Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen vertrekt ook in GP Stiermarken vanaf pole

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen start zondag in de Grote Prijs van Stiermarken in de Formule 1 vanaf poleposition. De Nederlander reed in zijn Red Bull in de laatste kwalificatiesessie op de Red Bull Ring in Oostenrijk met 1.03,841 verreweg de beste tijd. Het is de tweede pole op rij voor Verstappen en zijn derde van dit seizoen.

De Red Bull-coureur bleef de Fin Valtteri Bottas van Mercedes 0,194 seconde voor. De Fin moet echter drie plaatsen naar achteren op de startopstelling, vanwege een ontoelaatbare actie in de pitsstraat tijdens de tweede vrije training. Naast Verstappen op de voorste startrij staat daarom Mercedes-kopman Lewis Hamilton, die in de kwalificatie 0,226 seconde moest toegeven op de Nederlandse leider in het WK-klassement.

De Mexicaan Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, noteerde met 1.04,168 de vijfde tijd. Door de straf van Bottas schuift hij een plek op en start net voor de Fin vanaf plek vier. De Brit Lando Norris was in zijn McLaren goed voor de vierde tijd.

Goed weekend

"Het is een heel goed weekend voor ons en de auto reed heel lekker in de kwalificatie", zei Verstappen. "De eerste ronde in de derde kwalificatie bleek snel genoeg. Ik ben heel blij met de pole hier in onze thuisrace."

Volgens Verstappen was het geen perfect rondje, maar wel goed genoeg. "Als je naar de baan kijkt: er zijn niet zo veel bochten, maar ze zijn wel lastig. Het is lastig om hier een goede ronde neer te zetten."

Nooit makkelijk

De Nederlander, die in het WK-klassement 12 punten voorsprong heeft op regerend wereldkampioen Hamilton, benadrukt dat het in de Formule 1 nooit makkelijk is. "Soms zou ik dat willen, maar uiteindelijk is het ook goed voor het racen. Ik verwacht dat het weer spannend gaat worden, hopelijk wordt het weer net zo interessant als in Frankrijk."

Verstappen pakte vorige week dankzij een uitgekiende pitsstopstrategie de zege op Circuit Paul Ricard. Hij maakte twee pitsstops, één meer dan zijn concurrenten, en passeerde Hamilton in de voorlaatste ronde op nieuwere banden.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

1 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

3 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

17 uur geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

18 uur geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

18 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden