Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vijfde in Oostenrijk na aanrijding, Russell wint

Verstappen vijfde in Oostenrijk na aanrijding, Russell wint

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is door een aanrijding met Lando Norris de leidende positie en een mogelijke zege in de Grote Prijs van Oostenrijk kwijtgeraakt. De regerend wereldkampioen in de Red Bull eindigde als vijfde. De overwinning op het circuit in Spielberg ging naar de Britse Mercedes-coureur George Russell, die de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Spanjaard Carlos Sainz in de Ferrari voorbleef.

Verstappen lag in leidende positie, toen hij in de 64e ronde een lekke band opliep na een aanrijding met Norris. Beide coureurs waren toen al enkele ronden verwikkeld in een fel gevecht om de leiding. De Britse McLaren-coureur kon niet verder. Verstappen kreeg een straf van 10 seconden.

Met een perfecte start nam Verstappen, die van pole vertrok, meteen afstand van Norris. De Limburger die een dag eerder de sprintrace had gewonnen op de Red Bull Ring, bouwde die voorsprong gestaag uit en nam ook na de eerste reeks pitstops de leiding weer over van Piastri.

Matige stop

Door een matige tweede stop verloor Verstappen zijn marge van zo'n 7 seconden op Norris die het gat met de Red Bull dichtte. Hij zat vlak achter Verstappen, die mopperde over gebrek aan grip. Wat volgde was een fel gevecht tussen de twee coureurs, waarin Verstappen zijn positie verdedigde en Norris zocht naar mogelijkheden om hem te passeren. Dat lukte een keer, maar de Brit gaf de koppositie meteen terug, omdat hij buiten de baan was beland. Een tweede keer dwong Norris Verstappen buiten de baan.

Bij de derde poging van Norris, raakten beide coureurs elkaar en daar hielden ze allebei een lekke band aan over. Norris had ook schade aan de voorvleugel. De Brit haalde de pitstraat wel, maar kon niet meer verder. Verstappen had ondanks de 10 seconden tijdstraf voldoende marge op Nico Hülkenberg (Haas) om de vijfde positie te behouden. Russell, die op ruim 10 seconden van Verstappen en Norris had gereden, reed zijn Mercedes naar de eerste zege in dit seizoen.

Voor Russell is het de tweede GP-zege in zijn carrière. De Brit won in 2022 de Grote Prijs van São Paulo. Hij eindigde dit seizoen een keer eerder op het podium. Bij de GP van Canada werd hij derde.

Meer uit Sport

Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

6 uur geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

15 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

1 dag geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

1 dag geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

2 dagen geleden