Verstappen verwacht ondanks duidelijke zege geen makkelijke race
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen verwacht ondanks zijn duidelijke overwinning in de sprintrace geen makkelijke race op zondag in de Grote Prijs van Oostenrijk. De leider in het WK-klassement zag dat de snelheden van zijn Red Bull en die van de rivalen van Ferrari op het thuiscircuit van Red Bull ongeveer gelijk aan elkaar waren. "Ik verwacht nog steeds dat het een zware strijd wordt zondag." De Nederlandse wereldkampioen vertrekt dan vanaf de eerste startplek.
Verstappen begon ook in de sprintrace van poleposition en zag meteen na de start de twee Ferrari's strijden om de tweede plek. In de eerste bocht nam Carlos Sainz die over van Charles Leclerc, maar de Monegask kwam snel terug naar de plek direct achter Verstappen. Dit gevecht tussen de beide teamgenoten gaf Verstappen de mogelijkheid afstand te nemen.
"De eerste twee ronden waren belangrijk voor mij om een gat te slaan, daarna was het vooral zaak om de snelheid te reguleren", zei Verstappen. "De sprintrace geeft natuurlijk geen volledig beeld voor de race, maar qua snelheid zitten wij en Ferrari dicht bij elkaar. Het wordt niet eenvoudig, maar ik kijk ernaar uit."
Op de Red Bull Ring was veel oranje te zien als steun voor Verstappen. "Dat was geweldig om te zien. Er was best wat rook aan het eind met al dat oranje, maar dat ging goed."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
6 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
12 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
6 uur geleden