Verstappen vijfde in eerste training Grote Prijs van Italië
MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste training van de Grote Prijs van Italië de vijfde tijd neergezet. De regerend wereldkampioen kwam op het circuit van Monza tot 1.22,840. Daarmee was hij ruim vier tienden van een seconde langzamer dan Charles Leclerc, die in de Ferrari met 1.22,410 het snelste was.
Verstappen kon in zijn beste ronde niet voluit gaan. In de laatste bocht voor de finish moest hij inhouden voor Lando Norris die in zijn McLaren niet voluit ging. Dat kostte de Nederlander enkele tienden van een seconde. Hij moest in de training ook Carlos Sainz in de Ferrari en Mercedes-coureurs George Russell en Lewis Hamilton voor zich dulden.
Verstappen heeft tot nu toe nog geen enkele keer het podium gehaald in de Grote Prijs van Italië. De wereldkampioen viel vorig jaar uit in de race op het circuit van Monza na een botsing met zijn rivaal Hamilton. De Australiër Daniel Ricciardo won toen de race in de McLaren.
Nyck de Vries kwam in actie in de Aston Martin in plaats van de Duitser Sebastien Vettel. De 27-jarige Nederlander reed 22 ronden. Hij zette met 1.24,731 de voorlaatste tijd neer.
Het is de derde keer dit seizoen dat De Vries in de belangrijkste raceklasse in actie komt. In Spanje verving hij Alexander Albon bij Williams en in Frankrijk nam De Vries de plaats in van Lewis Hamilton bij Mercedes.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
11 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
1 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
6 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
20 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
22 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
23 uur geleden