Verstappen verwacht in Zandvoort niet die dominantie als in Spa
ZANDVOORT (ANP) - De vraag is niet of Max Verstappen dit jaar zijn tweede wereldtitel in de Formule 1 pakt, maar wanneer. Met een voorsprong van 93 punten op teamgenoot Sergio Pérez en 98 punten op Ferrari-rivaal Charles Leclerc gaat de Nederlander met een comfortabele marge de laatste acht races in. In een heel gunstig scenario, waarin Verstappen de komende races allemaal wint, kan hij het kampioenschap mogelijk al vier races voor het einde beslissen.
Verstappen zelf is nog niet bezig met de titel, ook al gaf zijn dominante zege in de Grote Prijs van België alle aanleiding om alvast te mijmeren over een tweede kampioenschap. De Limburger van Red Bull bekijkt het van race tot race en richt vanaf donderdag al zijn aandacht op Zandvoort, na de race op Spa-Francorchamps zijn tweede thuisrace. "Spa was geweldig, de auto voelde het hele weekeinde goed, maar we hadden niet verwacht dat het zo perfect zou gaan. Dit circuit lijkt gemaakt voor onze auto", zei Verstappen na zijn 'masterclass'.
Hij hoopt uiteraard in Zandvoort weer zo dominant te zijn, maar verwacht dat niet. "Dat circuit is wat moeilijker voor ons vanwege de layout: meer downforce en minder lange rechte stukken. Ik denk dat het weer een spannend gevecht gaat worden met Ferrari."
Onnavolgbaar
Verstappen was in België onnavolgbaar. Hij startte als veertiende, maar na twaalf van de 44 ronden lag hij al aan de leiding. Met een voorsprong van ruim 17 seconden op Pérez passeerde hij als eerste de finishvlag. Na afloop werd de regerend wereldkampioen overladen met complimenten; hij kwam van een andere planeet, zei teamgenoot Pérez. Een klasse apart, vond teambaas Toto Wolff van Mercedes. De beste prestatie ooit van Red Bull, prees zijn teambaas Christian Horner. "Max heeft, sinds hij vorig jaar het kampioenschap won, een nieuwe stap gezet. Het heeft hem in veel opzichten bevrijd, en hij rijdt op een ongelooflijk niveau. Een coureur die volledig één is met de auto en in absoluut de beste periode van zijn carrière zit", aldus Horner.
Verstappen zei er in de persconferentie na de race in Spa zelf ook wat over. "Elk jaar doe je ervaring op, maar je kunt de jaren niet met elkaar vergelijken. De auto's zijn totaal anders om mee te rijden en te racen. Ik denk dat we in deze fase van het jaar veel competitiever zijn dan vorig jaar. Vorig jaar rond deze tijd was Mercedes sterker. Ik heb toen een paar keer gewonnen, maar dat lag niet altijd aan de pure snelheid van de auto. We hebben het als team toen heel goed uitgevoerd."
Zandvoort brengt in ieder geval goede herinneringen naar boven, want hij won vorig jaar de race die na 36 jaar terugkeerde op het circuit in de duinen. Hij wist toen 72 ronden lang de vlak achter hem rijdende Hamilton achter zich te houden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
14 minuten geledenMILAAN (ANP) - Coach Jillert Anema van Merel Conijn was blij met het zilver van zijn schaatsster op de Spelen van Milaan, maar hij denkt dat ze eerder had kunnen versnellen. Conijn zette aan in de laatste drie ronden en maakte de achterstand op de Belgische Sandrine Tas goed. "Ze rekent pas in de laatste 30 meter af met Tas. Dat is niet nodig als je 31,4 in de slotronde rijdt", aldus de coach. "We zaten er heel dichtbij, maar goud winnen is heel lastig."
55 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale van de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de eerste kwartfinale direct de leiding en stond de eerste plaats niet meer af. Ze noteerde een olympisch record. Achter Velzeboer schaatste de Italiaanse Arianna Fontana naar de tweede plaats. Zij is daarmee ook zeker van de halve finale.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft in de minuten dat ze haar eerste zilveren olympische medaille omgehangen kreeg, teruggedacht aan de afgelopen jaren waarin ze gezondheidsproblemen kende. "Dit is echt zo'n groot contrast met drie jaar geleden. Toen hebben ze tegen me gezegd dat ik er vier jaar uit zou liggen en we zitten nu op drie jaar", wees ze op haar zilveren medaille. "Het gaat dus goed."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn is blij dat ze haar schaatsen heeft aangepast na haar tegenvallende rit op de 3000 meter van afgelopen zaterdag op de Spelen van Milaan. Met aangepast materiaal reed ze naar olympisch zilver op de 5000 meter, net achter de Italiaanse Francesca Lollobrigida en vlak voor de Noorse Ragne Wiklund.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsers Jorrit Bergsma en Ted-Jan Bloemen zijn bij de Olympische Spelen in Milaan aan elkaar gekoppeld op de 10 kilometer. De twee routiniers van 40 en 39 jaar wonnen allebei olympisch goud op de langste afstand, Bergsma in 2014 in Sotsji en de voor Canada uitkomende Bloemen in 2018 in Pyeongchang.
1 uur geleden