
Verstappen voor straf vijf startplaatsen naar achteren in Qatar
DOHA (ANP) - Max Verstappen moet voor straf vijf plaatsen naar achteren in de startopstelling van de Grote Prijs van Qatar. Het betekent dat de Nederlander, die leidt in het kampioenschap van de Formule 1, wordt teruggezet van de tweede naar de zevende startpositie. Zijn concurrent Lewis Hamilton vertrekt van poleposition. De stewards spraken zondag de straf uit.
Verstappen negeerde zaterdag in de slotfase van de kwalificatierace twee gele waarschuwingsvlaggen, het signaal dat hij langzamer moest gaan rijden. De Fransman Pierre Gasly stond met een lekke band stil op het circuit van Losail. In plaats daarvan reed de coureur van Red Bull op volle snelheid door. Voor het negeren van de vlaggen moest hij zich zondagochtend verantwoorden bij de stewards.
Valtteri Bottas werd voor hetzelfde vergrijp gestraft. Omdat de Fin van Mercedes één gele vlag negeerde, moet hij drie plaatsen naar achteren. De Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari, die ook bij de stewards langs moest omdat hij een gele vlag genegeerd zou hebben, werd niet gestraft.
Startopstelling
De startopstelling voor de race in Qatar, die om 15.00 uur begint, krijgt nu een heel ander aanzien. Hamilton start dus vanaf pole, naast hem op de eerste startrij staat Gasly in zijn AlphaTauri. De Spanjaard Fernando Alonso (Alpine) vertrekt vanaf plek drie en de Brit Lando Norris (McLaren) vanaf de vierde plek. Startplek vijf is voor Sainz, Bottas valt terug naar de zesde plaats.
Verstappen krijgt nu de zware taak om vanaf de zevende plek zijn koppositie in de Formule 1 vast te houden. Hij heeft in het kampioenschap 14 punten voorsprong op Hamilton, die in de kwalificatie voor de race in Qatar veruit de snelste was. De eerste plek levert 25 punten op, de nummer twee krijgt er 18 en de nummer drie 15.
Meer uit Sport
BALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.
2 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome uitgeschakeld door de Fransman Arthur Fils. De 28-jarige Nederlander ging op vrijdag in het Stadio Nicola Pietrangeli kansloos in twee sets ten onder: 2-6 2-6. Fils speelt in de derde ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Fransman Alexandre Muller.
4 uur geledenMICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
19 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.
22 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.
23 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.
23 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.
1 dag geleden