Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vijfde in GP van Hongarije, eerste zege Piastri

Verstappen vijfde in GP van Hongarije, eerste zege Piastri

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft bij de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1 genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De wereldkampioen in de Red Bull kende een frustrerende race, waarin hij van de derde positie terugzakte naar plek vijf.

De Australiër Oscar Piastri won in zijn McLaren zijn eerste grand prix voor teamgenoot Lando Norris, die de koppositie van het team moest afgeven. Lewis Hamilton (Mercedes) werd derde.

Norris loopt door de tweede plaats 8 punten in op Verstappen, die nog altijd de leiding heeft in het wereldkampioenschap met 265 punten. Norris staat tweede op 189 punten.

Mindere start

Volgende week is de Grote Prijs van België op het circuit van Spa-Francorchamps.

Verstappen, winnaar van de vorige twee races op de Hungaroring, vertrok vanaf de derde positie en leek te profiteren van een mindere start van Norris, die de pole had. Piastri zat aan de binnenkant en dwong Norris en Verstappen naar buiten. De Australiër pakte de koppositie en Verstappen de tweede plaats.

Buiten de baan

Omdat de Nederlander de Brit echter ingehaald had door buiten de baan te gaan, kwam er een onderzoek en gaf Red Bull Verstappen de opdracht om Norris weer voorbij te laten. Verstappen deed dat onder luid protest en zag daarna beide McLarens uitlopen.

Bij de eerste pitstops liet Red Bull zijn coureur lang doorgaan en dat kostte Verstappen een plek aan Hamilton. De wereldkampioen kwam terug, maar er niet voorbij op het circuit waar inhalen moeilijk is. Verstappen probeerde het in de 35e ronde, maar hield aan de buitenkant de bocht niet. Hij klaagde over onderstuur van zijn wagen en had ook Charles Leclerc in de Ferrari vlak achter zich.

Inhaalpogingen

Hamilton en Leclerc pakten door een vroege stop tijdwinst op Verstappen, die na zijn pitstop terugviel naar de vijfde plek achter de Ferrari. Dat liet hij boos weten aan zijn team. Het inhalen van Leclerc ging moeizaam en lukte pas na enkele ronden. Verstappen zag daarna een eerste inhaalpoging bij Hamilton mislukken en deed een ronde later een tweede poging, waarbij hij doorschoot en door de insturende Mercedes aan de achterkant gelanceerd werd. Verstappen kon verder, maar was teruggevallen achter Leclerc.

Norris had ondertussen met een eerdere pitstop de leiding overgenomen van Piastri, al wilde het team dat Norris de koppositie teruggaf. Na lang aandringen liet hij Piastri erlangs, die daarmee alsnog zijn eerste zege boekte. Hamilton boekte met de derde plaats zijn tweehonderdste podiumplaats.

Meer uit Sport

Motorcoureur Veijer crasht in Grote Prijs van Frankrijk

LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.

9 minuten geleden
Wielerploeg UAE Emirates verliest ook Yates in Giro na valpartij

PLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.

1 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

15 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

21 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

22 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden