Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vertrekt ook in GP Stiermarken vanaf pole

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen start zondag in de Grote Prijs van Stiermarken in de Formule 1 vanaf poleposition. De Nederlander reed in zijn Red Bull in de laatste kwalificatiesessie op de Red Bull Ring in Oostenrijk met 1.03,841 verreweg de beste tijd. Het is de tweede pole op rij voor Verstappen en zijn derde van dit seizoen.

De Red Bull-coureur bleef de Fin Valtteri Bottas van Mercedes 0,194 seconde voor. De Fin moet echter drie plaatsen naar achteren op de startopstelling, vanwege een ontoelaatbare actie in de pitsstraat tijdens de tweede vrije training. Naast Verstappen op de voorste startrij staat daarom Mercedes-kopman Lewis Hamilton, die in de kwalificatie 0,226 seconde moest toegeven op de Nederlandse leider in het WK-klassement.

De Mexicaan Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, noteerde met 1.04,168 de vijfde tijd. Door de straf van Bottas schuift hij een plek op en start net voor de Fin vanaf plek vier. De Brit Lando Norris was in zijn McLaren goed voor de vierde tijd.

Goed weekend

"Het is een heel goed weekend voor ons en de auto reed heel lekker in de kwalificatie", zei Verstappen. "De eerste ronde in de derde kwalificatie bleek snel genoeg. Ik ben heel blij met de pole hier in onze thuisrace."

Volgens Verstappen was het geen perfect rondje, maar wel goed genoeg. "Als je naar de baan kijkt: er zijn niet zo veel bochten, maar ze zijn wel lastig. Het is lastig om hier een goede ronde neer te zetten."

Nooit makkelijk

De Nederlander, die in het WK-klassement 12 punten voorsprong heeft op regerend wereldkampioen Hamilton, benadrukt dat het in de Formule 1 nooit makkelijk is. "Soms zou ik dat willen, maar uiteindelijk is het ook goed voor het racen. Ik verwacht dat het weer spannend gaat worden, hopelijk wordt het weer net zo interessant als in Frankrijk."

Verstappen pakte vorige week dankzij een uitgekiende pitsstopstrategie de zege op Circuit Paul Ricard. Hij maakte twee pitsstops, één meer dan zijn concurrenten, en passeerde Hamilton in de voorlaatste ronde op nieuwere banden.

Meer uit Sport

Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

1 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

1 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

4 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

5 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

5 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

5 uur geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

9 uur geleden