Verstappen verwacht niet veel verbetering in race in Mexico
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn Red Bull in de Grote Prijs van Mexico beter is dan in de kwalificatie. Daarin moest hij genoegen nemen met een vijfde plaats en veroverde concurrent Lando Norris in de McLaren de pole. "Voor de lange stukken morgen is het lastig te zeggen, maar ik verwacht niet dat het ineens veel beter zal zijn dan de snelheid over één rondje en het wordt moeilijk om in te halen", keek Verstappen somber vooruit.
De regerend wereldkampioen Formule 1 klaagde na afloop van de kwalificatie over de balans in de wagen. "We hebben veel dingen geprobeerd, maar helaas kwam het niet samen in de kwalificatie. De balans was heel onvoorspelbaar en we konden niet doordrukken en gleden veel meer, wat niet goed is. We hadden gewoon geen grip en niet genoeg snelheid."
Verstappen verwacht dat het pittig wordt met de wagens voor hem. "Het wordt warm en zwaar voor de banden. Het belangrijkste is om uit de problemen te blijven, want het is een heel lange race."
Racesnelheid
Teambaas Laurent Mekies gaf toe dat Red Bull er niet in was geslaagd Verstappen de wagen te geven die hij wilde. "Je hebt gehoord dat hij er geen geheim van heeft gemaakt dat hij niet de wagen heeft waarmee hij kan strijden. We hebben in de ochtendtraining veel tijd erin gestoken om de racesnelheid te verbeteren en misschien heeft ons dat opgebroken in de kwalificatie. We krijgen het antwoord na de race. Ik ben ervan overtuigd dat het geen saaie race wordt."
Verstappen heeft dankzij drie overwinningen in de laatste vier races de achterstand op de twee coureurs van McLaren fors teruggebracht en weer leven geblazen in de titelstrijd. De Australiër Oscar Piastri leidt met 346 punten, 14 meer dan zijn Britse teamgenoot Norris en 40 meer dan Verstappen.
De Grote Prijs van Mexico start zondag om 21.00 uur (Nederlandse tijd).
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.
2 uur geledenFOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn carrière de kwartfinales van Wimbledon bereikt. Hij wist dinsdag het restant van de achtste finale tegen Jiří Lehečka uit Tsjechië winnend af te sluiten. De partij was maandag stilgelegd vanwege de avondklok van Wimbledon. Zverev won uiteindelijk in vier sets: 6-4 7-5 3-6 7-6 (6).
3 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Russische atleten mogen weer deelnemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig opgeheven, zo laat het weten vanuit Lausanne.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Duitser Jan-Lennard Struff: 7-5 7-6 (4) 6-3.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Noordse combinatie verdwijnt na meer dan honderd jaar als onderdeel van de Olympische Winterspelen. Het Internationaal Olympisch Comité heeft besloten de aloude combinatie van skispringen en langlaufen te schrappen uit het programma. Dat zal op de eerstkomende Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen al het geval zijn.
4 uur geleden