Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vijfde in Oostenrijk na aanrijding, Russell wint

Verstappen vijfde in Oostenrijk na aanrijding, Russell wint

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is door een aanrijding met Lando Norris de leidende positie en een mogelijke zege in de Grote Prijs van Oostenrijk kwijtgeraakt. De regerend wereldkampioen in de Red Bull eindigde als vijfde. De overwinning op het circuit in Spielberg ging naar de Britse Mercedes-coureur George Russell, die de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Spanjaard Carlos Sainz in de Ferrari voorbleef.

Verstappen lag in leidende positie, toen hij in de 64e ronde een lekke band opliep na een aanrijding met Norris. Beide coureurs waren toen al enkele ronden verwikkeld in een fel gevecht om de leiding. De Britse McLaren-coureur kon niet verder. Verstappen kreeg een straf van 10 seconden.

Met een perfecte start nam Verstappen, die van pole vertrok, meteen afstand van Norris. De Limburger die een dag eerder de sprintrace had gewonnen op de Red Bull Ring, bouwde die voorsprong gestaag uit en nam ook na de eerste reeks pitstops de leiding weer over van Piastri.

Matige stop

Door een matige tweede stop verloor Verstappen zijn marge van zo'n 7 seconden op Norris die het gat met de Red Bull dichtte. Hij zat vlak achter Verstappen, die mopperde over gebrek aan grip. Wat volgde was een fel gevecht tussen de twee coureurs, waarin Verstappen zijn positie verdedigde en Norris zocht naar mogelijkheden om hem te passeren. Dat lukte een keer, maar de Brit gaf de koppositie meteen terug, omdat hij buiten de baan was beland. Een tweede keer dwong Norris Verstappen buiten de baan.

Bij de derde poging van Norris, raakten beide coureurs elkaar en daar hielden ze allebei een lekke band aan over. Norris had ook schade aan de voorvleugel. De Brit haalde de pitstraat wel, maar kon niet meer verder. Verstappen had ondanks de 10 seconden tijdstraf voldoende marge op Nico Hülkenberg (Haas) om de vijfde positie te behouden. Russell, die op ruim 10 seconden van Verstappen en Norris had gereden, reed zijn Mercedes naar de eerste zege in dit seizoen.

Voor Russell is het de tweede GP-zege in zijn carrière. De Brit won in 2022 de Grote Prijs van São Paulo. Hij eindigde dit seizoen een keer eerder op het podium. Bij de GP van Canada werd hij derde.

Meer uit Sport

Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

9 uur geleden
Keetels zonder ChatGPT op jacht naar titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.

11 uur geleden
Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

12 uur geleden
Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

15 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

17 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

18 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

23 uur geleden