Verstappen vertrekt ook in GP Stiermarken vanaf pole
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen start zondag in de Grote Prijs van Stiermarken in de Formule 1 vanaf poleposition. De Nederlander reed in zijn Red Bull in de laatste kwalificatiesessie op de Red Bull Ring in Oostenrijk met 1.03,841 verreweg de beste tijd. Het is de tweede pole op rij voor Verstappen en zijn derde van dit seizoen.
De Red Bull-coureur bleef de Fin Valtteri Bottas van Mercedes 0,194 seconde voor. De Fin moet echter drie plaatsen naar achteren op de startopstelling, vanwege een ontoelaatbare actie in de pitsstraat tijdens de tweede vrije training. Naast Verstappen op de voorste startrij staat daarom Mercedes-kopman Lewis Hamilton, die in de kwalificatie 0,226 seconde moest toegeven op de Nederlandse leider in het WK-klassement.
De Mexicaan Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, noteerde met 1.04,168 de vijfde tijd. Door de straf van Bottas schuift hij een plek op en start net voor de Fin vanaf plek vier. De Brit Lando Norris was in zijn McLaren goed voor de vierde tijd.
Goed weekend
"Het is een heel goed weekend voor ons en de auto reed heel lekker in de kwalificatie", zei Verstappen. "De eerste ronde in de derde kwalificatie bleek snel genoeg. Ik ben heel blij met de pole hier in onze thuisrace."
Volgens Verstappen was het geen perfect rondje, maar wel goed genoeg. "Als je naar de baan kijkt: er zijn niet zo veel bochten, maar ze zijn wel lastig. Het is lastig om hier een goede ronde neer te zetten."
Nooit makkelijk
De Nederlander, die in het WK-klassement 12 punten voorsprong heeft op regerend wereldkampioen Hamilton, benadrukt dat het in de Formule 1 nooit makkelijk is. "Soms zou ik dat willen, maar uiteindelijk is het ook goed voor het racen. Ik verwacht dat het weer spannend gaat worden, hopelijk wordt het weer net zo interessant als in Frankrijk."
Verstappen pakte vorige week dankzij een uitgekiende pitsstopstrategie de zege op Circuit Paul Ricard. Hij maakte twee pitsstops, één meer dan zijn concurrenten, en passeerde Hamilton in de voorlaatste ronde op nieuwere banden.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
4 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
31 minuten geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
10 uur geleden