Verstappen verrast met poleposition in Grote Prijs van Qatar
LOSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft verrast met het veroveren van poleposition voor de Grote Prijs van Qatar. De coureur van Red Bull was de snelste in de kwalificatierace en dat was een onverwachte opsteker na zijn tegenvallende achtste plaats in de sprintrace eerder zaterdag.
Verstappen hoeft niets meer dit seizoen, want hij verzekerde zich vorige week in Las Vegas al van zijn vierde wereldtitel in de Formule 1. Maar de eerzucht blijft en dat liet hij weer eens zien op de snelle racebaan van Losail, waar hij 1.20,520 klokte in zijn snelste ronde.
Hij was 0,055 seconde sneller dan George Russell van Mercedes, die zondag naast Verstappen zal staan op de eerste startrij. Lando Norris reed in zijn McLaren de derde tijd. Hij gaf 0,252 seconde toe op Verstappen.
Verstappen klaagde opzichtig over zijn Red Bull-auto na de sprintrace. Daar was volgens hem door het gebrek aan grip niet mee te rijden. Kennelijk vond het team aanpassingen die verrassend goed uitpakten voor de Nederlander in de kwalificatie. Het is zijn negende pole van dit jaar. Zijn vorige was elf races geleden in de GP van Oostenrijk.
"Te gek. Het was even geleden dat ik pole pakte", zei Verstappen in het interview op de baan. "We hebben inderdaad wat aangepast, maar ik had niet verwacht dat het zo goed zou uitpakken. De auto voelde ineens veel stabieler. Het klopte gewoon, ik kon pushen. Dat is veelbelovend voor de race. Hopelijk houdt de auto het zondag het vol."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De vierde ronde op Wimbledon gaat dinsdag verder, nadat de partij tussen Alexander Zverev en Jiří Lehečka maandagavond om 22.55 uur (lokale tijd) werd stilgelegd vanwege de avondklok die om 23.00 uur ingaat. De Duitser Zverev stond op dat moment voor op de Tsjech: 6-4 7-5 3-3.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.
4 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."
9 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.
9 uur geledenGRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
1 dag geleden