Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vindt natte training niet representatief voor race

Verstappen vindt natte training niet representatief voor race

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen was niet ontevreden na de tweede vrije training van de Grote Prijs van Japan. De huidige wereldkampioen noteerde op het natte circuit van Suzuka de derde tijd, achter de beide Mercedessen.

"Het regende vandaag uiteraard veel, dus de twee sessies zijn niet echt representatief voor hoe het tijdens de kwalificatie en de race zal zijn. Het is goed om weer op de baan te zijn en het is altijd fijn om hier in Suzuka te zijn", verklaarde Verstappen.

"We hadden nog meer regen verwacht, dus het is lekker dat we zo lang op de baan waren. Het is nog onduidelijk waar we staan met de snelheid in de regen, maar we hebben wat standaard set-ups kunnen doen. We beginnen morgen als het droog is bijna weer vanaf nul, maar dat is voor iedereen hetzelfde. Ik denk niet dat het een groot verschil zal maken op de grid", aldus Verstappen.

De 25-jarige Nederlander, die in totaal tot 24 ronden kwam in de tweede oefensessie, reed met 1.42,786 zijn snelste ronde. Alleen de Mercedessen van George Russell (1.41,935) en vijfvoudig winnaar Lewis Hamilton (1.42,170) waren sneller.

Het is de eerste keer sinds 2019 dat de Grote Prijs van Japan op het programma staat. De laatste twee jaar werd de Grote Prijs afgelast vanwege de coronapandemie.

De race is zondag om 07.00 uur Nederlandse tijd. Verstappen kan zich in Suzuka verzekeren van zijn tweede wereldtitel op een rij. Zaterdag om 05.00 uur is eerst nog de derde vrije training, gevolgd door de kwalificatie om 08.00 uur.

Meer uit Sport

Wielrenster Van Dijk stopt na dit seizoen

CHAUVIGNY (ANP) - Ellen van Dijk beëindigt haar carrière na dit seizoen. Dat maakte de 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek bekend in het tv-programma De Avondetappe van de NOS.

1 uur geleden
Wiebes sprint naar tweede etappezege in Tour de France Femmes

POITIERS (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede etappezege geboekt in de Tour de France Femmes. De Europees kampioene van SD Worx - Protime won na de derde etappe ook de vierde rit in de massasprint. Wiebes bleef in de straten van Poitiers geletruidraagster Marianne Vos en de Ierse Lara Gillespie voor.

3 uur geleden
Gevallen Vollering is 'oké' bij start vierde etappe Tour

SAUMUR (ANP) - Demi Vollering heeft zich na een naar eigen zeggen goede nacht gemeld in Saumur voor de start van de vierde etappe van de Tour de France Femmes. Voor onder meer de camera van de NOS meldde de renster van FDJ-Suez zich 'oké' te voelen. Vollering was maandag in de finale van de derde etappe een van de rensters die betrokken was bij een massale valpartij.

8 uur geleden
Zwemmer De Groot in Nederlands record naar WK-finale 50m school

SINGAPORE (ANP) - Koen de Groot heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de vierde tijd geplaatst voor de finale op de 50 meter schoolslag. Dat deed hij door zijn eigen Nederlandse record, dat stond op 26,78 seconden, te verbeteren. De Groot won zijn halve finale in 26,71.

9 uur geleden
Vollering na val toch van start in vierde etappe Tour de France

SAUMUR (ANP) - Demi Vollering gaat dinsdag van start in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. Dat heeft haar ploeg FDJ-Suez op Instagram bekendgemaakt. De favoriet voor de eindzege kwam maandag in de slotfase van de derde etappe ten val. Gevreesd werd onder meer voor een hersenschudding.

11 uur geleden
Topadviseur Marko: Verstappen blijft bij Red Bull

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP/DPA) - Helmut Marko verwacht dat Max Verstappen ook volgend seizoen nog voor Red Bull in de Formule 1 rijdt. "Dat kan ik wel bevestigen", zei de topadviseur van de viervoudig wereldkampioen bij de Duitse RTL.

1 dag geleden
Wiebes sprint naar zege in derde Tourrit, Vos herovert het geel

ANGERS (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes op haar naam geschreven. De Europees kampioene van SD Worx - Protime was na 163,5 kilometer tussen La Gacilly en Angers de beste in de sprint van een kleine groep na een valpartij. Wiebes bleef landgenote Marianne Vos voor, die wel de gele trui heroverde.

1 dag geleden