Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vervult taakstraf door 'jongeren te inspireren'

Verstappen vervult taakstraf door 'jongeren te inspireren'

KIGALI (ANP) - Max Verstappen heeft voorafgaand aan het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Rwanda de taakstraf vervuld die hij eind september kreeg opgelegd voor vloeken in een officiƫle persconferentie. Dat gebeurde kort nadat voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de FIA had aangekondigd grof taalgebruik van coureurs harder aan te pakken.

Hoewel de wereldkampioen in de Formule 1 de straf "belachelijk" noemde en hij uit protest nauwelijks antwoorden gaf in daaropvolgende persconferenties, kon hij weinig anders dan de taakstraf aanvaarden. Ben Sulayem meldde volgens diverse media in een gesprek met Rwanda TV dat Verstappen zelfs "verheugd" was met de straf. "Maak je geen zorgen, vertelde ik hem. Wat jij gaat doen is jonge meisjes en jongens aanmoedigen en inspireren die de autosport in willen."

Op beelden van de Rwandese televisie is te zien dat Ben Sulayem en de minister van Sport van het Afrikaanse land Verstappen vergezellen bij zijn bezoek aan jonge studenten die bouwen aan een crossauto. De Limburger nam de microfoon ter hand om de groep jongeren toe te spreken en zijn ervaringen te delen.

De coureur van Red Bull krijgt op het gala in de Rwandese hoofdstad Kigali de trofee voor zijn vierde wereldtitel die hij dit jaar behaalde in de koningsklasse van de autosport.

Meer uit Sport

Schaatser Bosker vertrok 'om zich op te frissen voor huldiging'

MILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.

8 minuten geleden
Ritsma 'tevreden' met zilver en 'trots' op vierde plaats

MILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geƫindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.

39 minuten geleden
Schaatssters hebben alles gegeven en zijn trots op zilver

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters kunnen leven met de zilveren medaille op de ploegenachtervolging. "We hebben alles gegeven", zei Joy Beune bij de NOS. "Dan moet je trots zijn op zilver. Dit gaan we vieren."

52 minuten geleden
Schaatsers wijzen na mislopen medaille naar technisch directeur

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers vinden niet dat zij hoofdverantwoordelijk zijn voor het mislopen van een medaille met de ploegenachtervolging op de Olympische Spelen. "Elk jaar is er dezelfde kritiek als het gaat om dit onderdeel. Als je kritische vragen wilt stellen, moet je de technisch directeur naar beneden halen", zei Chris Huizinga, een van de vier rijders van het Nederlandse team, in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

1 uur geleden
Schaatssters houden zilver over aan ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan genoegen moeten nemen met het zilver op de ploegenachtervolging. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud verloor in de finale in het Milano Speed Skating Stadium van titelverdediger Canada met een verschil van 0,96 seconde. Het brons ging naar Japan.

1 uur geleden
Schaatsers grijpen opnieuw naast brons op ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de Olympische Spelen in Milaan net als vier jaar eerder naast het brons op de ploegenachtervolging gegrepen. Het team van bondscoach Rintje Ritsma, met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga, verloor in het Milano Speed Skating Stadium de troostfinale van China met een miniem verschil van 0,09 seconde.

2 uur geleden
Franse ijshockeyers na uitschakeling vooral boos op eigen bond

MILAAN (ANP/RTR) - De Franse hockeyers waren na hun uitschakeling op de Winterspelen in Milaan en Cortina vooral boos op de eigen bond FFHG. Ze hadden geen begrip voor de schorsing die de bond had opgelegd aan verdediger Pierre Crinon voor vechten met een Canadese speler in de laatste groepswedstrijd.

2 uur geleden