Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen voelt zich kalm in wereldtitelstrijd met Hamilton

Verstappen voelt zich kalm in wereldtitelstrijd met Hamilton

DJEDDA (ANP) - Met nog twee races te gaan is de spanning in de Formule 1 hoog opgelopen. WK-leider Max Verstappen lijkt echter van enige nervositeit geen last te hebben. "Ik voel me kalm", verzekert de kopman van Red Bull in de aanloop naar de Grand Prix van Saudi-Arabië, zondag op het gloednieuwe stratencircuit in Djedda.

"Ik weet van mezelf dat ik altijd zal proberen om het zo goed mogelijk te doen", vervolgt Verstappen, die in de WK-stand een voorsprong van 8 punten heeft op zijn Britse rivaal Lewis Hamilton (Mercedes). "We zien vanzelf waar we gaan eindigen. Er is nog niets beslist en we zijn allemaal klaar voor deze uitdaging. Er moet nog veel worden geracet. Het wordt een spannende afsluiting van het seizoen waarin we alles gaan geven. Dat is zeker."

Verstappen is benieuwd naar zijn eerste ervaringen op het rappe circuit in Djedda. "Ik heb de baan op de simulator gereden en het lijkt een heel snelle baan, dus er is geen ruimte voor fouten. Natuurlijk is er altijd nog een beetje giswerk, aangezien we daar nog niet op het circuit hebben gereden. Het wordt interessant en ik kijk uit naar de uitdaging. Het was leuk om dit jaar weer naar andere circuits te gaan."

Tweede

Verstappen eindigde ruim een week geleden als tweede achter Hamilton bij de Grote Prijs van Qatar. Vanaf de zevende startplaats wist de 24-jarige Nederlander toch nog het podium te halen en daardoor de schade in de WK-stand nog enigszins te beperken.

"Het was niet slecht en het was niet al te goed", blikt Verstappen terug. "Ik was positief verrast door de inhaalmogelijkheden daar, de start was goed en dat was ook nodig natuurlijk na mijn penalty. We misten nog wel behoorlijk wat snelheid in vergelijking met Mercedes, dus we zullen zien hoe we komend weekeinde doorkomen. Het circuit in Qatar was absoluut een van mijn favorieten, het was erg leuk om te rijden."

Als Verstappen zondag in Saudi-Arabië de race wint én de snelste ronde rijdt, goed voor 26 punten, is hij wereldkampioen als Hamilton niet verder komt dan de zesde plaats (8 punten). Wanneer de Brit buiten de punten eindigt, heeft Verstappen aan de tweede plek genoeg om de titel te pakken. De kans is echter groot dat de wereldtitelstrijd pas wordt beslist in de laatste race van het seizoen in Abu Dhabi, op 12 december.

Meer uit Sport

Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

8 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

18 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

19 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

22 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

1 dag geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

1 dag geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

1 dag geleden