Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vindt salarisplafond in Formule 1 'helemaal verkeerd'

Verstappen vindt salarisplafond in Formule 1 'helemaal verkeerd'

BAKOE (ANP) - Max Verstappen ziet helemaal niets in een mogelijk salarisplafond in de Formule 1, waar sinds kort weer over wordt gesproken. Volgens de regerend wereldkampioen zou dat een verkeerde maatregel zijn om de uitgaven van de teams in te perken.

"Het is nog steeds een beetje vaag, ik denk dat niemand weet waar dit precies heen gaat", zei Verstappen toen hij voorafgaand aan de eerste training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan werd gevraagd naar een mogelijke salarislimiet. "Ik vind het helemaal verkeerd. De Formule 1 wordt steeds populairder, iedereen verdient daardoor steeds meer geld, ook de teams en de FOM", zo doelde Verstappen op de commerciële eigenaar van de raceklasse.

"Dus waarom zouden de coureurs dan gelimiteerd moeten worden, de mensen die voor de show zorgen en hun levens riskeren? Want dat doen we. Voor mij is dit dus compleet verkeerd", aldus Verstappen.

Sponsoren

De 24-jarige Nederlander verlengde begin dit jaar zijn contract bij Red Bull tot en met 2028. Naar verluidt verdient Verstappen tussen de 40 en 50 miljoen euro per jaar. Hij zou daarmee de best verdienende Nederlandse sporter aller tijden zijn.

Verstappen maakt zich niet alleen druk op zijn eigen inkomen, maar denkt ook dat jonge coureurs aan het begin van hun carrière minder makkelijk sponsoren en investeerders aan zich kunnen binden als er een salarisplafond komt in de Formule 1. "De sponsoren ontvangen een percentage van het inkomen. Maar met een limiet krijgen ze hun investering nooit terug. Daarmee raak je de juniorencategorieën dus ook. En ik denk niet dat je dat moet willen."

Onduidelijk is hoe hoog de mogelijke salarislimiet zou moeten worden. Volgens de doorgaans goed ingevoerde website Autosport.com wordt gesproken over een bedrag van 30 miljoen dollar (omgerekend 28 miljoen euro) per team. Daarmee moeten beide coureurs dan worden betaald.

Meer uit Sport

Schaatser Wennemars is na liesblessure nog niet op 100 procent

DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."

7 uur geleden
Schulting gaat in eerste deel van het seizoen niet shorttracken

DEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.

8 uur geleden
Essent tot en met 2030 sponsor schaatsteam Orie en Kramer

DEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.

10 uur geleden
Russell start achteraan in Singapore als straf voor motorwissel

SINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.

10 uur geleden
Volleybalsters naar WK in 2027 in de VS en Canada

NIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.

11 uur geleden
KNSB wijzigt selectie schaatsers voor WK en ploegenachtervolging

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.

11 uur geleden
Djokovic wint voor de zevende keer China Open na opgave De Minaur

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.

12 uur geleden