Verstappen voegt ook Grote Prijs van China aan erelijst toe
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft ook de Grote Prijs van China aan zijn erelijst toegevoegd. De drievoudig wereldkampioen van Red Bull was onstuitbaar op het circuit van Shanghai en reed naar zijn vierde zege van dit jaar. De coureur van Red Bull verstevigde daarmee de leiding in het kampioenschap.
Zijn eerste zege in China betekent dat Verstappen nu op 26 verschillende circuits een grand prix heeft gewonnen. Van de circuits op de huidige kalender van de Formule 1 heeft de Limburger alleen in Singapore nog niet kunnen winnen.
Lando Norris passeerde op ruime achterstand (veertien seconden) als tweede de finishvlag in zijn McLaren. Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, eindigde als derde.
58e zege in F1
Verstappen beleefde een ouderwets dominant weekend in China. Hij was zaterdag al veruit de snelste in de sprintrace en veroverde met duidelijk verschil voor de vijfde keer dit seizoen poleposition. Hij boekte in Shanghai zijn 58e zege in de Formule 1.
De start van Verstappen was vlekkeloos. Hij dook voor Pérez de eerste bocht in en stoof meteen weg. Fernando Alonso (Aston Martin) slaagde erin buitenom Pérez voorbij te rijden en de tweede plek over te nemen. Pérez kon zijn foutje na vijf ronden weer goedmaken.
Na veertien ronden ging Verstappen de pits in voor nieuwe banden. Hij keerde als vierde terug op de baan, maar was zo veel sneller dan de rest, dat hij binnen enkele ronden alweer aan de leiding reed na inhaalacties bij achtereenvolgens Oscar Piastri (McLaren), Charles Leclerc (Ferrari) en Norris. Pérez was na zijn pitstop verder teruggevallen en bleef hangen achter Norris.
Iedere ronde sneller
De solide voorsprong van Verstappen verdampte na ruim twintig ronden toen Valtteri Bottas met een kapotte motor zijn Kick Sauber aan de kant moest zetten en de safetycar de baan op kwam. Kort na de herstart, waarin Verstappen eenvoudig zijn eerste positie vasthield, volgde een tweede safetycar. Lance Stroll (Aston Martin) tikte Daniel Ricciardo (Visa Cash App RB) van achteren aan en Kevin Magnussen (Haas) reed Yuki Tsunoda (Visa Cash App RB) van de baan, waarna de Japanner met een lekke band achterbleef.
Ook de tweede herstart verliep zonder problemen voor Verstappen. Hij hield Norris achter zich en nam geleidelijk afstand van de concurrentie. De Nederlander was iedere ronde gemiddeld een halve seconde sneller.
Thuisrijder Zhou Guanyu kon de Chinese fans niet trakteren op een bijzondere verrichting. De coureur van Kick Sauber finishte buiten de punten op de veertiende plaats.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
11 minuten geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
10 uur geleden