Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen verrast met poleposition in Grote Prijs van Qatar

Verstappen verrast met poleposition in Grote Prijs van Qatar

LOSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft verrast met het veroveren van poleposition voor de Grote Prijs van Qatar. De coureur van Red Bull was de snelste in de kwalificatierace en dat was een onverwachte opsteker na zijn tegenvallende achtste plaats in de sprintrace eerder zaterdag.

Verstappen hoeft niets meer dit seizoen, want hij verzekerde zich vorige week in Las Vegas al van zijn vierde wereldtitel in de Formule 1. Maar de eerzucht blijft en dat liet hij weer eens zien op de snelle racebaan van Losail, waar hij 1.20,520 klokte in zijn snelste ronde.

Hij was 0,055 seconde sneller dan George Russell van Mercedes, die zondag naast Verstappen zal staan op de eerste startrij. Lando Norris reed in zijn McLaren de derde tijd. Hij gaf 0,252 seconde toe op Verstappen.

Verstappen klaagde opzichtig over zijn Red Bull-auto na de sprintrace. Daar was volgens hem door het gebrek aan grip niet mee te rijden. Kennelijk vond het team aanpassingen die verrassend goed uitpakten voor de Nederlander in de kwalificatie. Het is zijn negende pole van dit jaar. Zijn vorige was elf races geleden in de GP van Oostenrijk.

"Te gek. Het was even geleden dat ik pole pakte", zei Verstappen in het interview op de baan. "We hebben inderdaad wat aangepast, maar ik had niet verwacht dat het zo goed zou uitpakken. De auto voelde ineens veel stabieler. Het klopte gewoon, ik kon pushen. Dat is veelbelovend voor de race. Hopelijk houdt de auto het zondag het vol."

Meer uit Sport

Hassan kiest na lange rustpauze weer voor marathon New York

DEN HAAG/FONT-ROMEU (ANP) - Sifan Hassan loopt op zondag 1 november opnieuw de marathon van New York. Dat meldde de olympisch kampioene in een digitaal persmoment vanuit haar trainingskamp in het Franse Font-Romeu. Vorig jaar eindigde Hassan als zesde in New York en sprak ze na afloop van haar "slechtste marathon ooit".

8 minuten geleden
Wiebes sprint naar zege in openingsrit Ronde van Groot-Brittannië

COCKERMOUTH (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de achtste keer in haar carrière een rit in de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De 27-jarige wielrenster van SD Worx - Protime won in start- en finishplaats Cockermouth na 159 kilometer overtuigend de sprint. Wiebes was al recordhoudster in de WorldTour-koers qua ritzeges.

41 minuten geleden
F1-renstal Williams legt Sainz ook voor komend seizoen vast

LONDEN (ANP) - Carlos Sainz en Alexander Albon rijden ook in 2027 voor het Formule 1-team Williams. Een dag na het bekendmaken van de contractverlenging van Albon en vlak voor de Dutch Grand Prix in Zandvoort, meldt de renstal dat Sainz een nieuw contract voor meerdere jaren heeft getekend.

1 uur geleden
Verstappens teamgenoot Hadjar mist Formule 1-race Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Formule 1-coureur Isack Hadjar moet de Grote Prijs in Zandvoort aan zich voorbij laten gaan door een polsblessure. De Nieuw-Zeelander Liam Lawson vervangt de Fransman als teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull, meldt de renstal.

4 uur geleden
Tennisser Kyrgios geschorst na positieve test op cocaïne

LONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios is voorlopig geschorst na een positieve test op cocaïne. De 31-jarige voormalig finalist van Wimbledon heeft schuld bekend en zijn excuses aangeboden aan fans, familie, sponsoren en andere betrokkenen. De positieve test was eind juni tijdens een toernooi op Mallorca.

6 uur geleden
Hockeyers moeten van Brinkman iets verzinnen tegen hoge ballen

AMSTELVEEN (ANP) - Aanvoerder Thierry Brinkman van de Nederlandse hockeyers vindt dat zijn ploeg wat moet verzinnen op de hoge ballen, die ze tegenkregen in de duels met Argentinië en Nieuw-Zeeland. Oranje won het tweede groepsduel met 3-1 van Argentinië en plaatste zich al voor de winnaarsgroep op het WK, maar hiermee moeten ze aan de slag.

20 uur geleden
Delmee ziet hockeyers gedisciplineerd winnen van Argentinië

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee van de Nederlandse hockeyers heeft zijn ploeg gedisciplineerd de zege zien grijpen tegen Argentinië. "Ik denk dat we goed gespeeld hebben en terecht hebben gewonnen", zei hij na afloop van de 3-1-zege in de tweede WK-wedstrijd. "Wellicht zag het er soms wat saai uit tegen een ploeg die zo verdedigend speelt, maar ik vind toch dat we voldoende gecreëerd hebben. We hadden vaker kunnen scoren, maar dan doe je Argentinië misschien ook tekort."

20 uur geleden