
Verstappen vijfde in GP van Hongarije, eerste zege Piastri
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft bij de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1 genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De wereldkampioen in de Red Bull kende een frustrerende race, waarin hij van de derde positie terugzakte naar plek vijf.
De Australiër Oscar Piastri won in zijn McLaren zijn eerste grand prix voor teamgenoot Lando Norris, die de koppositie van het team moest afgeven. Lewis Hamilton (Mercedes) werd derde.
Norris loopt door de tweede plaats 8 punten in op Verstappen, die nog altijd de leiding heeft in het wereldkampioenschap met 265 punten. Norris staat tweede op 189 punten.
Mindere start
Volgende week is de Grote Prijs van België op het circuit van Spa-Francorchamps.
Verstappen, winnaar van de vorige twee races op de Hungaroring, vertrok vanaf de derde positie en leek te profiteren van een mindere start van Norris, die de pole had. Piastri zat aan de binnenkant en dwong Norris en Verstappen naar buiten. De Australiër pakte de koppositie en Verstappen de tweede plaats.
Buiten de baan
Omdat de Nederlander de Brit echter ingehaald had door buiten de baan te gaan, kwam er een onderzoek en gaf Red Bull Verstappen de opdracht om Norris weer voorbij te laten. Verstappen deed dat onder luid protest en zag daarna beide McLarens uitlopen.
Bij de eerste pitstops liet Red Bull zijn coureur lang doorgaan en dat kostte Verstappen een plek aan Hamilton. De wereldkampioen kwam terug, maar er niet voorbij op het circuit waar inhalen moeilijk is. Verstappen probeerde het in de 35e ronde, maar hield aan de buitenkant de bocht niet. Hij klaagde over onderstuur van zijn wagen en had ook Charles Leclerc in de Ferrari vlak achter zich.
Inhaalpogingen
Hamilton en Leclerc pakten door een vroege stop tijdwinst op Verstappen, die na zijn pitstop terugviel naar de vijfde plek achter de Ferrari. Dat liet hij boos weten aan zijn team. Het inhalen van Leclerc ging moeizaam en lukte pas na enkele ronden. Verstappen zag daarna een eerste inhaalpoging bij Hamilton mislukken en deed een ronde later een tweede poging, waarbij hij doorschoot en door de insturende Mercedes aan de achterkant gelanceerd werd. Verstappen kon verder, maar was teruggevallen achter Leclerc.
Norris had ondertussen met een eerdere pitstop de leiding overgenomen van Piastri, al wilde het team dat Norris de koppositie teruggaf. Na lang aandringen liet hij Piastri erlangs, die daarmee alsnog zijn eerste zege boekte. Hamilton boekte met de derde plaats zijn tweehonderdste podiumplaats.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.
9 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.
10 uur geledenPASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
12 uur geleden