Verstappen voelt geen druk en hoeft niets te bewijzen
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen begint vol vertrouwen en zonder druk aan het nieuwe seizoen in de Formule 1. "De motivatie is hetzelfde en zelfs een beetje groter, want ik wil meer races winnen", zei de wereldkampioen op het circuit van Sakhir in de aanloop naar de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Bahrein. "Ik heb vorig jaar bereikt waar ik als kind al van droomde, dus die druk om wereldkampioen te worden is eraf, maar ik ben een autocoureur die wil blijven winnen."
De coureur van Red Bull veroverde vorig jaar zijn eerste wereldtitel mede dankzij een ingreep van wedstrijdleider Michael Masi in de laatste ronden van de slotrace in Abu Dhabi. Masi liet Verstappen en rivaal Lewis Hamilton na een safetycarperiode nog één ronde racen en daarin sloeg de Nederlander genadeloos toe. Hij haalde Hamilton in en voorkwam daarmee de achtste wereldtitel voor de coureur van Mercedes.
Er was veel te doen om de manier waarop het kampioenschap werd beslist, maar Verstappen is er duidelijk over. "Ik ben de verdiende wereldkampioen en hoef niets meer te bewijzen. De mensen kijken te veel naar die laatste race, maar ze vergeten dat ik vorig seizoen de meeste races heb gewonnen, de meeste polepositions heb veroverd en veruit de meeste ronden aan de leiding heb gereden. Een seizoen bestaat uit meer races dan alleen die van Abu Dhabi."
Tweede wereldtitel
De 24-jarige Limburger durft nog niet aan een tweede wereldtitel te denken. "Het zal heel moeilijk worden om zoiets nog eens te doen, maar we gaan dat natuurlijk wel proberen. Het belangrijkste is dat we een auto hebben die competitief is en daar kan ik nu nog te weinig over zeggen. De testraces gingen weliswaar goed, maar we rijden door de wijzigingen in de regels in heel andere auto’s dan vorig jaar. Er is nog veel dat we niet weten. De kwalificatie zal het moment worden waarop voor het eerst duidelijk wordt hoe de verhoudingen liggen."
Wat dat aangaat, neemt Verstappen de opmerkingen van rivaal Hamilton niet heel serieus. De Brit liet na de testdagen van vorige week weten dat Mercedes nog veel snelheid mist en in Bahrein nog absoluut niet om de zege zal kunnen rijden. "Als ik zijn commentaar mag geloven, heeft Mercedes een waardeloze auto gemaakt. Maar dat zeggen ze al sinds 2017 na de testraces en dat spelletje kennen we nu wel. Ik weet zeker dat Mercedes dit weekeinde met een goede auto komt."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
3 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
4 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
8 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
22 uur geleden