Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vreest Ferrari: winnen gaat niet makkelijk worden

Verstappen vreest Ferrari: winnen gaat niet makkelijk worden

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen denkt niet dat hij zondag makkelijk naar de overwinning rijdt in de Grote Prijs van Australië. "Ferrari heeft het goed voor elkaar", zei hij na de kwalificaties in Melbourne bij Viaplay. De coureur van Red Bull veroverde voor de 35e keer in zijn Formule 1-carrière poleposition, maar makkelijk ging dat niet.

"Ik heb liever niet een weekend waarin je constant aan het zoeken en proberen bent om de goede afstelling te vinden. Ook in de kwalificatie vond ik het niet lekker lopen. Vooral in de laatste sector op dit circuit had ik het lastig", aldus de drievoudig wereldkampioen. "Met een kleine aanpassing in Q3 was het gevoel ineens wel goed en kon ik mijn rondjes echt pushen tot de limiet. Dat was onverwacht, maar wel heel fijn."

Carlos Sainz was in de kwalificatierace zijn grootste tegenstander. De Spanjaard, hersteld van een blindedarmontsteking, was in zijn Ferrari de snelste in de eerste twee sessies (Q1 en Q2). In de derde sessie moest hij uiteindelijk 0,27 seconde toegeven op Verstappen. "Ferrari ziet er heel snel uit, dus het kan zondag wel eens een spannende race worden", zei de Nederlander.

Laatste uitvalbeurt

Verstappen gaat zondag op jacht naar zijn 57e grand-prixzege. Hij doet dat in een auto met een volledig vernieuwde motor. "Ik reed vrijdag tijdens de training over de kerbstones en toen was er wat schade. Voor de zekerheid is de hele motor gewisseld", aldus Verstappen, die de eerste twee races van dit jaar, in Bahrein en Saudi-Arabië, met overmacht won.

Verstappen was ook vorig jaar de sterkste in Melbourne. Hij startte toen van poleposition. Het jaar daarvoor viel hij uit. Dat was zijn laatste uitvalbeurt in de Formule 1. Sindsdien heeft hij in 43 achtereenvolgende races de finish gehaald. Daarmee staat hij tweede op de eeuwige ranglijst. Hij kan zondag zijn Formule 1-record van tien zeges op rij evenaren.

Meer uit Sport

TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

2 uur geleden
Trump roept Australië op Iraanse voetbalsters asiel te geven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.

3 uur geleden
Paraskiër Kampschreur wint super-G, eerste goud voor Nederland

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.

6 uur geleden
Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

10 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

10 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

23 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

23 uur geleden