Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vervult taakstraf door 'jongeren te inspireren'

Verstappen vervult taakstraf door 'jongeren te inspireren'

KIGALI (ANP) - Max Verstappen heeft voorafgaand aan het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Rwanda de taakstraf vervuld die hij eind september kreeg opgelegd voor vloeken in een officiële persconferentie. Dat gebeurde kort nadat voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de FIA had aangekondigd grof taalgebruik van coureurs harder aan te pakken.

Hoewel de wereldkampioen in de Formule 1 de straf "belachelijk" noemde en hij uit protest nauwelijks antwoorden gaf in daaropvolgende persconferenties, kon hij weinig anders dan de taakstraf aanvaarden. Ben Sulayem meldde volgens diverse media in een gesprek met Rwanda TV dat Verstappen zelfs "verheugd" was met de straf. "Maak je geen zorgen, vertelde ik hem. Wat jij gaat doen is jonge meisjes en jongens aanmoedigen en inspireren die de autosport in willen."

Op beelden van de Rwandese televisie is te zien dat Ben Sulayem en de minister van Sport van het Afrikaanse land Verstappen vergezellen bij zijn bezoek aan jonge studenten die bouwen aan een crossauto. De Limburger nam de microfoon ter hand om de groep jongeren toe te spreken en zijn ervaringen te delen.

De coureur van Red Bull krijgt op het gala in de Rwandese hoofdstad Kigali de trofee voor zijn vierde wereldtitel die hij dit jaar behaalde in de koningsklasse van de autosport.

Meer uit Sport

Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

3 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

8 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

12 uur geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

16 uur geleden
Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

1 dag geleden
Verdediger Gvardiol van City heeft gebroken scheenbeen

MANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.

1 dag geleden
Darter Van Veen staat voor debuut in Premier League

LONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.

1 dag geleden