Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen verwacht in Zandvoort niet die dominantie als in Spa

Verstappen verwacht in Zandvoort niet die dominantie als in Spa

ZANDVOORT (ANP) - De vraag is niet of Max Verstappen dit jaar zijn tweede wereldtitel in de Formule 1 pakt, maar wanneer. Met een voorsprong van 93 punten op teamgenoot Sergio Pérez en 98 punten op Ferrari-rivaal Charles Leclerc gaat de Nederlander met een comfortabele marge de laatste acht races in. In een heel gunstig scenario, waarin Verstappen de komende races allemaal wint, kan hij het kampioenschap mogelijk al vier races voor het einde beslissen.

Verstappen zelf is nog niet bezig met de titel, ook al gaf zijn dominante zege in de Grote Prijs van België alle aanleiding om alvast te mijmeren over een tweede kampioenschap. De Limburger van Red Bull bekijkt het van race tot race en richt vanaf donderdag al zijn aandacht op Zandvoort, na de race op Spa-Francorchamps zijn tweede thuisrace. "Spa was geweldig, de auto voelde het hele weekeinde goed, maar we hadden niet verwacht dat het zo perfect zou gaan. Dit circuit lijkt gemaakt voor onze auto", zei Verstappen na zijn 'masterclass'.

Hij hoopt uiteraard in Zandvoort weer zo dominant te zijn, maar verwacht dat niet. "Dat circuit is wat moeilijker voor ons vanwege de layout: meer downforce en minder lange rechte stukken. Ik denk dat het weer een spannend gevecht gaat worden met Ferrari."

Onnavolgbaar

Verstappen was in België onnavolgbaar. Hij startte als veertiende, maar na twaalf van de 44 ronden lag hij al aan de leiding. Met een voorsprong van ruim 17 seconden op Pérez passeerde hij als eerste de finishvlag. Na afloop werd de regerend wereldkampioen overladen met complimenten; hij kwam van een andere planeet, zei teamgenoot Pérez. Een klasse apart, vond teambaas Toto Wolff van Mercedes. De beste prestatie ooit van Red Bull, prees zijn teambaas Christian Horner. "Max heeft, sinds hij vorig jaar het kampioenschap won, een nieuwe stap gezet. Het heeft hem in veel opzichten bevrijd, en hij rijdt op een ongelooflijk niveau. Een coureur die volledig één is met de auto en in absoluut de beste periode van zijn carrière zit", aldus Horner.

Verstappen zei er in de persconferentie na de race in Spa zelf ook wat over. "Elk jaar doe je ervaring op, maar je kunt de jaren niet met elkaar vergelijken. De auto's zijn totaal anders om mee te rijden en te racen. Ik denk dat we in deze fase van het jaar veel competitiever zijn dan vorig jaar. Vorig jaar rond deze tijd was Mercedes sterker. Ik heb toen een paar keer gewonnen, maar dat lag niet altijd aan de pure snelheid van de auto. We hebben het als team toen heel goed uitgevoerd."

Zandvoort brengt in ieder geval goede herinneringen naar boven, want hij won vorig jaar de race die na 36 jaar terugkeerde op het circuit in de duinen. Hij wist toen 72 ronden lang de vlak achter hem rijdende Hamilton achter zich te houden.

Meer uit Sport

Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

5 minuten geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

11 minuten geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

3 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

4 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

20 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

1 dag geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden