Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vijfde, maar voor Norris in kwalificatie GP Las Vegas

Verstappen vijfde, maar voor Norris in kwalificatie GP Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen start vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Las Vegas. De regerend wereldkampioen was in de kwalificatie bijna een halve seconde langzamer dan George Russell in de Mercedes. Carlos Sainz werd in de Ferrari tweede en Pierre Gasly in de Alpine derde.

De Nederlandse Red Bull-coureur start wel voor McLaren-coureur Lando Norris, zijn concurrent voor de wereldtitel. De Brit zette de zesde tijd neer en staat net als Verstappen op de derde startrij.

Verstappen reed in de derde kwalificatiesessie een tijd van 1.32,797. Helemaal op het einde dook Russell daar nog eens flink onder met 1.32,312 en was ook sneller dan Sainz, Gasly en Charles Leclerc.

Opsteker

Belangrijk voor Verstappen was dat hij op de startopstelling voor Norris staat. Dat is een opsteker na alle problemen voor de Nederlander in de drie vrije trainingen, waar hij ver verwijderd bleef van de snelste tijden van met name de Mercedes-coureurs. Maar ook de McLarens waren in de trainingen sneller.

De derde kwalificatiesessie begon met vertraging nadat Franco Colapinto aan het einde van de tweede kwalificatiesessie hard crashte. Lewis Hamilton, die in alle trainingen snel was, maakte een fout in de laatste kwalificatiesessie en start als tiende. Voor Verstappens teamgenoot Sergio Pérez verliep de kwalificatie helemaal teleurstellend. Hij bleef steken in de eerste sessie met de zestiende tijd.

Verstappen kan bij de Grote Prijs van Las Vegas zijn vierde wereldtitel veroveren. Hij heeft 62 punten voorsprong op Norris en na de race in de Amerikaanse stad zijn nog maximaal 60 punten te verdienen. De GP van Las Vegas start zondag om 07.00 uur (Nederlandse tijd).

Meer uit Sport

NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

9 uur geleden
Norris klaar voor 'laatste push' in titelstrijd Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.

12 uur geleden
Argentijnse rechter ontslagen na ongeldig proces dood Maradona

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.

13 uur geleden
Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

17 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

19 uur geleden
Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

1 dag geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

1 dag geleden