Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vijfde, maar voor Norris in kwalificatie GP Las Vegas

Verstappen vijfde, maar voor Norris in kwalificatie GP Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen start vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Las Vegas. De regerend wereldkampioen was in de kwalificatie bijna een halve seconde langzamer dan George Russell in de Mercedes. Carlos Sainz werd in de Ferrari tweede en Pierre Gasly in de Alpine derde.

De Nederlandse Red Bull-coureur start wel voor McLaren-coureur Lando Norris, zijn concurrent voor de wereldtitel. De Brit zette de zesde tijd neer en staat net als Verstappen op de derde startrij.

Verstappen reed in de derde kwalificatiesessie een tijd van 1.32,797. Helemaal op het einde dook Russell daar nog eens flink onder met 1.32,312 en was ook sneller dan Sainz, Gasly en Charles Leclerc.

Opsteker

Belangrijk voor Verstappen was dat hij op de startopstelling voor Norris staat. Dat is een opsteker na alle problemen voor de Nederlander in de drie vrije trainingen, waar hij ver verwijderd bleef van de snelste tijden van met name de Mercedes-coureurs. Maar ook de McLarens waren in de trainingen sneller.

De derde kwalificatiesessie begon met vertraging nadat Franco Colapinto aan het einde van de tweede kwalificatiesessie hard crashte. Lewis Hamilton, die in alle trainingen snel was, maakte een fout in de laatste kwalificatiesessie en start als tiende. Voor Verstappens teamgenoot Sergio Pérez verliep de kwalificatie helemaal teleurstellend. Hij bleef steken in de eerste sessie met de zestiende tijd.

Verstappen kan bij de Grote Prijs van Las Vegas zijn vierde wereldtitel veroveren. Hij heeft 62 punten voorsprong op Norris en na de race in de Amerikaanse stad zijn nog maximaal 60 punten te verdienen. De GP van Las Vegas start zondag om 07.00 uur (Nederlandse tijd).

Meer uit Sport

F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

8 uur geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

8 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

1 dag geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

1 dag geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

1 dag geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

1 dag geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

1 dag geleden