Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vervult taakstraf door 'jongeren te inspireren'

Verstappen vervult taakstraf door 'jongeren te inspireren'

KIGALI (ANP) - Max Verstappen heeft voorafgaand aan het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Rwanda de taakstraf vervuld die hij eind september kreeg opgelegd voor vloeken in een officiële persconferentie. Dat gebeurde kort nadat voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de FIA had aangekondigd grof taalgebruik van coureurs harder aan te pakken.

Hoewel de wereldkampioen in de Formule 1 de straf "belachelijk" noemde en hij uit protest nauwelijks antwoorden gaf in daaropvolgende persconferenties, kon hij weinig anders dan de taakstraf aanvaarden. Ben Sulayem meldde volgens diverse media in een gesprek met Rwanda TV dat Verstappen zelfs "verheugd" was met de straf. "Maak je geen zorgen, vertelde ik hem. Wat jij gaat doen is jonge meisjes en jongens aanmoedigen en inspireren die de autosport in willen."

Op beelden van de Rwandese televisie is te zien dat Ben Sulayem en de minister van Sport van het Afrikaanse land Verstappen vergezellen bij zijn bezoek aan jonge studenten die bouwen aan een crossauto. De Limburger nam de microfoon ter hand om de groep jongeren toe te spreken en zijn ervaringen te delen.

De coureur van Red Bull krijgt op het gala in de Rwandese hoofdstad Kigali de trofee voor zijn vierde wereldtitel die hij dit jaar behaalde in de koningsklasse van de autosport.

Meer uit Sport

EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

4 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

5 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

8 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

22 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

2 dagen geleden