Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vierde in kwalificatie Grote Prijs van Saudi-Arabië

Verstappen vierde in kwalificatie Grote Prijs van Saudi-Arabië

DJEDDA (ANP) - Max Verstappen is in een bewogen kwalificatie van de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 als vierde geëindigd. Sergio Pérez kwam tot de beste tijd, 1.28,200. De Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen start derhalve zondag in zijn Red Bull vanaf poleposition. Verstappen reed 1.28,461.

Charles Leclerc was in zijn Ferrari goed voor de tweede tijd. De Monegask, al winnaar van de openingsrace in Bahrein, was eerder in de vrije trainingen drie keer de snelste geweest. Zijn ploeggenoot Carlos Sainz was de nummer 3 van de kwalificatie.

"We moeten wel een paar dingen analyseren", reageerde Verstappen bij Viaplay. "Het was niet echt goed. Ik had onvoldoende grip en miste ook de juiste balans. Daardoor kon ik niet aanvallen. Dit is niet wat je wilt in de kwalificatie."

Zware crash van Schumacher

Pérez stond niet eerder op pole. "Ongelooflijk, wat een rondje", zei hij opgetogen. "Ik kan er nog duizend rijden, maar beter dan dit wordt het niet. Eerlijk gezegd had ik niet verwacht in de kwalificatie sneller te zijn dan de Ferrari's. Dit is mooi. Hopelijk kunnen we ze morgen verslaan."

De kwalificatie lag langere tijd stil na een zware crash van Mick Schumacher. Vooralsnog ziet het er naar uit dat de Duitser geen zware verwondingen heeft opgelopen, al werd hij wel uit voorzorg naar het ziekenhuis gebracht. Daarvoor was de sessie al onderbroken na een crash van de Canadees Nicholas Latifi.

Lewis Hamilton viel al in het eerste deel van de kwalificatie af. In zijn Mercedes kwam de voormalig wereldkampioen niet verder dan de zestiende plek, waardoor hij zondag in de achterhoede van start gaat. Het was voor het eerst sinds 2017 dat Hamilton de zogenoemde Q1 niet doorstond.

Meer uit Sport

American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

1 uur geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

7 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

9 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

10 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

10 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

10 uur geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

10 uur geleden