Verstappen verwacht Red Bull weer vooraan in Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen verwacht komend weekeinde in de Grote Prijs van Oostenrijk weer vol voor de winst te gaan. Hij won de afgelopen jaren al vier keer een race op de Red Bull Ring, het thuiscircuit van zijn Formule 1-renstal. "Er liggen hier mooie herinneringen. Ik hoop op het maximale aantal punten en verwacht dat het een goed weekend wordt voor ons team", zegt de wereldkampioen in een vooruitblik.
Verstappen wil zijn tegenvallende resultaat van afgelopen zondag op Silverstone ook snel goedmaken. Hij reed de vloer van auto kapot op een stuk losliggend carbon en kon niet meer voluit rijden. Het resultaat in de Britse grand prix was de zevende plaats. "Silverstone was een zware race, maar ik kijk alweer vooruit en ben altijd enthousiast over racen in Oostenrijk. De sfeer is geweldig en de fans zijn fantastisch", zegt Verstappen, die weet dat zijn Nederlandse fans met duizenden afreizen naar het circuit in Spielberg.
De Grote Prijs van Oostenrijk is de tweede grand prix van dit jaar met een sprintrace. Daarin zijn 8 punten te verdienen voor de winnaar. Verstappen won eerder dit seizoen in Imola de eerste sprintrace. Hij leidt het kampioenschap met 34 punten voorsprong op zijn teamgenoot Sergio Pérez en 43 op Ferrari-rivaal Charles Leclerc.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
49 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geleden