Verstappen voegt ook Grote Prijs van China aan erelijst toe
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft ook de Grote Prijs van China aan zijn erelijst toegevoegd. De drievoudig wereldkampioen van Red Bull was onstuitbaar op het circuit van Shanghai en reed naar zijn vierde zege van dit jaar. De coureur van Red Bull verstevigde daarmee de leiding in het kampioenschap.
Zijn eerste zege in China betekent dat Verstappen nu op 26 verschillende circuits een grand prix heeft gewonnen. Van de circuits op de huidige kalender van de Formule 1 heeft de Limburger alleen in Singapore nog niet kunnen winnen.
Lando Norris passeerde op ruime achterstand (veertien seconden) als tweede de finishvlag in zijn McLaren. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, eindigde als derde.
58e zege in F1
Verstappen beleefde een ouderwets dominant weekend in China. Hij was zaterdag al veruit de snelste in de sprintrace en veroverde met duidelijk verschil voor de vijfde keer dit seizoen poleposition. Hij boekte in Shanghai zijn 58e zege in de Formule 1.
De start van Verstappen was vlekkeloos. Hij dook voor Pérez de eerste bocht in en stoof meteen weg. Fernando Alonso (Aston Martin) slaagde erin buitenom Pérez voorbij te rijden en de tweede plek over te nemen. Pérez kon zijn foutje na vijf ronden weer goedmaken.
Na veertien ronden ging Verstappen de pits in voor nieuwe banden. Hij keerde als vierde terug op de baan, maar was zo veel sneller dan de rest, dat hij binnen enkele ronden alweer aan de leiding reed na inhaalacties bij achtereenvolgens Oscar Piastri (McLaren), Charles Leclerc (Ferrari) en Norris. Pérez was na zijn pitstop verder teruggevallen en bleef hangen achter Norris.
Iedere ronde sneller
De solide voorsprong van Verstappen verdampte na ruim twintig ronden toen Valtteri Bottas met een kapotte motor zijn Kick Sauber aan de kant moest zetten en de safetycar de baan op kwam. Kort na de herstart, waarin Verstappen eenvoudig zijn eerste positie vasthield, volgde een tweede safetycar. Lance Stroll (Aston Martin) tikte Daniel Ricciardo (Visa Cash App RB) van achteren aan en Kevin Magnussen (Haas) reed Yuki Tsunoda (Visa Cash App RB) van de baan, waarna de Japanner met een lekke band achterbleef.
Ook de tweede herstart verliep zonder problemen voor Verstappen. Hij hield Norris achter zich en nam geleidelijk afstand van de concurrentie. De Nederlander was iedere ronde gemiddeld een halve seconde sneller.
Thuisrijder Zhou Guanyu kon de Chinese fans niet trakteren op een bijzondere verrichting. De coureur van Kick Sauber finishte buiten de punten op de veertiende plaats.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
5 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
5 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
8 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
9 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
11 uur geleden