Verstappen verwacht weer dominant Mercedes op Silverstone
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat een mogelijk bandenprobleem Mercedes zal tegenhouden bij de tweede race in de Formule 1 op het circuit van Silverstone. "De Mercedessen zijn gewoon te snel. Ook als ze een probleem zouden hebben, rijden ze gewoon een halve seconde per ronde langzamer en dan is er in principe nog niks aan de hand", zei de coureur van Red Bull in aanloop naar de race van komende weekend op het Britse circuit, die vanwege het 70-jarige bestaan van de Formule 1 is gedoopt tot 70th Anniversary Grand Prix.
Verstappen reed zondag naar de tweede plaats in de Britse Grand Prix. Hij profiteerde van een lekke band in de slotfase bij de Fin Valtteri Bottas, die toen nog ver voor de Nederlander reed. Raceleider Lewis Hamilton reed in de laatste ronde ook lek, maar de Britse wereldkampioen slaagde er met drie wielen in zijn Mercedes nog net voor de Red Bull van Verstappen langs de finishvlag te rijden. "Die tweede plaats was een gelukje, maar ik blijf de druk erop houden bij Mercedes. Het is niet realistisch om op dit moment te stellen dat ik voor de overwinning kan rijden, maar onze auto wordt beter en beter en als ik kan aanhaken, is er altijd een kans."
Bandenleverancier Pirelli kondigde maandag een onderzoek aan naar de late lekke banden van onder anderen Hamilton en Bottas. Mogelijk speelde niet alleen slijtage, maar troep op de baan ook een rol. Voor komend weekeinde heeft de Italiaanse fabrikant zachtere banden beschikbaar. Hoewel Verstappen denkt dat het weinig verschil maakt voor de superieure snelheid van Mercedes, hoopt hij opnieuw op onverwachte zaken. "De slotfase van de vorige race was behoorlijk verrassend. Komende race hebben we andere banden, het weer is warmer en dus kan de strategie weleens anders zijn, dus ik heb er wel zin in. Tot nog toe heb ik redelijk maximaal gescoord met drie podiumplaatsen."
Verstappen staat na vier races derde in het kampioenschap, zes punten minder dan Bottas. "Nogmaals, normaal gesproken is hij te snel, maar ik blijf er altijd voor gaan. We doen er alles aan het gat kleiner te maken en ik zal proberen hem het leven zuur te maken."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
6 uur geleden