Verstappen vijfde in tweede training Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede training van de Grote Prijs van Abu Dhabi niet verder gekomen dan de vijfde tijd. De 22-jarige Limburger kwam tot 1.36,807 en was daarmee 0,551 seconde langzamer dan de Finse Mercedes-coureur Valtteri Bottas.
Verstappen was in de eerste training van de afsluitende grand prix ook een halve seconde trager geweest dan de Fin, maar zette toen de tweede tijd neer. In de tweede training in het donker in Abu Dhabi waren wereldkampioen Lewis Hamilton (tweede op 0,310 seconde) en de twee Ferrari's van Charles Leclerc en Sebastian Vettel ook sneller.
De Red Bull-coureur vond het een redelijke vrijdag. "Ik ben nog niet heel blij met de balans en er zijn natuurlijk nog dingen waar we naar moeten kijken en die beter kunnen. Maar al met al ben ik tevreden."
Zachte band
Mercedes was volgens Verstappen sterk. "Ik denk dat het heel dicht bijeen zit zaterdag. We zullen de data van de banden nog analyseren, maar er zijn geen grote verrassingen. De zachte band is voor één ronde snel, maar in de race slijt hij snel zoals we hadden verwacht."
Bottas had tegen het einde van de training een aanrijding met de Franse Haas-coureur Romain Grosjean. De bolides van beide coureurs liepen daarbij lichte schade op.
Meer uit Sport
KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Atlete Asayech Ayichew heeft de veertigste editie van de Dam tot Damloop op haar naam geschreven. De 21-jarige Ethiopische verbeterde met een tijd van 50.05 het record van de Noorse hardlooplegende Ingrid Kristiansen, die in 1987 tot een tijd van 50.31 kwam.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martín (Aprilia) heeft de leiding in de WK-stand in de MotoGP heroverd op Marc Márquez (Ducati). De Spanjaard won zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Oostenrijk voor zijn landgenoot. De Italiaanse nummer 3 in de WK-stand Marco Bezzecchi (Aprilia) werd ook derde in de sprintrace.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de nacht van vrijdag op zaterdag uitgeschakeld op het WTA-toernooi van São Paulo. In de kwartfinales was de Argentijnse Nadia Podoroska in drie sets te sterk voor de Nederlandse: 7-6 (5) 3-6 6-3.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Wessel Nijman heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de World Series of Darts Finals. De 26-jarige Noord-Hollander versloeg in de AFAS Live in Amsterdam de 57-jarige Australiër Simon Whitlock met 6-4.
1 dag geledenDIEKIRCH (ANP/BELGA) - Pepijn Reinderink heeft voor het volgende Nederlandse dagsucces gezorgd in de Ronde van Luxemburg. De 24-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step was de snelste in de derde etappe, een rit over 179,6 kilometer van Wiltz naar Diekirch. Reinderink won na een solo van 7 kilometer.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn in de Davis Cup dicht bij een plek in de eerste ronde van de Qualifiers van volgend jaar. Tallon Griekspoor won in de Maaspoort van Den Bosch overtuigend van de Colombiaan Nicolás Mejía in twee sets (6-2 6-4) en zette het team van captain Paul Haarhuis op een voorsprong van 2-0.
1 dag geleden