Verstappen vijfde in GP van Hongarije, eerste zege Piastri
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft bij de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1 genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De wereldkampioen in de Red Bull kende een frustrerende race, waarin hij van de derde positie terugzakte naar plek vijf.
De Australiër Oscar Piastri won in zijn McLaren zijn eerste grand prix voor teamgenoot Lando Norris, die de koppositie van het team moest afgeven. Lewis Hamilton (Mercedes) werd derde.
Norris loopt door de tweede plaats 8 punten in op Verstappen, die nog altijd de leiding heeft in het wereldkampioenschap met 265 punten. Norris staat tweede op 189 punten.
Mindere start
Volgende week is de Grote Prijs van België op het circuit van Spa-Francorchamps.
Verstappen, winnaar van de vorige twee races op de Hungaroring, vertrok vanaf de derde positie en leek te profiteren van een mindere start van Norris, die de pole had. Piastri zat aan de binnenkant en dwong Norris en Verstappen naar buiten. De Australiër pakte de koppositie en Verstappen de tweede plaats.
Buiten de baan
Omdat de Nederlander de Brit echter ingehaald had door buiten de baan te gaan, kwam er een onderzoek en gaf Red Bull Verstappen de opdracht om Norris weer voorbij te laten. Verstappen deed dat onder luid protest en zag daarna beide McLarens uitlopen.
Bij de eerste pitstops liet Red Bull zijn coureur lang doorgaan en dat kostte Verstappen een plek aan Hamilton. De wereldkampioen kwam terug, maar er niet voorbij op het circuit waar inhalen moeilijk is. Verstappen probeerde het in de 35e ronde, maar hield aan de buitenkant de bocht niet. Hij klaagde over onderstuur van zijn wagen en had ook Charles Leclerc in de Ferrari vlak achter zich.
Inhaalpogingen
Hamilton en Leclerc pakten door een vroege stop tijdwinst op Verstappen, die na zijn pitstop terugviel naar de vijfde plek achter de Ferrari. Dat liet hij boos weten aan zijn team. Het inhalen van Leclerc ging moeizaam en lukte pas na enkele ronden. Verstappen zag daarna een eerste inhaalpoging bij Hamilton mislukken en deed een ronde later een tweede poging, waarbij hij doorschoot en door de insturende Mercedes aan de achterkant gelanceerd werd. Verstappen kon verder, maar was teruggevallen achter Leclerc.
Norris had ondertussen met een eerdere pitstop de leiding overgenomen van Piastri, al wilde het team dat Norris de koppositie teruggaf. Na lang aandringen liet hij Piastri erlangs, die daarmee alsnog zijn eerste zege boekte. Hamilton boekte met de derde plaats zijn tweehonderdste podiumplaats.
Meer uit Sport
BLACKPOOL (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het World Matchplay in Blackpool te bereiken. De 28-jarige Nederlander verloor ondanks een hoog gemiddelde met drie pijlen (ruim 104) met 6-10 van de Brit Ross Smith.
7 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/BELGA) - Een rechter heeft afgelopen weekend toestemming gegeven voor de nachtelijke dopingcontroles bij wielrenners Tadej Pogačar en Jonas Vingegaard, op dat moment de nummers 1 en 2 in de Tour de France. Dit heeft het Franse Openbaar Ministerie aan persbureau AFP bevestigd, na eerdere berichtgeving door de krant L'Équipe. Volgens de Franse sportwetgeving mogen zulke controles enkel bij "ernstige en consistente vermoedens".
9 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel gaat "niet zweven" nu hij de tweede plaats in de Tour de France bezet. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe richt zich op het verdedigen van zijn positie en de tijdrit van dinsdag. Dat zei de tweevoudig olympisch kampioen maandag op de rustdag tijdens een online persmoment van zijn ploeg.
10 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Proftennissters moeten vanaf dinsdag een eenmalige genetische test ondergaan om mee te mogen doen aan de WTA-tour. De Women's Tennis Association (WTA) heeft bekendgemaakt dat de richtlijnen voor deelname zijn aangepast.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is verder gezakt op de wereldranglijst. De 30-jarige Nederlander leverde negen plaatsen in en is nu de mondiale nummer 66. Botic van de Zandschulp blijft op de 55e plaats de beste Nederlander. Die positie nam hij een week eerder ook in.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
1 dag geledenSOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.
1 dag geleden