Verstappen verrast met poleposition in Grote Prijs van Qatar
LOSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft verrast met het veroveren van poleposition voor de Grote Prijs van Qatar. De coureur van Red Bull was de snelste in de kwalificatierace en dat was een onverwachte opsteker na zijn tegenvallende achtste plaats in de sprintrace eerder zaterdag.
Verstappen hoeft niets meer dit seizoen, want hij verzekerde zich vorige week in Las Vegas al van zijn vierde wereldtitel in de Formule 1. Maar de eerzucht blijft en dat liet hij weer eens zien op de snelle racebaan van Losail, waar hij 1.20,520 klokte in zijn snelste ronde.
Hij was 0,055 seconde sneller dan George Russell van Mercedes, die zondag naast Verstappen zal staan op de eerste startrij. Lando Norris reed in zijn McLaren de derde tijd. Hij gaf 0,252 seconde toe op Verstappen.
Verstappen klaagde opzichtig over zijn Red Bull-auto na de sprintrace. Daar was volgens hem door het gebrek aan grip niet mee te rijden. Kennelijk vond het team aanpassingen die verrassend goed uitpakten voor de Nederlander in de kwalificatie. Het is zijn negende pole van dit jaar. Zijn vorige was elf races geleden in de GP van Oostenrijk.
"Te gek. Het was even geleden dat ik pole pakte", zei Verstappen in het interview op de baan. "We hebben inderdaad wat aangepast, maar ik had niet verwacht dat het zo goed zou uitpakken. De auto voelde ineens veel stabieler. Het klopte gewoon, ik kon pushen. Dat is veelbelovend voor de race. Hopelijk houdt de auto het zondag het vol."
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
57 minuten geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
18 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
19 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
23 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
23 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
1 dag geleden