Verstappen vervult taakstraf door 'jongeren te inspireren'
KIGALI (ANP) - Max Verstappen heeft voorafgaand aan het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Rwanda de taakstraf vervuld die hij eind september kreeg opgelegd voor vloeken in een officiële persconferentie. Dat gebeurde kort nadat voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de FIA had aangekondigd grof taalgebruik van coureurs harder aan te pakken.
Hoewel de wereldkampioen in de Formule 1 de straf "belachelijk" noemde en hij uit protest nauwelijks antwoorden gaf in daaropvolgende persconferenties, kon hij weinig anders dan de taakstraf aanvaarden. Ben Sulayem meldde volgens diverse media in een gesprek met Rwanda TV dat Verstappen zelfs "verheugd" was met de straf. "Maak je geen zorgen, vertelde ik hem. Wat jij gaat doen is jonge meisjes en jongens aanmoedigen en inspireren die de autosport in willen."
Op beelden van de Rwandese televisie is te zien dat Ben Sulayem en de minister van Sport van het Afrikaanse land Verstappen vergezellen bij zijn bezoek aan jonge studenten die bouwen aan een crossauto. De Limburger nam de microfoon ter hand om de groep jongeren toe te spreken en zijn ervaringen te delen.
De coureur van Red Bull krijgt op het gala in de Rwandese hoofdstad Kigali de trofee voor zijn vierde wereldtitel die hij dit jaar behaalde in de koningsklasse van de autosport.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
9 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
11 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
12 uur geleden