Verstappen vierde in natte kwalificatie voor sprintrace in China
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen start zaterdag in de eerste sprintrace van het seizoen in de Formule 1 vanaf de tweede startrij. Op het circuit in Shanghai kwam de regerend wereldkampioen van Red Bull in de kwalificatie in de regen tot de vierde tijd.
Verstappen moest op de natte baan met zijn ronde veel tijd toegeven op Lando Norris, die in de McLaren poleposition pakte. Hij was sneller dan Lewis Hamilton, die in zijn Mercedes de tweede tijd reed. Fernando Alonso was in de Aston Martin goed voor de derde tijd en staat zaterdag naast Verstappen in de startopstelling.
In de derde kwalificatiesessie kregen de coureurs te maken met een volledig natte baan en hadden ze grote moeite om de wagens recht te houden. Verstappen miste een bocht in zijn eerste snelle ronde en raakte zijn tijd kwijt door het overschrijden van de baan. Ook in de tweede ronde schoot de Red Bull-coureur in een van de laatste bochten van de baan, waardoor zijn tijd opnieuw ongeldig was. In zijn derde ronde kwam hij alsnog tot de vierde tijd op ruim twee seconden van Norris, die veel sneller dan de rest was met 1.57,940.
Tracklimits
Norris leek zijn beste ronde aanvankelijk ook kwijt te raken na het overschrijden van de 'tracklimits' in de laatste bocht van de ronde ervoor, maar de raceleiding gaf hem de tijd alsnog terug. Daardoor zakte Hamilton terug naar de tweede plaats. Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez zette de zesde tijd neer. Sauber-coureur Zhou Guanyu uit China liet het Chinese publiek juichen met een tiende plaats in de kwalificatie.
De sprintrace is zaterdag om 05.00 uur Nederlandse tijd. Daarna volgt zaterdag nog de kwalificatie voor de Grote Prijs van China op zondag. De koningsklasse van de autosport is voor het eerst sinds 2019 weer op het circuit van Shanghai. De coronapandemie en de strenge eisen van de Chinese overheid verhinderden de starts van 2020 tot en met 2023.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
54 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
6 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
23 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden