Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vierde op zijn thuisbaan in Spa, zege voor Piastri

Verstappen vierde op zijn thuisbaan in Spa, zege voor Piastri

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft op zijn favoriete circuit op Spa-Francorchamps geen hoofdrol kunnen vertolken in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 kwam als vierde over de finish. Dat was ook zijn startpositie.

De Limburger was op zijn thuisbaan niet opgewassen tegen de dominante coureurs van McLaren. Oscar Piastri won de race, Lando Norris eindigde op luttele seconden achterstand als tweede. Charles Leclerc in zijn Ferrari was ook nog sneller dan Verstappen.

Piastri boekte zijn zesde zege van het seizoen en verstevigde zijn leidende positie in het kampioenschap van de Formule 1. Verstappen handhaafde zich op de derde plaats.

Regenbuien

De Grote Prijs van België begon bijna anderhalf uur later dan gepland door regenbuien in de Ardennen. De wedstrijdleiding vond het niet veilig om de coureurs de natte baan op te sturen en wachtte tot het droog was.

De start week ook af van de normale gang van zaken. Het werd een zogeheten rollende start na vijf ronden achter de safetycar. Norris, die van pole startte, leek in het voordeel omdat hij het beste zicht had, maar de Brit liet zich verrassen door zijn teamgenoot. Piastri ging op het rechte stuk op Eau Rouge en Kemmel gedurfd voorbij Norris en nam de leiding.

Verstappen was vooraf al niet heel positief over zijn kansen. Hij achtte zelf de derde plaats maximaal haalbaar, ondanks zijn zege in de sprintrace op zaterdag. Hij won die korte wedstrijd dankzij een slimme afstelling van zijn Red Bull. De Nederlander kon toen met een hogere topsnelheid de McLarens aftroeven.

Hoofdrace

Voor de hoofdrace bood die aanpak geen soelaas. De Nederlander had op het natte asfalt meer grip nodig om de bochten goed te kunnen nemen. Maar met een lagere topsnelheid was Verstappen zelfs niet in staat Leclerc te bedreigen, ook al kwam hij af en toe gevaarlijk dichtbij.

Na dertien van de 44 ronden maakten de coureurs de wissel van regenbanden naar droogweerbanden. De volgorde in de wedstrijd bleef hetzelfde. Norris reed wel op een andere band dan Piastri en de Brit hoopte daar voordeel uit te halen. Tegen het einde van de race liep hij inderdaad in, maar de Australiër hield stand.

Opvallend nog was de prestatie van Lewis Hamilton, die in zijn Ferrari vanuit de pitstraat was begonnen en dankzij een reeks inhaalacties als zevende finishte.

Meer uit Sport

Turner Schmidt na dagen van twijfel opgelucht bij WK

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) heeft eerder deze week getwijfeld of hij wel in actie kon komen bij de WK in Rotterdam. Dat zei hij na afloop van de kwalificatiewedstrijd.

49 minuten geleden
Nederlandse turners moeten voorlopig afwachten bij WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners moeten bij de WK in Rotterdam nog lang wachten voor duidelijk is waar hun teamtotaal van 242,995 punten ze brengt. Na drie van de zes startgroepen (subdivisies) bezetten turners Casimir Schmidt, Loran de Munck, Elijah Faverus, Amine Abaidi en Jermain Grünberg de tweede plek in het landenklassement. De Russische ploeg, uitkomend als World Gymnastics 2, gaat voorlopig aan de leiding met 249,162 punten.

2 uur geleden
Borghesi wint vierde etappe Eneco Tour, Nooijen behoudt leiding

WIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.

5 uur geleden
Van Empel viert rentree met vierde plaats in veldrit Meulebeke

MEULEBEKE (ANP) - Fem van Empel heeft haar rentree in het veldrijden gevierd met de vierde plaats in de Berencross in het Belgische Meulebeke. De 24-jarige drievoudig wereldkampioene was er bijna een jaar lang uit door mentale problemen.

5 uur geleden
Russische turners voorlopig aan de leiding bij WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Russische turnmannen, uitkomend als World Gymnastics 2, hebben na de tweede van in totaal zes startgroepen (subdivisies) de leiding gepakt in het landenklassement bij de WK turnen in Rotterdam.

6 uur geleden
Lavreysen in Shanghai op koers voor achtste wereldtitel sprint

SHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen kan zondag op de WK baanwielrennen in Shanghai op jacht naar zijn achtste wereldtitel op de sprint en de 23e in totaal. De vijfvoudig olympisch kampioen bereikte zaterdag de halve finales door in de kwartfinale de Australiër Daniel Barber te verslaan.

6 uur geleden
Tennisser Zverev mist finale in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is in de halve finales van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld. De als eerste geplaatste Duitser ging in drie sets onderuit tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, de nummer 25 van de plaatsingslijst: 7-5 4-6 3-6.

7 uur geleden