Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen verwacht weer dominant Mercedes op Silverstone

Verstappen verwacht weer dominant Mercedes op Silverstone

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat een mogelijk bandenprobleem Mercedes zal tegenhouden bij de tweede race in de Formule 1 op het circuit van Silverstone. "De Mercedessen zijn gewoon te snel. Ook als ze een probleem zouden hebben, rijden ze gewoon een halve seconde per ronde langzamer en dan is er in principe nog niks aan de hand", zei de coureur van Red Bull in aanloop naar de race van komende weekend op het Britse circuit, die vanwege het 70-jarige bestaan van de Formule 1 is gedoopt tot 70th Anniversary Grand Prix.

Verstappen reed zondag naar de tweede plaats in de Britse Grand Prix. Hij profiteerde van een lekke band in de slotfase bij de Fin Valtteri Bottas, die toen nog ver voor de Nederlander reed. Raceleider Lewis Hamilton reed in de laatste ronde ook lek, maar de Britse wereldkampioen slaagde er met drie wielen in zijn Mercedes nog net voor de Red Bull van Verstappen langs de finishvlag te rijden. "Die tweede plaats was een gelukje, maar ik blijf de druk erop houden bij Mercedes. Het is niet realistisch om op dit moment te stellen dat ik voor de overwinning kan rijden, maar onze auto wordt beter en beter en als ik kan aanhaken, is er altijd een kans."

Bandenleverancier Pirelli kondigde maandag een onderzoek aan naar de late lekke banden van onder anderen Hamilton en Bottas. Mogelijk speelde niet alleen slijtage, maar troep op de baan ook een rol. Voor komend weekeinde heeft de Italiaanse fabrikant zachtere banden beschikbaar. Hoewel Verstappen denkt dat het weinig verschil maakt voor de superieure snelheid van Mercedes, hoopt hij opnieuw op onverwachte zaken. "De slotfase van de vorige race was behoorlijk verrassend. Komende race hebben we andere banden, het weer is warmer en dus kan de strategie weleens anders zijn, dus ik heb er wel zin in. Tot nog toe heb ik redelijk maximaal gescoord met drie podiumplaatsen."

Verstappen staat na vier races derde in het kampioenschap, zes punten minder dan Bottas. "Nogmaals, normaal gesproken is hij te snel, maar ik blijf er altijd voor gaan. We doen er alles aan het gat kleiner te maken en ik zal proberen hem het leven zuur te maken."

Meer uit Sport

Oud-winnaar Carapaz mist Ronde van Italië door blessure

ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.

28 minuten geleden
Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

4 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

6 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

20 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

1 dag geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

1 dag geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

1 dag geleden