Verstappen vindt natte training niet representatief voor race
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen was niet ontevreden na de tweede vrije training van de Grote Prijs van Japan. De huidige wereldkampioen noteerde op het natte circuit van Suzuka de derde tijd, achter de beide Mercedessen.
"Het regende vandaag uiteraard veel, dus de twee sessies zijn niet echt representatief voor hoe het tijdens de kwalificatie en de race zal zijn. Het is goed om weer op de baan te zijn en het is altijd fijn om hier in Suzuka te zijn", verklaarde Verstappen.
"We hadden nog meer regen verwacht, dus het is lekker dat we zo lang op de baan waren. Het is nog onduidelijk waar we staan met de snelheid in de regen, maar we hebben wat standaard set-ups kunnen doen. We beginnen morgen als het droog is bijna weer vanaf nul, maar dat is voor iedereen hetzelfde. Ik denk niet dat het een groot verschil zal maken op de grid", aldus Verstappen.
De 25-jarige Nederlander, die in totaal tot 24 ronden kwam in de tweede oefensessie, reed met 1.42,786 zijn snelste ronde. Alleen de Mercedessen van George Russell (1.41,935) en vijfvoudig winnaar Lewis Hamilton (1.42,170) waren sneller.
Het is de eerste keer sinds 2019 dat de Grote Prijs van Japan op het programma staat. De laatste twee jaar werd de Grote Prijs afgelast vanwege de coronapandemie.
De race is zondag om 07.00 uur Nederlandse tijd. Verstappen kan zich in Suzuka verzekeren van zijn tweede wereldtitel op een rij. Zaterdag om 05.00 uur is eerst nog de derde vrije training, gevolgd door de kwalificatie om 08.00 uur.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
1 dag geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
1 dag geleden