Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen voegt ook Grote Prijs van China aan erelijst toe

Verstappen voegt ook Grote Prijs van China aan erelijst toe

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft ook de Grote Prijs van China aan zijn erelijst toegevoegd. De drievoudig wereldkampioen van Red Bull was onstuitbaar op het circuit van Shanghai en reed naar zijn vierde zege van dit jaar. De coureur van Red Bull verstevigde daarmee de leiding in het kampioenschap.

Zijn eerste zege in China betekent dat Verstappen nu op 26 verschillende circuits een grand prix heeft gewonnen. Van de circuits op de huidige kalender van de Formule 1 heeft de Limburger alleen in Singapore nog niet kunnen winnen.

Lando Norris passeerde op ruime achterstand (veertien seconden) als tweede de finishvlag in zijn McLaren. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, eindigde als derde.

58e zege in F1

Verstappen beleefde een ouderwets dominant weekend in China. Hij was zaterdag al veruit de snelste in de sprintrace en veroverde met duidelijk verschil voor de vijfde keer dit seizoen poleposition. Hij boekte in Shanghai zijn 58e zege in de Formule 1.

De start van Verstappen was vlekkeloos. Hij dook voor Pérez de eerste bocht in en stoof meteen weg. Fernando Alonso (Aston Martin) slaagde erin buitenom Pérez voorbij te rijden en de tweede plek over te nemen. Pérez kon zijn foutje na vijf ronden weer goedmaken.

Na veertien ronden ging Verstappen de pits in voor nieuwe banden. Hij keerde als vierde terug op de baan, maar was zo veel sneller dan de rest, dat hij binnen enkele ronden alweer aan de leiding reed na inhaalacties bij achtereenvolgens Oscar Piastri (McLaren), Charles Leclerc (Ferrari) en Norris. Pérez was na zijn pitstop verder teruggevallen en bleef hangen achter Norris.

Iedere ronde sneller

De solide voorsprong van Verstappen verdampte na ruim twintig ronden toen Valtteri Bottas met een kapotte motor zijn Kick Sauber aan de kant moest zetten en de safetycar de baan op kwam. Kort na de herstart, waarin Verstappen eenvoudig zijn eerste positie vasthield, volgde een tweede safetycar. Lance Stroll (Aston Martin) tikte Daniel Ricciardo (Visa Cash App RB) van achteren aan en Kevin Magnussen (Haas) reed Yuki Tsunoda (Visa Cash App RB) van de baan, waarna de Japanner met een lekke band achterbleef.

Ook de tweede herstart verliep zonder problemen voor Verstappen. Hij hield Norris achter zich en nam geleidelijk afstand van de concurrentie. De Nederlander was iedere ronde gemiddeld een halve seconde sneller.

Thuisrijder Zhou Guanyu kon de Chinese fans niet trakteren op een bijzondere verrichting. De coureur van Kick Sauber finishte buiten de punten op de veertiende plaats.

Meer uit Sport

NBA-duel in Minneapolis uitgesteld vanwege veiligheid

MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.

3 uur geleden
Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

6 uur geleden
Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

7 uur geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

9 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

9 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

10 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

10 uur geleden