Verstappen verwacht Red Bull weer vooraan in Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen verwacht komend weekeinde in de Grote Prijs van Oostenrijk weer vol voor de winst te gaan. Hij won de afgelopen jaren al vier keer een race op de Red Bull Ring, het thuiscircuit van zijn Formule 1-renstal. "Er liggen hier mooie herinneringen. Ik hoop op het maximale aantal punten en verwacht dat het een goed weekend wordt voor ons team", zegt de wereldkampioen in een vooruitblik.
Verstappen wil zijn tegenvallende resultaat van afgelopen zondag op Silverstone ook snel goedmaken. Hij reed de vloer van auto kapot op een stuk losliggend carbon en kon niet meer voluit rijden. Het resultaat in de Britse grand prix was de zevende plaats. "Silverstone was een zware race, maar ik kijk alweer vooruit en ben altijd enthousiast over racen in Oostenrijk. De sfeer is geweldig en de fans zijn fantastisch", zegt Verstappen, die weet dat zijn Nederlandse fans met duizenden afreizen naar het circuit in Spielberg.
De Grote Prijs van Oostenrijk is de tweede grand prix van dit jaar met een sprintrace. Daarin zijn 8 punten te verdienen voor de winnaar. Verstappen won eerder dit seizoen in Imola de eerste sprintrace. Hij leidt het kampioenschap met 34 punten voorsprong op zijn teamgenoot Sergio Pérez en 43 op Ferrari-rivaal Charles Leclerc.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
7 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
22 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 dagen geleden