Verstappen vindt zege na start in achterhoede 'ongelofelijk'
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen kon zelf bijna niet geloven dat hij de zege had gepakt in de Grote Prijs van Brazilië. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 startte door een mislukte kwalificatie en een gridstraf in de achterhoede en won de race in de regen. "Ongelofelijk om hier te winnen van zo ver achterin de startopstelling", zei hij in het flashinterview op de baan na afloop.
"De emoties hier zijn een achtbaan geweest. We hadden in de kwalificatie pech met de rode vlag en omdat we moesten starten vanaf P17, wisten we dat het een lastige race ging worden", zei Verstappen over de startopstelling waar wel nog twee coureurs voor hem wegvielen. "We zijn uit de problemen gebleven, hebben de juiste beslissingen genomen en zijn kalm gebleven."
Door de zege en de zesde plek voor concurrent Lando Norris liep Verstappen weer uit naar een voorsprong van 62 punten in het WK. Er zijn nog drie races. Verstappen kan de wereldtitel binnenhalen bij de volgende grand prix in Las Vegas, als hij daar voor Norris eindigt in de race. "Geen risico's, rijden en uitrijden", zei de Red Bull-coureur, die bij Viaplay beaamde dat deze race precies op het juiste moment kwam.
Getergd
De coureur gaf toe dat hij getergd was na de kwalificatie. "Ik had bijna de hele garage afgebroken, maar kon me nog net inhouden. Ik was wel enorm gemotiveerd aan de race begonnen. Dat haal ik niet vaak uit mezelf, maar vandaag denk ik wel."
Verstappen vond de opmars van P17 naar de zege ook niet normaal. "Ik had zelf ook niet verwacht dat we dit konden doen. Bij de herstart zag ik dat Esteban Ocon niet zo'n goede start had en ben ik ervoor gegaan. Dat zijn toch 7 punten."
Teambaas Christian Horner sprak ook van een ongelofelijke Verstappen. "Hij reed in een geheel eigen klasse. Zijn herstart was ook geweldig." Zijn engineer Gianpiero Lambiase complimenteerde Verstappen al meteen na de finish over de radio. "Dat was even wachten, maar het was al het wachten waard. Jij bent de man!"
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
12 minuten geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
14 minuten geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
3 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
7 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
7 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
11 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.
14 uur geleden