Verstappen verrast met poleposition in Grote Prijs van Qatar
LOSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft verrast met het veroveren van poleposition voor de Grote Prijs van Qatar. De coureur van Red Bull was de snelste in de kwalificatierace en dat was een onverwachte opsteker na zijn tegenvallende achtste plaats in de sprintrace eerder zaterdag.
Verstappen hoeft niets meer dit seizoen, want hij verzekerde zich vorige week in Las Vegas al van zijn vierde wereldtitel in de Formule 1. Maar de eerzucht blijft en dat liet hij weer eens zien op de snelle racebaan van Losail, waar hij 1.20,520 klokte in zijn snelste ronde.
Hij was 0,055 seconde sneller dan George Russell van Mercedes, die zondag naast Verstappen zal staan op de eerste startrij. Lando Norris reed in zijn McLaren de derde tijd. Hij gaf 0,252 seconde toe op Verstappen.
Verstappen klaagde opzichtig over zijn Red Bull-auto na de sprintrace. Daar was volgens hem door het gebrek aan grip niet mee te rijden. Kennelijk vond het team aanpassingen die verrassend goed uitpakten voor de Nederlander in de kwalificatie. Het is zijn negende pole van dit jaar. Zijn vorige was elf races geleden in de GP van Oostenrijk.
"Te gek. Het was even geleden dat ik pole pakte", zei Verstappen in het interview op de baan. "We hebben inderdaad wat aangepast, maar ik had niet verwacht dat het zo goed zou uitpakken. De auto voelde ineens veel stabieler. Het klopte gewoon, ik kon pushen. Dat is veelbelovend voor de race. Hopelijk houdt de auto het zondag het vol."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
19 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
22 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
22 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
22 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
23 uur geleden