Verstappen voelt weer de spanning van het onbekende
NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen is benieuwd naar zijn ervaringen met zijn Formule 1-bolide op de Nürburgring. Op het Duitse circuit vindt zondag de Grand Prix van de Eifel plaats. De 23-jarige Nederlander reed daar in de koningsklasse van de autosport nog niet eerder.
"Ik kijk er naar uit om op een circuit te rijden waar we in de Formule 1 nog niet zijn geweest, ik niet in elk geval", blikte de kopman van Red Bull vooruit. De laatste F1-race op de Nürburgring was zeven jaar geleden. "Het is opwindend om naar het onbekende te gaan, je kunt het vergelijken met Mugello", doelde hij op het Italiaanse circuit, waar vorige maand met de Grote Prijs van Toscane voor de eerste keer een F1-race werd verreden.
"Ik heb sinds de Formule 3 niet meer op de Nürburgring gereden, dus ik ben benieuwd wat er daar met een Formule 1-auto kan", gaf Verstappen te kennen. "Het is een heel technisch circuit en daar houd ik van. Het ziet er naar uit dat het een stuk kouder wordt dan bij de races die we tot nu toe dit jaar hebben gehad en er kan wat regen vallen. Hopelijk wordt het mede daardoor een nog interessanter raceweekend."
Verstappen was na zijn tweede plek ruim een week geleden bij de GP van Rusland een tevreden man. Afgelopen vrijdag maakte Honda, de motorleverancier van Red Bull, niettemin bekend dat het eind volgend jaar uit de Formule 1 stapt. Verstappen reageerde ingetogen op het naderende afscheid van het Japanse concern.
"Het is natuurlijk jammer dat Honda de Formule 1 verlaat, vooral omdat we zo'n goede relatie hebben. Voor nu is er niets veranderd en ook de focus is nog hetzelfde. We hebben nog de rest van dit seizoen en ook het volgend seizoen om ons gezamenlijk op te richten. We proberen nog steeds elke race op het podium te staan en zo maximaal mogelijk te presteren."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
17 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
23 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
1 dag geleden