Verstappen vreest Ferrari: winnen gaat niet makkelijk worden
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen denkt niet dat hij zondag makkelijk naar de overwinning rijdt in de Grote Prijs van Australië. "Ferrari heeft het goed voor elkaar", zei hij na de kwalificaties in Melbourne bij Viaplay. De coureur van Red Bull veroverde voor de 35e keer in zijn Formule 1-carrière poleposition, maar makkelijk ging dat niet.
"Ik heb liever niet een weekend waarin je constant aan het zoeken en proberen bent om de goede afstelling te vinden. Ook in de kwalificatie vond ik het niet lekker lopen. Vooral in de laatste sector op dit circuit had ik het lastig", aldus de drievoudig wereldkampioen. "Met een kleine aanpassing in Q3 was het gevoel ineens wel goed en kon ik mijn rondjes echt pushen tot de limiet. Dat was onverwacht, maar wel heel fijn."
Carlos Sainz was in de kwalificatierace zijn grootste tegenstander. De Spanjaard, hersteld van een blindedarmontsteking, was in zijn Ferrari de snelste in de eerste twee sessies (Q1 en Q2). In de derde sessie moest hij uiteindelijk 0,27 seconde toegeven op Verstappen. "Ferrari ziet er heel snel uit, dus het kan zondag wel eens een spannende race worden", zei de Nederlander.
Laatste uitvalbeurt
Verstappen gaat zondag op jacht naar zijn 57e grand-prixzege. Hij doet dat in een auto met een volledig vernieuwde motor. "Ik reed vrijdag tijdens de training over de kerbstones en toen was er wat schade. Voor de zekerheid is de hele motor gewisseld", aldus Verstappen, die de eerste twee races van dit jaar, in Bahrein en Saudi-Arabië, met overmacht won.
Verstappen was ook vorig jaar de sterkste in Melbourne. Hij startte toen van poleposition. Het jaar daarvoor viel hij uit. Dat was zijn laatste uitvalbeurt in de Formule 1. Sindsdien heeft hij in 43 achtereenvolgende races de finish gehaald. Daarmee staat hij tweede op de eeuwige ranglijst. Hij kan zondag zijn Formule 1-record van tien zeges op rij evenaren.
Meer uit Sport
MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
49 minuten geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
6 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
19 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
20 uur geleden