Verstappen vindt zege na start in achterhoede 'ongelofelijk'
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen kon zelf bijna niet geloven dat hij de zege had gepakt in de Grote Prijs van Brazilië. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 startte door een mislukte kwalificatie en een gridstraf in de achterhoede en won de race in de regen. "Ongelofelijk om hier te winnen van zo ver achterin de startopstelling", zei hij in het flashinterview op de baan na afloop.
"De emoties hier zijn een achtbaan geweest. We hadden in de kwalificatie pech met de rode vlag en omdat we moesten starten vanaf P17, wisten we dat het een lastige race ging worden", zei Verstappen over de startopstelling waar wel nog twee coureurs voor hem wegvielen. "We zijn uit de problemen gebleven, hebben de juiste beslissingen genomen en zijn kalm gebleven."
Door de zege en de zesde plek voor concurrent Lando Norris liep Verstappen weer uit naar een voorsprong van 62 punten in het WK. Er zijn nog drie races. Verstappen kan de wereldtitel binnenhalen bij de volgende grand prix in Las Vegas, als hij daar voor Norris eindigt in de race. "Geen risico's, rijden en uitrijden", zei de Red Bull-coureur, die bij Viaplay beaamde dat deze race precies op het juiste moment kwam.
Getergd
De coureur gaf toe dat hij getergd was na de kwalificatie. "Ik had bijna de hele garage afgebroken, maar kon me nog net inhouden. Ik was wel enorm gemotiveerd aan de race begonnen. Dat haal ik niet vaak uit mezelf, maar vandaag denk ik wel."
Verstappen vond de opmars van P17 naar de zege ook niet normaal. "Ik had zelf ook niet verwacht dat we dit konden doen. Bij de herstart zag ik dat Esteban Ocon niet zo'n goede start had en ben ik ervoor gegaan. Dat zijn toch 7 punten."
Teambaas Christian Horner sprak ook van een ongelofelijke Verstappen. "Hij reed in een geheel eigen klasse. Zijn herstart was ook geweldig." Zijn engineer Gianpiero Lambiase complimenteerde Verstappen al meteen na de finish over de radio. "Dat was even wachten, maar het was al het wachten waard. Jij bent de man!"
Meer uit Sport
ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
11 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
13 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
15 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
16 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
18 uur geleden