Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vindt zege na start in achterhoede 'ongelofelijk'

Verstappen vindt zege na start in achterhoede 'ongelofelijk'

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen kon zelf bijna niet geloven dat hij de zege had gepakt in de Grote Prijs van Brazilië. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 startte door een mislukte kwalificatie en een gridstraf in de achterhoede en won de race in de regen. "Ongelofelijk om hier te winnen van zo ver achterin de startopstelling", zei hij in het flashinterview op de baan na afloop.

"De emoties hier zijn een achtbaan geweest. We hadden in de kwalificatie pech met de rode vlag en omdat we moesten starten vanaf P17, wisten we dat het een lastige race ging worden", zei Verstappen over de startopstelling waar wel nog twee coureurs voor hem wegvielen. "We zijn uit de problemen gebleven, hebben de juiste beslissingen genomen en zijn kalm gebleven."

Door de zege en de zesde plek voor concurrent Lando Norris liep Verstappen weer uit naar een voorsprong van 62 punten in het WK. Er zijn nog drie races. Verstappen kan de wereldtitel binnenhalen bij de volgende grand prix in Las Vegas, als hij daar voor Norris eindigt in de race. "Geen risico's, rijden en uitrijden", zei de Red Bull-coureur, die bij Viaplay beaamde dat deze race precies op het juiste moment kwam.

Getergd

De coureur gaf toe dat hij getergd was na de kwalificatie. "Ik had bijna de hele garage afgebroken, maar kon me nog net inhouden. Ik was wel enorm gemotiveerd aan de race begonnen. Dat haal ik niet vaak uit mezelf, maar vandaag denk ik wel."

Verstappen vond de opmars van P17 naar de zege ook niet normaal. "Ik had zelf ook niet verwacht dat we dit konden doen. Bij de herstart zag ik dat Esteban Ocon niet zo'n goede start had en ben ik ervoor gegaan. Dat zijn toch 7 punten."

Teambaas Christian Horner sprak ook van een ongelofelijke Verstappen. "Hij reed in een geheel eigen klasse. Zijn herstart was ook geweldig." Zijn engineer Gianpiero Lambiase complimenteerde Verstappen al meteen na de finish over de radio. "Dat was even wachten, maar het was al het wachten waard. Jij bent de man!"

Meer uit Sport

Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

3 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

7 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

13 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

16 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

20 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

21 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

22 uur geleden