Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vreest Ferrari: winnen gaat niet makkelijk worden

Verstappen vreest Ferrari: winnen gaat niet makkelijk worden

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen denkt niet dat hij zondag makkelijk naar de overwinning rijdt in de Grote Prijs van Australië. "Ferrari heeft het goed voor elkaar", zei hij na de kwalificaties in Melbourne bij Viaplay. De coureur van Red Bull veroverde voor de 35e keer in zijn Formule 1-carrière poleposition, maar makkelijk ging dat niet.

"Ik heb liever niet een weekend waarin je constant aan het zoeken en proberen bent om de goede afstelling te vinden. Ook in de kwalificatie vond ik het niet lekker lopen. Vooral in de laatste sector op dit circuit had ik het lastig", aldus de drievoudig wereldkampioen. "Met een kleine aanpassing in Q3 was het gevoel ineens wel goed en kon ik mijn rondjes echt pushen tot de limiet. Dat was onverwacht, maar wel heel fijn."

Carlos Sainz was in de kwalificatierace zijn grootste tegenstander. De Spanjaard, hersteld van een blindedarmontsteking, was in zijn Ferrari de snelste in de eerste twee sessies (Q1 en Q2). In de derde sessie moest hij uiteindelijk 0,27 seconde toegeven op Verstappen. "Ferrari ziet er heel snel uit, dus het kan zondag wel eens een spannende race worden", zei de Nederlander.

Laatste uitvalbeurt

Verstappen gaat zondag op jacht naar zijn 57e grand-prixzege. Hij doet dat in een auto met een volledig vernieuwde motor. "Ik reed vrijdag tijdens de training over de kerbstones en toen was er wat schade. Voor de zekerheid is de hele motor gewisseld", aldus Verstappen, die de eerste twee races van dit jaar, in Bahrein en Saudi-Arabië, met overmacht won.

Verstappen was ook vorig jaar de sterkste in Melbourne. Hij startte toen van poleposition. Het jaar daarvoor viel hij uit. Dat was zijn laatste uitvalbeurt in de Formule 1. Sindsdien heeft hij in 43 achtereenvolgende races de finish gehaald. Daarmee staat hij tweede op de eeuwige ranglijst. Hij kan zondag zijn Formule 1-record van tien zeges op rij evenaren.

Meer uit Sport

New York Knicks voor het eerst sinds 1999 naar NBA-finale

CLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.

4 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

15 uur geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

19 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

20 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

22 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

23 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

1 dag geleden