Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vijfde, maar voor Norris in kwalificatie GP Las Vegas

Verstappen vijfde, maar voor Norris in kwalificatie GP Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen start vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Las Vegas. De regerend wereldkampioen was in de kwalificatie bijna een halve seconde langzamer dan George Russell in de Mercedes. Carlos Sainz werd in de Ferrari tweede en Pierre Gasly in de Alpine derde.

De Nederlandse Red Bull-coureur start wel voor McLaren-coureur Lando Norris, zijn concurrent voor de wereldtitel. De Brit zette de zesde tijd neer en staat net als Verstappen op de derde startrij.

Verstappen reed in de derde kwalificatiesessie een tijd van 1.32,797. Helemaal op het einde dook Russell daar nog eens flink onder met 1.32,312 en was ook sneller dan Sainz, Gasly en Charles Leclerc.

Opsteker

Belangrijk voor Verstappen was dat hij op de startopstelling voor Norris staat. Dat is een opsteker na alle problemen voor de Nederlander in de drie vrije trainingen, waar hij ver verwijderd bleef van de snelste tijden van met name de Mercedes-coureurs. Maar ook de McLarens waren in de trainingen sneller.

De derde kwalificatiesessie begon met vertraging nadat Franco Colapinto aan het einde van de tweede kwalificatiesessie hard crashte. Lewis Hamilton, die in alle trainingen snel was, maakte een fout in de laatste kwalificatiesessie en start als tiende. Voor Verstappens teamgenoot Sergio Pérez verliep de kwalificatie helemaal teleurstellend. Hij bleef steken in de eerste sessie met de zestiende tijd.

Verstappen kan bij de Grote Prijs van Las Vegas zijn vierde wereldtitel veroveren. Hij heeft 62 punten voorsprong op Norris en na de race in de Amerikaanse stad zijn nog maximaal 60 punten te verdienen. De GP van Las Vegas start zondag om 07.00 uur (Nederlandse tijd).

Meer uit Sport

Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

1 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

1 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

6 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

7 uur geleden
De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

21 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

22 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

23 uur geleden