Verstappen vijfde in Oostenrijk na aanrijding, Russell wint
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is door een aanrijding met Lando Norris de leidende positie en een mogelijke zege in de Grote Prijs van Oostenrijk kwijtgeraakt. De regerend wereldkampioen in de Red Bull eindigde als vijfde. De overwinning op het circuit in Spielberg ging naar de Britse Mercedes-coureur George Russell, die de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Spanjaard Carlos Sainz in de Ferrari voorbleef.
Verstappen lag in leidende positie, toen hij in de 64e ronde een lekke band opliep na een aanrijding met Norris. Beide coureurs waren toen al enkele ronden verwikkeld in een fel gevecht om de leiding. De Britse McLaren-coureur kon niet verder. Verstappen kreeg een straf van 10 seconden.
Met een perfecte start nam Verstappen, die van pole vertrok, meteen afstand van Norris. De Limburger die een dag eerder de sprintrace had gewonnen op de Red Bull Ring, bouwde die voorsprong gestaag uit en nam ook na de eerste reeks pitstops de leiding weer over van Piastri.
Matige stop
Door een matige tweede stop verloor Verstappen zijn marge van zo'n 7 seconden op Norris die het gat met de Red Bull dichtte. Hij zat vlak achter Verstappen, die mopperde over gebrek aan grip. Wat volgde was een fel gevecht tussen de twee coureurs, waarin Verstappen zijn positie verdedigde en Norris zocht naar mogelijkheden om hem te passeren. Dat lukte een keer, maar de Brit gaf de koppositie meteen terug, omdat hij buiten de baan was beland. Een tweede keer dwong Norris Verstappen buiten de baan.
Bij de derde poging van Norris, raakten beide coureurs elkaar en daar hielden ze allebei een lekke band aan over. Norris had ook schade aan de voorvleugel. De Brit haalde de pitstraat wel, maar kon niet meer verder. Verstappen had ondanks de 10 seconden tijdstraf voldoende marge op Nico Hülkenberg (Haas) om de vijfde positie te behouden. Russell, die op ruim 10 seconden van Verstappen en Norris had gereden, reed zijn Mercedes naar de eerste zege in dit seizoen.
Voor Russell is het de tweede GP-zege in zijn carrière. De Brit won in 2022 de Grote Prijs van São Paulo. Hij eindigde dit seizoen een keer eerder op het podium. Bij de GP van Canada werd hij derde.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden