Nederlandse tijd.

Verstappen was na het tweede deel van de kwalificatie al klaar op het Interlagos-circuit van São Paulo. De Nederlander had de twaalfde tijd op het moment dat een rode vlag een einde maakte aan de sessie, nadat de Canadees Lance Stroll van de baan was geraakt. Alleen de tien snelste rijders vervolgden de kwalificatie, die zaterdag met een dag werd verplaatst door het slechte weer in São Paulo. Ook zondag regende het.

Gridstraf

Door een crash van Fernando Alonso volgde ook in Q3 de rode vlag op een moment dat Norris inmiddels de beste tijd had gereden. Na weer een pauze reed Alexander Albon zijn Williams op het oog total loss en lag de kwalificatie opnieuw stil. Norris bleef ook daarna de snelste.

Verstappen wist al dat hij voor de grand prix een gridstraf van vijf plaatsen krijgt, omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. Hij begint de race met een voorsprong van 44 punten op concurrent Norris.

Zeges 2023

Vorig jaar won Verstappen in São Paulo zowel de sprintrace als de hoofdrace.

Meer uit Sport

Van Gerwen via Duitser Merk naar achtste finales WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.

5 uur geleden
Routinier Bergsma kan zich voorzichtig opmaken voor vierde Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.

6 uur geleden
Van de Bunt vindt het prima om de verrassing van het OKT te zijn

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.

6 uur geleden
Van Belle wint goud op puntenkoers op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.

6 uur geleden
Leerdam opgetogen na tweede plaats op 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.

7 uur geleden
Van de Bunt pakt op OKT tweede olympisch ticket op 10 kilometer

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.

9 uur geleden
Noor Carlsen wint voor zesde keer wereldtitel snelschaken

DOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.

9 uur geleden